Miten siniset aikovat osoittaa kiitollisuuttaan Timo Soinille. Ilman Soinia ei sinisiä olisi varmaan koskaan ensiksikään perustettu. Toisekseen ilman Soinin panosta eduskuntavaaleissa menestys olisi jäänyt vähäisemmäksi. Kolmantena on nyt käynnissä olevat EU-vaalit, joissa Timo Soini on antanut tilaa nuoremmille päästä Brysseliin.
Kunniapuheenjohtajuusko?
Sinisten kiitollisuus Soinille
5
103
Vastaukset
- Anonyymi
Ilman halla-aholaisia ollaan taas Tsoini alkupisteessä absoluuttisessa tyhjyydessä
- Anonyymi
Olihan jytkyn jälkeen suunnitteilla Soinin 20-metrinen kullitettu patsas Tähtitorninmäelle. Sen toteuttamiseksi voi hakea rahankeräyslupaa; kyllä hynää varmaan kertyy kansan kärttyisestä kädestä.
- Anonyymi
Jos ei suurlähettolääksi Lontooseen, niin ehkä jollekin Tyynenmeren saarelle.
- Anonyymi
Soini kulkee omia teitään. Se oma tie on ollut hänellä jo useiden vuosien ajan. Se on hillotolppatie ja siniset ovat olleet siinä apupuolueena, ei vain Soinille, vaan myös kepulle ja kokoomukselle. Soini ei ole koskaan ollut oikeasti sininen. Hän on heitä karsastanut koko ajan, mutta ei ole enempää sanonut, kun on ollut sinisille kiitollisuudenvelassa.
Olemme palaamassa 1930-luvulle. Dialektiikan mukaan palaamme samalle kohtaa, mutta eri tasolle. Onko unohtunut vanhempiemme maksama hinta, kun on alettu lietsomaan Venäjä-vihaa. Taas eräät piirit haluavat lyödä päänsä Karjalan mäntyyn ja siirtää rajaa Uralille. Paasikiven-Kekkosen linja on antanut meille pitkän rauhan ajan. - Anonyymi
Menee turhan paljon hukkaan betonia jos Soinista tehdään 20 metrinen näköispatsas. Mieluummin neljä kerrostaloa sillä materiaalimäärällä.
Timon hautakiveen voi siniset sitten halutessaan kaiverruttaa hillopurkin kuvan, eiköhän siinä ole riittävästi suurelle takinkääntäjälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen
ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?1724980Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?
SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka621585- 141583
Jos mies oikeasti haluaa sinut
Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois1211441Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä
Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s91233Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi
Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.931046Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?
Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit461010Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa
Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249297932- 178889
Hinduille tiedoksi
USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu279757