Siniset pitävät itseään äärimmäisen hyvinä, täydellisinä. Miten tuollainen asenne vaikuttaa äänestäjiin?Eiköhän me kaikki kavahdeta niitä, jotka eivät kykene tulemaan kanssamme samalle tasolle. Jos antaa ymmärtää, että on parempi ihminen kuin äänestäjä niin käy niin, että se äänestäjä menee muualle. Siniset ovat täysin sokeita huomatakseen tämän.
He eivät ota kantaa yhteiskunnan moninaisiin ongelmiin , vaan keskittyvät itsensä kehumiseen ja muiden haukkumiseen. Sellaisella tyylillä ei voi menestystä tulla. Sanotaan, että kuka se kissan hännän nostaa ellei kissa ite. Mutta jos koko toiminta on sitä hännän nostoa niin sitä eivät äänestäjät jaksa katsoa. Luulisi, että olisi alettu perkaamaan epäonnistumisen syitä , mutta ei. Sama taktiikka jatkuu, mitään ei opita.
Kun on liian hyvä...
7
270
Vastaukset 7
Turhaa yrittää uskotella että "siniset" ja "nykypersut" olisivat eri porukkaa - persu on persu vaikka voissa paistaisi😁
Yleisohje (sopii hauelle, hirvelle ym. siis miks'ei myös persulle): Paistettavaa ja voita suhteessa 50/50 😁
- Anonyymi
Käyppä lukemassa sinisten sivuilta puolueen ohjelmat.
Voit valaistua sen suhteen että siniset on inhimillisiä ja puolue on ihmisläheinen puolue,
jonka eturyhmä on Suomen kansa.
Siis ainoastaan Suomen kansa ja Suomi.
Kevyt liittyminen Euroopan unioniin, niin että siitä on hyötyä Suomalaisille. - Anonyymi
No kohta tätä paskapuoluetta ei ole missään, kaikille parempi.
- Anonyymi
Puolueohjemassa paljon hyviä asioita. Kyse ei olekkaan teoriasta, vaan käytännöstä. Kun kattelee keskustelufoorumeja tai vaikkapa facebookia niin sieltä paljastuu tätä erityisesti perussuomalaisten haukkumista. Tyyli on omahyväistä, farisealaista. Sitten se jatkuva yleistäminen, jos joku perussuomalainen on jotenkin mokannut niin veetään asia niin, että kaikki ovat samanlaisia. . Tämmösiä juttuja nostetaan tikun nokkaan , jotta saataisiin itseä nostettua ylemmäs. Huonot kyvyt sinisillä puhutella äänestäjiä.
- Anonyymi
Mikä teitä perussuomalaisia vaivaa kun käytte täällä sinisten sivulla itkemässä pahaa oloanne.
Ei sinisillä ole mitään tekoa teidän omien tuntojenne ja uhriutumistenne kanssa. Ne on teidän omia ajatuksianne.
Siniset on uusi puolue. Jäsenet jotka sinisiin ovat liittyneet ovat sinisen tulevaisuuspuolueen jäseniä.
Omat piirit, politikot ja kenttä.
Omat edustajat nyt ja tulevissa vaaleissa.
On aika mennä persujenkin eteenpäin omalla linjallaan.
- Anonyymi
Sinisillä ei ole kenttää. Vain sukulaisia ja kavereita.Piireissä muutama kaveriporukka. Edustajia ei ole ei eduskunnassa eikä EU-parlamentissä. Parin vuoden päästä kuntavaaleissa viimeisetkin edustajat loppuvat. Olette keksineet noita haukkumasanoja: rasisti, venäjämielinen, syrjäkylän juoppo, uhriutuja, ihmisvastainen jne jne, Verrattu ISIKseen. Soini, Sipilä ja Orpo perustivat sinisen puolueen. Perustajat eivät enää tarvitse tätä puoluetta. Voi olla vielä vaaleissa edustajia, mutta ei läpimenijöitä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va802047Nainen, onko sinussa sitä aitoa feminiinisyyttä jäljellä
Vai onko se jäänyt meikkien, korujen, hameiden ym. alle peittoon? Onko naisellisuutesi aitoa vai opetettua? Jos teet nai3661259Missäs se Miss Suomussalmi luuraa?
Jokin aika sitten eräs myyjätär tituleerasi itsensä Miss Suomussalmeksi. Asiakas oli kuulemma Tokmannin kassalla todennu271105- 1411038
- 95804
Päälle hautaus?
Hautauksissa puhutaan päällehautauksista jos vaikka mies on kuollut ensin ja vaimo 20 vuotta myöhemmin! Todellisuudessa133799- 45727
- 62706
Voisit nainen joskus vastata minulle
Ja antaa jotain itsestäsi. Pientä tunnistetta ja juttua itsestäsi ja meistä. Kannustan.63672- 61666