Demarinaiset ne valitsee aina melkoisia rontteja kultapojuikseen : kissantappaja-rattijuoppoa sekä eukonpelottelija änkyrä muuselmania.
No onneksi ay kultapoju ehti juoda yrittäjien viinat parempiin suihin ja vasta sitten ryhtyi puhumaan; haukkui viinan tarjonneet yrittäjät alimpaan helevettiin.
SDP demarinaisten valitsemat kultapojut pulassa
9
80
Vastaukset 9
- Anonyymi
Demarithan ovat puhuneet omista arvoistaan. Mitkähän ne mahtavat olla?
- Anonyymi
Keskustan ja Kokoomuksen arvopohjako
sitten toimii mallikkaasti, vai? Soppii eppäillä.
- Anonyymi
Tekee demari puolue !
Kaiken tämän tultua ilmi inhalla SDPllä on enää yksi rehti ja suoraselkäinen vaihtoehto: lopettaa kokonaan poliittinen toimintansa, luovuttaa edustajapaikkansa Persustapuolueelle sekä hallituksen muodostajan tehtävä Messias Pula-aholle!
- Anonyymi
Haluan huomauttaa tuolle Rinteelle komissaarin valinnasta, että valinta ei saa olla sukupuoli kysymys. Sinne valitaa paras ehdokas eikä sukupuolen mukaan kuten yrityksien ja muihin hahallituksiin.
- Anonyymi
Meillä taitaa olla sama suunta? Eipä ole naisetkaan paljon taustoja selvitelleet? Seuraava stipendi esimerkillisestä vipinottamisesta...
- Anonyymi
Tai jos Keskusta ei ota valtionvarainministerin paikkaa, niin nythän se olisi hyvä vaikka sosialistiedustajalle, kun rinne sanoi että rahaa on ja menoista ei säästetä. Siinä pärjäisi talousnerosossukin.
- Anonyymi
Miina Sillanpää (1866-1952) se vain perusti SDP:n naisjaoston vuonna 1900, ensimmäisiä lajissaan Suomessa tuolloin kun Suomi oli vielä osa Venäjän keisarikuntaa.
- Anonyymi
Sösdeepeen naisilla (huom. esim Jutta Urpilainen) ei ole ollut laskutaitoa (eikä sen paremmin Rineelläkään) niin jättäkää hyvät ihmiset laskutoimitukset vaikka elannon kassaneidin tehtäväksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän48930Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15798Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl497769- 46687
- 41624
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30586- 35563
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE170528Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37520- 44470