Miten siniset aikovat osoittaa kiitollisuuttaan Timo Soinille. Ilman Soinia ei sinisiä olisi varmaan koskaan ensiksikään perustettu. Toisekseen ilman Soinin panosta eduskuntavaaleissa menestys olisi jäänyt vähäisemmäksi. Kolmantena on nyt käynnissä olevat EU-vaalit, joissa Timo Soini on antanut tilaa nuoremmille päästä Brysseliin.
Kunniapuheenjohtajuusko?
Sinisten kiitollisuus Soinille
5
82
Vastaukset
- Anonyymi
Ilman halla-aholaisia ollaan taas Tsoini alkupisteessä absoluuttisessa tyhjyydessä
- Anonyymi
Olihan jytkyn jälkeen suunnitteilla Soinin 20-metrinen kullitettu patsas Tähtitorninmäelle. Sen toteuttamiseksi voi hakea rahankeräyslupaa; kyllä hynää varmaan kertyy kansan kärttyisestä kädestä.
- Anonyymi
Jos ei suurlähettolääksi Lontooseen, niin ehkä jollekin Tyynenmeren saarelle.
- Anonyymi
Soini kulkee omia teitään. Se oma tie on ollut hänellä jo useiden vuosien ajan. Se on hillotolppatie ja siniset ovat olleet siinä apupuolueena, ei vain Soinille, vaan myös kepulle ja kokoomukselle. Soini ei ole koskaan ollut oikeasti sininen. Hän on heitä karsastanut koko ajan, mutta ei ole enempää sanonut, kun on ollut sinisille kiitollisuudenvelassa.
Olemme palaamassa 1930-luvulle. Dialektiikan mukaan palaamme samalle kohtaa, mutta eri tasolle. Onko unohtunut vanhempiemme maksama hinta, kun on alettu lietsomaan Venäjä-vihaa. Taas eräät piirit haluavat lyödä päänsä Karjalan mäntyyn ja siirtää rajaa Uralille. Paasikiven-Kekkosen linja on antanut meille pitkän rauhan ajan. - Anonyymi
Menee turhan paljon hukkaan betonia jos Soinista tehdään 20 metrinen näköispatsas. Mieluummin neljä kerrostaloa sillä materiaalimäärällä.
Timon hautakiveen voi siniset sitten halutessaan kaiverruttaa hillopurkin kuvan, eiköhän siinä ole riittävästi suurelle takinkääntäjälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897229- 353831
- 453420
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402562- 2082376
- 412352
- 1232246
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292149Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241878- 401809