Onko Näkkäläjärvi sosiopaatti?

Anonyymi

Mies niin kuin vain kohauttaa hartioitaan ja sanoo ett pikkasen tuli mokattua mutta mitä siitä.

23

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      "13-vuotta sitten löin kissaa" -aika lievä ilmaisu tuommoiselle sadistiselle kiduttamiselle jota edelsi murtautuminen viattoman vanhuksen taloon ja ilkivalta.

      • Anonyymi

        No jopas. Kyllä nyt kannattaa populistien olla närkästyneitä. Voi voi sentään. Onneksi omassa puolueessa on vain kirkasotsaisia partiopoikia.


    • Anonyymi

      Vaalikuvissa poseeraa jonkun koiranpennun kanssa, yhtä lailla tuommoisia olivat ne kissanpennutkin, pieniä ja söpöjä. Piti kuitenkin tappaa ne julmalla tavalla. Taitaa äijällä olla pikkukoira itselläkin, voisi vähän miettiä mitä tuli tehtyä eikä vain kohauttaa hartioita "tuli hölmöiltyä nuorena"

      • Anonyymi

        Herrajumala! Saako se vielä pitää eläimiä???! 😠


      • Anonyymi

        Aina kun asiat ei mene mieliksi, kiusaa varmaan omaa koiraansa, poseeraus koiran kanssa on. vain lumetta ja vaalimainos että näin minä olen eläinrakas. Vielä kun sattuu kaikenlaista niin kuin elämässä tapana, kostaa sen viattomalle eläimelle, tuommoisilta pois eläimet justiinsa ja eläintenpitokielto ikuinen. Hävetä saisi ja säkki päällä kulkea eikä itseään näytellä ja tyrkyttää, röyhkeä on.


    • Anonyymi

      Niin pitikös meitä Suomen kansalaisia edustavalla poliitikolla olla nuhteeton tausta? Miksi tämä Näkkäläjärvi on ehdokkaana vaaleissa? Minusta hän ei voi olla yhtään missään ajamassa meidän Suomalaisten asioita.
      Ei nuoruudessa tehdyt mokat minnekään poistu, vaikka aikaa olisi kulunut. Pitää itse ymmärtää, ettei ole kelvollinen ehdokas. Mietityttää kovastikin, miksi hän luulee olevansa hyvä poliitikko, kun ehdokkaaksi halusi?
      Ohje on ensinnäkin opetuksena nyky nuorillekin. Nuoruudessa tehdyt mokat kyllä seuraa, jos aikuisena haluaa suurta uraa. Ne mokat löydetään. Kannattaa miettiä mitä tekee.

      • Anonyymi

        Kuinkahan moni äänestäjä tajuaa, että suhteellisessa vaalitavassa ääni puolueelle kilahtaa myös tällaisen toimijan hyväksi? Voin sanoa heti, että kyllä vetää minut surulliseksi, jos hänet MEPpinä joudun näkemään.

        Toivottavasti kissa saa oikeutta näin jälkikäteen. Henkilökohtaisesti toivon, että SDP ei saa yhtään MEPpiä. Se on oikea ojennus - yli tuon puolueenkin, muillekin mietittäväksi, millaista rimaa on syytä ehdokkaille asetella.


    • Kaiken tämän tultua ilmi inhalla SDPllä on enää yksi rehti ja suoraselkäinen vaihtoehto: lopettaa kokonaan poliittinen toimintansa, luovuttaa edustajapaikkansa Persustapuolueelle sekä hallituksen muodostajan tehtävä Messias Pula-aholle!

    • Anonyymi

      Demarit sensuroivat pois näkyvistä liian suoria mielipiteitä.

      Demareilla on edelleen vaan halu salata omia rikoksiaan ja rikoksiensuosintaansa.

      Edes tapaus Näkkäläjärvi ei muuta punikin sielun syvintä olemusta.

    • Anonyymi

      Mikkeli Snäkkäilyjärvi kissantappaja ja monien muiden rikoksien mies on SDP:n (Antti Rinne uusi Sipilä kurjuuden kuningas) kirkkainta kärkikaartia. Erinäiset epäselvyydet haittaa sdp:tä satunnaisesti vain silloin kun ne on muissa puolueissa.

