Pankkilainaa???

Anonyymi

Molemmilla luottotiedot menneet, toisella ne kuitenkin puhdistuu ensi vuoden loppuun mennessä. Molemmilla vakityö ja maksuvaraa. Voiko pankista saada lainan, jolla maksaa velat pois, takaajia on. Maksuvaraa siis on, mutta rahaa ei vaan jää millään riittävästi, kun maksetaan joka suuntaan jotakin velkaa..

9

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      eli siis ajatuksena yhdistää velat ja maksaa vain yhteen paikkaan jotta jäis rahaa käteen kuukaudessa vähän enemmän.

    • Anonyymi

      Tarvii reaalivakuudet, henkilötakaus ei riitä

    • Anonyymi

      "Voiko pankista saada lainan"

      Ei ole mieleesi juolahtanut kysyä asiaa pankista?

      • Anonyymi

        Takaajia on? Takaajat voi hakea teille lainan ja te lupaatte maksaa takaisin. Sama asiahan se on, takaat, jos taattu ei maksa niin takaaja maksaa aina loppupelissä. Helppoa!!!!!!!


      • Anonyymi

        Järkee!

        Jos minulla olisi mijjoona ja joku tulisi pyytämään takausta, niin tekisin takaustalletuksen tuolle pääomalle. Esim. tässä ketjussa mainittu 5000e talletuksena ja nimi takaukseen.

        Mutta koska ketjunalkajan tilanne on se mikä on, niin luulen ettei hänen kaltainen velallinen olisi kovaa valintaa ja oma maine menisi jos menisi ehdottamaan tuollaista. Jos minulla olisi miljoona, niin pitäisin sen omana tietonani. En todellakaan alkaisi sotkemaan nimeäni noihin papereihin vaikka perse miljoonan euron kanssa sen kestäisikin. Omavelkainen takaushan on se, että takaaja vastaa koko pääomasta kuin omasta velastaan ja vaikka takaajia olisi useampi, niin yksi takaaja saatetaan velvoittaa koko pääomasta omana tappiona suhteessa muihin takaajiin. Tämä kannattaa muistaa oman nimensä kanssa.

        Mutta haihatellaan vielä lisää! Nykyään pankitkin taitaa olla aika skeptisiä haihattelioihin. Vaikka olisi näyttöä taloudenpitoon, niin pankki ei anna edes luottokorttia!


    • Anonyymi

      Voit kysellä täällä vaikka kuinka paljon, mutta oikeaa vastausta et tule saamaan. Ainoastaan pankki voi vastata tähän kysymykseen ja pankki on ainoa, joka voi myöntää lainan. Ihmiset voivat vastailla täällä mitä itseä huvittaa, mutta pankki viis veisaa vastauksista eikä niillä ole mitään merkitystä.

    • Anonyymi

      Ota yhteyttä Takuu-säätiöön.
      Kysy apua sieltä.

    • Anonyymi

      Suomi24:llä on nykyään oma lainojen vertailusivusto. Linkki löytyy pääsivun yläreunasta.

    • Anonyymi

      Tuskin tarvitsee pankista kysyä. Tai no joo! Virkailija katsoo tiedot kuitenkin netsistä ja vastaus on ei. Pankki kun sanoo ei, niin mikään realitakaus tuskin riittää ja kukaan tuskin antaa nimeään omavelkaiseen paperiin. Koko homma haisee. Ja miettikkääs. Jos tarvitset kuvitteellisen 4000€ lainan tyhjän päälle tai tonni on kasassa, niin onko helppoa tosi tilanteessa kymmenen prosentin korolla alkaa maksaa sitä 4-5000€ pääomaa jollain 80€ kuukausimaksulla jolloin se pääomaa ei kuoleudu mutta meen aikaan juuri ollenkaan. Tehkää harjoituksia ensin . Itse en menisi pyytämään kenenkään nimiä mutta hänkään papereihin.

    Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      73
      2622
    2. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      63
      1702
    3. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      7
      1670
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      263
      1555
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      8
      1528
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      26
      1236
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      25
      1088
    8. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1032
    9. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1012
    10. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      79
      986
    Aihe