On se vaikeeta

Puoluentoimisto tuomitsee rasismin, mutta jäsesent ja alajärjestöt jäävät siitä jatkuvasti kiinni.
Puoletoimisto ei ole venäjämielinen, mutta jäsenet kansanedustajia myöten ovat.
Varsinainen skitsopuolue!
3594
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 35

Vanhimmat

Mikä puolue on kysessä?

Äänestä
  • Sen voi päätellä palstan aiheesta.

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Sen voi päätellä palstan aiheesta.

    Demarit???

    Äänestä


Todella pelottaa Antti Rinteen ylimielisyys ja verojen lisäykset
taas neljä vuotta joudutaan odottamaan

ja vielä päällä keskusta tämä menneen ajan puolue joka rakentaa Suomeen
maakuntahallintohulluuden joka alkaa verottaa

Äänestä
  • Ei liity persujen skitsoiluun rasismissa ja Venäjä-suhtautumisessa!

    1Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei liity persujen skitsoiluun rasismissa ja Venäjä-suhtautumisessa!

    Kuka tässä on puhunut tuosta?

    Demareistahan aloitus oli!!!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei liity persujen skitsoiluun rasismissa ja Venäjä-suhtautumisessa!

    ItsePeukutusTyydytys-vasuri iski jälleen!!!

    Äänestä

Antti rinnehän ei tuominnut mitään, vaikka porukka on täynnä rasisteja.

"No annetaan vähän sairaslomaa ja toivotaan että media unohtaa"

Äänestä
  • Antin VaSSenRaSSen-joukot iskivät jälleen!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Antin VaSSenRaSSen-joukot iskivät jälleen!

    Aivan loistava kommentti!!!!!

    👍👍👍👍👍👍👍

    Äänestä

Antti kokosi hallituksen näistä pienistä takiaiskärpäspuolueista ja kyykyttäjä-keskustasta.

Jygän Sixpack-hallitus oli paska, mutta tämä on pahempi, oikea Shitpack-hallitus!

Äänestä
  • Aivan loistava kommentti!!

    👍👍👍👍👍👍👍

    Äänestä

On enää ajan kysymys milloin PS jakaantuu kahdeksi tai useammaksi kuppikunnaksi - jokaisella heikäläisellä tuntuu olevan kokonaan oma agendansa ja arvomaailmansa joilla ei ole välttämättä mitään yhteistä puolueen virallisten linjausten kanssa😁

1Äänestä
  • "Sepä persu älähtää johon kalikka kalahtaa😁

    Äänestä

  • Halla-aholla tulee olemaan samanlainen paimenpojan rooli rasistisia moukkia kohtaan kuin Soinillakin. Halla-aholle se vaan on vaikeampaa. Soini oli pohjimmiltaan sivistynyt ihminen, kun taas Halla-aho on ainakin aikaisemmin jakanut samat käsitykset, kuin mitä nuorisojärjestö nyt esitti. Puheenjohtajana joutuu kuitenkin toppuuttelemaan kannanottoja, etteivät maltillisemmat äänestäjät häipyisi.

    2Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Halla-aholla tulee olemaan samanlainen paimenpojan rooli rasistisia moukkia kohtaan kuin Soinillakin. Halla-aholle se vaan on vaikeampaa. Soini oli pohjimmiltaan sivistynyt ihminen, kun taas Halla-aho on ainakin aikaisemmin jakanut samat käsitykset, kuin mitä nuorisojärjestö nyt esitti. Puheenjohtajana joutuu kuitenkin toppuuttelemaan kannanottoja, etteivät maltillisemmat äänestäjät häipyisi.

    Kyseessä on siis eräänlainen takinkääntö... No: sellaisestahan persuilla on kokemusta jos kenellä.

    1Äänestä

  • Näyttää uhkaavasti siltä että kansanrintamahallitus saadaan muodostettua. Siksi onkin lystikästä seurattavaa kuinka persutrollit säntäilevät sinne-tänne paniikissaan niin että nupit yhteen kolajavat ja älämölö särkee jo korvia. Parempaa kuin telkkarin hupiohjelmat😁

    Äänestä

  • Kränkkymaakari kirjoitti:

    Näyttää uhkaavasti siltä että kansanrintamahallitus saadaan muodostettua. Siksi onkin lystikästä seurattavaa kuinka persutrollit säntäilevät sinne-tänne paniikissaan niin että nupit yhteen kolajavat ja älämölö särkee jo korvia. Parempaa kuin telkkarin hupiohjelmat😁

    Varsinainen kansanrintamahallitus, Sipilä kääntötakkinsa kanssa hallituksessa, johon Rinne uhoi ettei ole Sipilällä tai Sipilän keskustalla asiaa. Mitä kertoo Rinteen selkärangasta, mitä Kertoo Sipilän selkärangasta.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Varsinainen kansanrintamahallitus, Sipilä kääntötakkinsa kanssa hallituksessa, johon Rinne uhoi ettei ole Sipilällä tai Sipilän keskustalla asiaa. Mitä kertoo Rinteen selkärangasta, mitä Kertoo Sipilän selkärangasta.

