Keskustaa arvostellaan.

Keskustaa arvostelevat julkisesti jo omatkin. Vähävaraisia ja pienituloisia hyljeksitty, eräs ministeri saanut yliarvostusta. Julkinen arvostelu takaa alamäen jatkuvuuden.
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Äänestäjien asioiden laiminlyönti ja vastuunkanto on siirtynyt eräälle toiselle puolueelle, jonka kannatus jatkaa voimakasta nousuaan. Jonkun se on vastuu otettava. Pakon edessä on nöyryttävä.

Äänestä

Kertyy kai eläke hiljaisuudessakin, jos ei väkipakolla.

Äänestä

Media tuo kerrankin tosiasiat julkisuuteen. Asialla lienee myös aikamoinen vaikutus EU-vaaleihin. Äänestäjä tietää kumpaan suuntaan.

Äänestä
  • On mahdollista, että eu-vaalien jälkeen perussuomalaiset ovat supersuomalaisia!

    Äänestä

  • Varsinkin, kun maaseuduntulevaisuus lehti on asiassa aloitteellinen. Kiitos heille tästä.

    Äänestä

Millonkas Keskusta on pitäny muiden ku keinottelija Sipilän ja taksiyritystoiminnan romuttaja Bernerin kaltaisten puolia, joutaa romutta niiden kannatus.

Äänestä
  • Saattaa käydä myös niin, että keskusta lopetetaan kannatuksen puutteessa. Sen jälkeen on mahdollista, että maaseudun elinkeinoelämä saa aivan uudenlaisen arvostuksen ja elinvoimaiset mittasuhteet. Tämä on toivottavaa ja tätä suomi tarvitsee.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Saattaa käydä myös niin, että keskusta lopetetaan kannatuksen puutteessa. Sen jälkeen on mahdollista, että maaseudun elinkeinoelämä saa aivan uudenlaisen arvostuksen ja elinvoimaiset mittasuhteet. Tämä on toivottavaa ja tätä suomi tarvitsee.

    Kirjaimellisesti en tiedä, mitä tarkoittaa sana mulkku? Ehkä lukijat sen tietää.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kirjaimellisesti en tiedä, mitä tarkoittaa sana mulkku? Ehkä lukijat sen tietää.

    Keskustalaiset eivät uskalla valita puheenjohtajakseen rehellistä henkilöä. Koska rehellinen henkilö voi saattaa tutkintaan oikeutetusti kaiken sen vilpin, mistä he ovat yhdessä vuosikymmeniä päässeet osallisiksi, suhteessa verottajan ullotettavan verotuksen piiriin. On huomiotava se seikka, että yleisesti, ei ole mahdollista saada, eikä yllä pitää useita kraktoreita, puimureita, kaivinkoneita, metsäraktoreita, elleivät he ole tuottamassa tulosta. Missä verot?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Keskustaa arvostelevat julkisesti jo omatkin. Vähävaraisia ja pienituloisia hyljeksitty, eräs ministeri saanut yliarvostusta. Julkinen arvostelu takaa alamäen jatkuvuuden.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu