Ajelkaa vielä vaan latviaakin pidemmälle puolaan niin halpenee hinnat!
Puolassa toki ei sitten vaan käy eurot joten jossain pitää vaihtaa euroja zlotyiksi,
https://superalko.pl/special-offers
Superalko puola.
9
5689
Vastaukset
- Anonyymi
No eipä tuonne alkoholin takia kannata lähteä. Musta ainakin väkevät on aika kallliita. Oluet ovat toki halpoja ja ehkä hitusen latviaakin halvepia. Mut en tuonne asti lähtis pelkästään niitä hakemaan. Jos muuten tykkkää puolassa turistaimatkailla niin ehkä sitten voi tuoda ei muuten.
- Anonyymi
Tai no on väkevätkin aika halpoja, mutta ei merkittävästi esim.latviaa halvempi. Joten mielummin latviaan kuin tuonne asti ellei sitten muute halua puolassa köydä turistimatkalla autolla niin toki sitten alkoholi kannattaa ostaa sieltä.
- Anonyymi
Onko tuolla pantit?
- Anonyymi
Voi hemmetin köyhät. Ei se olut nyt niin kallista Suomessa ole, että sitä tarttis erikseen ulkomailta lähteä hakemaan. Käyn toki itsekin Virossa, mutta en kyllä koskaan roudaa sieltä olutta, viinipulloja saatan tuoda. Olueni ostan prismasta, Suomesta. Ja aina kolmosolutta, tottakai. Nelosoluessa on 0,6 prosenttia enemmän alkoholia, mutta maksat siitä tuplahinnan, mieluummin juo yhden kolmosoluen enemmän, niin pääsee samaan humalaan. Lisäksi kolmosolut maistuu paremmalta, koska Suomessa nelosolut tehdään viinaa lisäämällä, ja se pilaa oluen maun.
Keskiverto henkilö (kuten minä) kuluttaa vuodessa noin 12 laatikkoa olutta. Jos sitä siis käytetään lähinnä viikonloppuisin, esim saunomisen tms illanistumisen yhteydessä. Yleensähän se on se 5-6 olutta, mitä tulee kerralla juotua. No muutaman kerran vuodessa, jossain juhlissa, menee toki enemmän, mutta siinä menee sitten kaikenlaista muutakin alkoholia. Mutta jos nyt lasket tuon euroina, niin ei se nyt vuotta päälle paljoa tee, vaikka prismasta ostaakin. Sen takia en lähde Viroon olutta hakemaan, haen sieltä jotain aivan muuta. - Anonyymi
Vai vahvempi olut tehdään keskioluesta viinaa lisäämällä!! Hauskaa huumoria, en usko kenenkään olevan niin pöljä että luulee tällaista tehtävän. Jatka samalla linjalla niin saadaan taas nauraa!
- Anonyymi
Kyllä se suurempi alkoholipitoisuus nelosoluessa pilaa sen maun keskariin verrattuna, vaikka olisikin käymisteitse tullutta. Ja ne ylivahvat oluet ovat ihan pilalla.
- Anonyymi
Juokaa vettä, paljon raikkaampaa. Eikä maksa käytännössä mitään. Alkoholi ei ole terveellistä, varsinkaan jos sitä täytyy laatikkokaupalla juopotella.
- Anonyymi
jeee
- Anonyymi
skibidi
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh432987Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta612921- 422357
- 311853
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251709Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa721644- 481576
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä771255- 361236
- 791070