Siniset ovat tyhmää sakkia

Anonyymi

Luulis, että ovat jotakin oppineet, mutta ei. Soini kepun ja kokoomuksen kanssa kusetti, mutta eivät edes huomanneet, ei silloin eikä nyt. Sitten tuo rasistikortin heilutus. Kuuleman erosivat perussuomalaisista sen vuoksi, että nämä olivat rasisteja, ihmisinä puutteellisia. Sinisille ovat turvapaikanhakijat olleet paljon tärkeämpiä kuin oman maan vähäosaiset. Sinisten asenne on ollut ylimielinen ja halveksiva tavallisia suomalaisia kohtaan. Heiltä kuuleman vietiin puolue. He olivat sitä mieltä, että kun he ovat niin äärimmäisen hyviä ihmisiä niin heitä sen vuoksi pitää äänestää.
Nyt siniset ovat keksineet rasistikortin tilalle venäjäkortin. Siniset ovat tyhmiä eivätkä ole koskaan oppineet miten Venäjän kanssa on elettävä. Siniset ovat sitä mieltä, että huonot suhteet Venäjään on tavoiteltava asia. Onneksi sinisten mielipiteillä ei ole mitään merkitystä. Omahyväinen, kokoon kuivunut porukka

2

62

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Voi sitä Soinin hytkyvää naurua köyhille.. Jäljittelemätöntä!

    • Anonyymi

      Voisiko Sinisille odottaa jytkyä nyt eurovaaleissa? Nyt tai sitten ei koskaan se sininen jytky tulee.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      91
      8535
    2. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      97
      8313
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      173
      6190
    4. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      14
      6123
    5. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      58
      5248
    6. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      23
      4295
    7. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      4120
    8. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      38
      4063
    9. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      37
      3849
    10. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      67
      3738
    Aihe