    Todella ikävää vain ettei hallitusta voida muodostaa gallupien perusteella tai niistä jotka öyhöttävät kovimmalla äänellä. Siksi: "Persut! Paikka!(oppositiossa)"😁

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Varsinainen kansanrintamahallitus, Sipilä kääntötakkinsa kanssa hallituksessa, johon Rinne uhoi ettei ole Sipilällä tai Sipilän keskustalla asiaa. Mitä kertoo Rinteen selkärangasta, mitä Kertoo Sipilän selkärangasta.

    Persua vituttaa kuin pientä oravaa: tuhat käpyä, eikä yhtään hammasta.

    1Äänestä

On se vaikeata vasurilla taas, kun kateus, kauna ja katkeran rasistinen viha itseään parempia Perussuomalaisia kohtaan risoo....

Äänestä
  • Ainoa vaikea on persuilla, joilla ei ole edessään kuin neljä vuotta lisää oppositiouhriutumista. Ihan omasta syystään.

    Äänestä

Putinilla on Suuri ja minulla tiukka. Persun elämä on auvoisaa.

1Äänestä
  • Antipersun fanfaarit taas gay-kulttuurille, joka tuntuu olevan kovin lähellä antipersun sydäntä. Venäläinen gay-kulttuuri ja erityisen fantasioinnin kohteena Putin.

    Surullista on antipersun touhu, surullista.

    2Äänestä

Persut ovat niin paljon itseäni parempia, etten kehtaa äänestää heitä. Äänestän oman tasoistani kokoomuslaista tohtoria.

1Äänestä
  • Eteenkin persut ajavat paljon tarmokkaammin Venäjä etua kuin minä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eteenkin persut ajavat paljon tarmokkaammin Venäjä etua kuin minä.

    Olet vain niin yksinkertainen ja täynnä persunvastaista ajatusmaailmaa, että kuvittelet Persujen ajavan ja tekevän asioita joista et pidä ja joita vastustat.

    Äänestä

Perussuomalaiset julistavat olevansa pelkästään "haittamaahanmuuttoa vastaan".

Virallisesti näin.

Kuitenkin oma nuorisojärjestönsä ja myös puoluessa hyvin paljon vaikuttava järjestö näyttävät kannattavan etononationalismia ja Suomen puhdistamista kaikista värillisistä ulkomaalaisperäisistä.

Siinä lähtisivät niin kaikki eri rotuiset Suomessa ehkä jo sukupolvia asuneet, kuin myös sellaiset suomalaisten puolisot ja myös yhteiset lapset joilla on eri ihonväriä.

Valtava ristiriita puolueen kertoman ja todellisuuden välillä.

Äänestä

Kaikkein parasta on sosiaalirasistinen työväen sosialismi!!!!

Terveisin Antti, Li, Dan, Hussein ja Paavo

Äänestä

Persuluihut teeskentelevät tietämätöntä siitä, mitä puoluetta aloitua koskee, vaikka aloitus on persujen palstalla, eikä teksti sovi mihinkään muuhun puolueeseen.
Totaalisen tyhmiä, valehtelijoita vai molempia?

Äänestä
  • Tavallisesti molempia.

    Äänestä

On se hienoa, kun on kahdet rattaat joka asiassa.. Kyytiäisen on vaan vaikea valita, hulluks siinä tulloo.

Äänestä

Persuja harmittaa suuresti, että heidät yllätettiin putinismista housut kintuissa juuri EU vaalien alla.

Äänestä

Persuista ilmenee päivä päivältä raukkamaisempia ja häpeällisiä asioita. Ei enää auta yhtään Halla-ahon toppuuttelut ja vastaan väittelyt ... puolue on läpimätä, ihmisvihamielinen ja ihmisiä eriarvoistava typeryksien roskasakki, josta on Suomelle ja suomalaisille vain haittaa ja ikävyyksiä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Puoluentoimisto tuomitsee rasismin, mutta jäsesent ja alajärjestöt jäävät siitä jatkuvasti kiinni.
Puoletoimisto ei ole venäjämielinen, mutta jäsenet kansanedustajia myöten ovat.
Varsinainen skitsopuolue!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu