Mitä tämä voisi olla

Anonyymi

Sairastuin vuoden alussa perusflunssaan. Jonkun viikon sairasteltuani menin lääkäriin ja nielutulehduksen (betahemolyyttinen streptokokki, ryhmä G) hoitoon sain 10 päivän lääkekuurin.
En kuitenkaan parantunut kunnolla, joten uusi lääkärireissu: todettiin keuhkokuume, johon taas antibiootti hoidoksi.
Tunsin oloni puolikuntoiseksi. Kävin hammaslääkärissä, jossa todettiin paha hammastulehdus: hammas poistettiin ja sain antibioottikuurin.
Ja nyt: edelleen jatkuu puolikuntoisuus. Pienessäkin rasituksessa tulee hiki ja pientä kuumeilua on edelleen.
Sydän ultralttiin huhtikuussa rintakehän päältä, eikä mitään poikkeavaa löydetty. Ultraan laitettiin sydämen läppien tulehdusepäilynä. Kardiologi sanoi, että joskus ultraa joudutaan toistamaan, ennenkuin muutokset näkyvät. Ja muutenkin: tarkempi tutkimus olisi ruokatorven kautta tehtävä kameraultra.
Rintakipuja ei ole, mutta jonkun verran takykardiaa, johon lääkkeenä Bisoprol 2,5mg. Hikisyys, sekä pieni lämpöily jatkuu myös.
Voisiko tämä kuitenkin olla sydämperäistä oireilua?
Ennen flunssaa olin perusterve.

0

53

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitä sinä näet

        kun katsot peiliin?
        Ikävä
        112
        1431
      2. Se helpottaisi oloa jos

        Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin
        Ikävä
        88
        1287
      3. Palsta kysely..

        Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott
        Sinkut
        134
        1028
      4. Missä väleissä ollaan

        Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
        Ikävä
        68
        964
      5. aivan mieletön ikävä

        paha olo 😥🫣 kaipaan sua 😔💔
        Ikävä
        39
        887
      6. Riittääkö vielä

        Pelkät kuvat? 😉
        Ikävä
        71
        863
      7. Haluatko naimisiin kaivattusi kanssa?

        Alttarille astelette
        Ikävä
        97
        857
      8. Mitä toivot

        Välienne olevan?
        Ikävä
        75
        836
      9. Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa

        Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.
        Ikävä
        53
        807
      10. Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun

        Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että
        Ikävä
        39
        764
      Aihe