    • Anonyymi

      Nuoruuden hölmöilynä kuitataan tuollainen mielipuolinen käytös, uskomatonta.
      Vain mielipuoli äänestää tuollaista sairasta "ihmistä" mihinkään virkaan.

    • Anonyymi

      ...on, siis demari...

    • Punikit on raakalaisia vaikka voissa paistais.

    • Anonyymi

      Onhan nuo Näkkäljärven touhut vastoin tervettä järkeä !
      Jos on Al-Taeen kirjoituksetkin , kirjoitti muun muassa suositelleet Saudi Arabian kuninkaan polttamista ja Egyptin presidentin hirttämistä , sekä Israelin johtajaa vertasi terroristirkolliseksi ! Sekä Yhdysvaltoja Al Gaidan perustamisesta ja rahoittamisesta!
      Myös eräitä väestöryhmiä haukkui vaikka miksi ! ,oli Juutalaisia! oli kurdeja ! , oli homoja,oli somaleita , ja STT jo vuonna 2018 marraskuussa ja kysyi asiasta ,kiisti kaiken , kun kirjoitukset kaivettiin esiin ,valehteli ,että on joidenkin väärentämiä ,ainakin osa , kohta jo oli pakko tunnustaa että ovat hänen kirjoittamia , sai tunnustuksen siirrettyä niin että sai yli 4000 ääntä eduskunta vaaleissa jam SDP n Kansanedustajan paikan !
      Eli voisi olla , että ei olisi kansanedustaja jos olisi kirjoitukset olleet esillä?!
      Eikä olisi ollut vankkaa tukea SDP n dinosauruksia ,tietämättä ketä tarkoitan!

    • Anonyymi

      Ihme tyyppi, jatkaa vaalikampanjaa.

    • Anonyymi

      Kyllä psykopaatin määritelmä täyttyy, ja myös tietoa että henkisen ja fyysisen väkivallan käyttäjä ollut. Ei ottanut vastuuta selkeästi teoistaan, kun sanoi että joukossa tyhmyys tiivistyi.. tyypillinen tapa narsistille kun jää kiinni, mutta ei tajua että kaikille ei mene läpi tuo lause katumuksena. Tuossa ulkoistetaan syy, narsistilla syy on aina jokin muu, ulkoinen tekijä tai joku muu ihminen..

    • Anonyymi

      Feministit korottivat näkkälän ristoreippaaksi. Tiesivät, että hemmolla on luuranko kaapissa. Saivat uskon soturin.

      • Anonyymi

        Vapaana juokseva kissa on villikissa, jonka voi tappaa. Kun sen tekee asianmukaisesti, se on hyvä ja kannustettava teko.


    • Anonyymi

      Villikissat tekevät uusia villikissoja, jotka riutuvat ja kuolevat kituen luonnossa. Ei hyvä.

      • Anonyymi

        Näkkäläjärvi ei tappanut villikissoja vaan vanhan naisen hoitamia kissanpentuja.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näkkäläjärvi ei tappanut villikissoja vaan vanhan naisen hoitamia kissanpentuja.

        Poltti ne jamyöskissaäidin elävältä


    • Anonyymi

      SDP:n lapinpiirillä ei näemmä ole häpeäntunnetta kun kerran herra oli eduskuntavaaliehdokkaana.

    • Anonyymi

      Usan käyttämän triadin perusteella psyko ennustetaan

      - leikkii tulella
      - rääkkää eläimiä
      - kuu see alleen

      Näkkileipäjärvestä sdp tiedetään että hän poltti kissaperheen elävältä

      On todennäköisetipsyko

      Varokaa pääsi Lapissa varaedustajaksi sdp

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      248
      9345
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      149
      7670
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      149
      5231
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      149
      4927
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      52
      4630
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      104
      4325
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      128
      4154
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      167
      1931
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      9
      1739
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      287
      1582
    Aihe