Pyöriä pyöriä, loputtomasti pyöränrämiä ydinkeskustassa.

Onko tuo nyt ihan paras ratkaisu sijoitttaa loppumaton läjä pyöränrotiskoja kaupungin paraatipaikalle
466
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Menikö joku paraati sen takia pilalle?

Äänestä

Kuulemma akkamaisten valittajaukkojen paraati. Olisivat marssineet hameet päällä...

Äänestä

meijän naapurissa asu juoppo-jarmo joka tienasi varaastamalla näitä, trokari maksoi viinalla varastetuista fillareista, jarmon ei tarvinnut käyttää senttiäkään viinaan, ja alkoholistina tykkäsi. maksu tapahtui puolen litran kskenkrva muovisissa puteleissa.

Äänestä

Olisipa mielenkiintoista tietää missä tämä pyörä varas asuu? Ihan muuten vaan kyselen..enkä kertoisi tietenkään kavereillekaan..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko tuo nyt ihan paras ratkaisu sijoitttaa loppumaton läjä pyöränrotiskoja kaupungin paraatipaikalle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu