Miten nämä voi mennä kaikki läpi?
Tässä hankkeessa ei kansalainen ainakaan voita mitään.
Liikenne hidastuu.
Päästöt lisääntyy.
Turhia kymmenienmiljoonien eurojen rahan haaskausta.
Vaikuta nyt kansalainen, tätä ollaan uumoilemassa toteutettavan 5 vuoden päästä!
Kaikki mitä täällä tehdään pitäisi olla ihminen edellä, tehdään kansalaisille asiat paremmiksi niin mitä
tässä nyt tehdään paremmaksi kellekkään.
Tässä hankkeessa ei kansalainen ainakaan voita mitään.
Liikenne hidastuu.
Päästöt lisääntyy.
Turhia kymmenienmiljoonien eurojen rahan haaskausta.
Vaikuta nyt kansalainen, tätä ollaan uumoilemassa toteutettavan 5 vuoden päästä!
Kaikki mitä täällä tehdään pitäisi olla ihminen edellä, tehdään kansalaisille asiat paremmiksi niin mitä
tässä nyt tehdään paremmaksi kellekkään.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Bulevardi Tussulaan, juuri näin!
pääsee tekemään paljon liikennevalolähtöjä
Täysin järjetöntä rahan haaskausta rakentaa näitä bulsia koko pääkaupunkiseutu täyteen. Potkulaudoillako niillä sitten liikutaan joskus pakkasella?
Tosi+vihreetä!
Tavanomaisen+auton+työtahdit/matka+lisääntyvät+n.+50%+verrattuna+40+km/h+nopeuteen.
Viherpiiperöt haluavat lopettaa henkilöauto liikenteen kokonaan helsingissä, sitä se tuokin järjetön hankinta tarkoittaa.
Yksityisautoilu loppuu ja kansa siirtyy yhteiskunnan omistamiin joukkokulkuvälineisiin.
Juu, halutaan että siirrytään joukkoliikenteeseen mutta samalla siitä ollaan tekemässä kallista. Samat rahat mitä autoiluun on kulunut halutaan siirtää muuhun liikkumiseen. Valtio tarvitsee tulonsiirtonsa tavalla tai toisella. Luultavasti joudut luopumaan autosta ja saat kävellä huippukallista bulevardia pitkin et ilmaiseksi vaan maksamalla jokaisesta sentistä veroa. Kalliisti verotettu apostolinkyyti tekee paluuta.
Helsinkiin rakennetaan vain lisää kulkuväyliä ja fiksataan entisia. Muualla maassa ajetaan perunapellonvaossa.
Kannattaa+kehittää++omaa+mahakaasuvarantoa.+Niin+ei+ole+riippuvainen++ei+ilmastonmuutoksesta++eikä+ympäristöveroista.+Vaan+voi+lentää+omalla+pärinällä+tuusulaan+bulevardia+pitkin+hamaan+ikuisuuteen+asti.+Tarvitaan+vain+vuoden+satsi+hernekeittoa.+Omavaraisuusaste+100+%,+joskin+takapuoli+koetuksella.+Kas,+kun+vihreät+ei+kuuntele+tälläisiä++matti+meikäläisiä.
Vihreät mielipuolet taas päättäneet. Koska tajutaan helsingissä, että vihreistä on vain haittaa.
Ei sen järjettömämpi kuin se, että Lauttasaaren sillasta poistetaan yksi autojen käytössä ollut kaista kalastajien perkuujätteiden käsittelyyn. Heitä kalastaa keväisin pieni joukko sillan yhdessä päädyssä. Nyt heillä kuulema ei ole riittävästi tilaa oleskella ja perata kaloja. Vaikka heidän käytössään on leveä jalkakäytävä ja pyörätie sen vieressä. Joten nykyään kalastus menee autoilun edelle, vaikka siinä lähellä on järjettömät ruuhkat jotka purkautuu satamasta. Ei mitään järkeä. Mutta vihreiden tarkoitus on savustaa autoilijat pois kaupungista. Ja 10 kuukautta silta on käveljöiden, pyöräilijöiden ja kalastajien osalta lähes autio.
Onko tuo totta? Hulluus huipussaan. Sitä se kasvisruoka aiheuttaa noissa viherpiiperöissä. Menee todellisuuden taju kokonaan kun aivot eivät saa oikeaa ravintoa.
Silmättömät silakat ovat suurta herkkua ja loistavat pimeässä.
Sinnemäki on rectumista
Helsingissä autoilusta tehdään vihreiden toimesta niin hankalaa, että ihmiset luopuu, siis pakotetaan luopumaan vapaaehtoisesi autoista.