Ettei vain Salon kaupunkimme ole rahoittanut saloomme tuotavien ulkomaisten pelaajien tuontimaksuja/ylläpitoa/ KANNUSTAMISTA / VEROMARKKOJEN TUHLAUSTA asumista tukien?
Kuka maksaa urheilun "tuotitavaran"?
6
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Sunnuntaina kun avaan lehden, on vain loppusivuilla ULKOMAALAISIA pallonpotkijoita - pompottelijoita?
Miksi?
Eikö salolaisilta löydy enää potkua, MUNAA.
Lentopallokin kulkee vain Vienonkarjalaisten naisten voimakkaiden naisten vuoksi?- Anonyymi
Miksi olet kateellinen heille? Tuskin muuten aiheesta täällä kirjoittelisit useampaan otteeseen.
- Anonyymi
Eihän se ole mitenkään kateutta jos aloittaja on huolissaan kaupunkimme miinukselta näyttävästä budjetista ja jostain ne rahat kupataan urheilun tuontipelleillekki.
Kovin näyttääkin tänävuonna olevan miinusta, kaupunkimme pitää varmaan alkaa säästämään vanhusten vaipoista jotta saadaan URHEILUN TUKIAISIA TAAS NOSTETTUA ja tuontipalkallisille maksettua seuramaksun jos ei kokonaan - avustusta kuitenkin.
Hienoa tuo urheilu, kunhan se ei ole vanhusten hoidosta pois - ettei vaan mene vanhusten hoidosta osa urherilun tuen mukana sinne maahan jossa virtaa Missippi joki? - Anonyymi
Olen ja Salonseudun Sanomien tilaaja ja kun SUNNUNTAISIN sen avaan perkeleen urheilusivua riittää ja olen perkele ilman urheilua aina pärjännyt.
- Anonyymi
Missä on Vika, missä on vika jos tavalliseen pieneen kaupunkiimme rahdataan TUMMIA pallonpotkijoita naurettaavaan korispeleihin, kuaka sen maksaa.
Epäilen suuresti: Salo Kaupunkimme maksaa suoraan ja välillisesti satojatuhansia nälle TUOTI pelaajille, miksi?
ONKO JOKIN PALLON SAAMINEN VITUN KORIIN TÄRKEÄMPI KUN VANHUSTEMME TERVEYS?
- Anonyymi
Näinhän se on että pallon pyörittämiseen ja kiekon veivaamiseen esim. löytyy aina rahhaa mutta muuhun ei niin riitä.. Onhan se oltava järjestys.. poliitikkojen ja päättäjienkin mielestä..
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1802653Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1051111- 64911
- 65869
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20780Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait233779Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka277754Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88749Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22698