Jos kaikki suomalaiset ovat sinisilmäisiä, niin...

Anonyymi

kohta Ei ole sinisilmäisiä!

Jussi Halla-aho oli MTV:n tentissä taas porukan ylivoimaisesti älykkäin ja vastauksissaan paras porukasta. Mitä esim. Li Andersson, komm. perillinen ja puolueensa tekevät Eu:ssa.
Yrittävätkö ne muuttaa sitä uudeksi Neuvostoliitoksi?

Toinen turhake keskustelussa oli tuo suulas Sari E. "kristilliset". Joka kertako sen puheenvuoro jouduttiin keskeyttämään. Ja taas oli hetikohta Sarilla käsi ja kaksi sormea pystyssä!

Olisi jotenkin kristillisyyteen kuulunut luoda katse ylös taivaisiin ja kädet ristissä rukoilla uutta puheenvuoroa. Eivätkö nämä Jeesuksen seuraajat usko Jumalan johdatukseen, kun pitää politiikkaan sotkeutua?



Halla-aholle tiedoksi, että puolueen nuorista on tulossa vielä itse Jussiakin fiksumpia! Eli tuo tulevaisuuden kuva on täyttä totta, jollei jotain tehdä …. OIKEIN! Kuvahan on oivallus!

Suomalainen vaalea tukka ruskistuu ja kiharoituu, sekä nahka (iho) tummenee ja siniset silmät katoavat! Jos!!!

Mahtuuko Euroopan koilliskulmalle yksi alkuperäiskansa ja ehkä se toinenkin, eli se vielä alkuperäisempi (saamelaiset), jotka tulevaisuudessakin erottuvat väriltään ja ominaisuuksiltaan eurooppalaisesta (globaalista) roskaväestä?

3

50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Onko silmien väri nyt niin tärkeä asia, että siitä kannattaa öyhöttää.

      Harmaa taitaa olla yleisempi silmien väri kuin sininen.

    • MTVn suunnitelmissa oli järjestää vaalitentti jossa olisi vain Persustapuolueen edustajia mutta se ei toteutunut sillä persut eivät päässeet yksimielisyyteen istumajärjestyksestä😁

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      98
      7663
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      105
      5532
    3. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      266
      4738
    4. Haluun sua niin paljon

      ❤️🥰🥹 Miehelle
      Ikävä
      49
      4683
    5. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      66
      3405
    6. Mitä palveluita mies..

      Haluaisit tilata minulta? -N
      Ikävä
      50
      2768
    7. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      58
      2457
    8. Olet oikeasti ollut

      Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.
      Ikävä
      22
      2418
    9. Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit

      Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘
      Ikävä
      29
      2372
    10. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      41
      2244
    Aihe