Remottiyhtiöstä ovat tulossa asuntoon

Anonyymi

Minä luin uutisen että remonttiyhtiöstä ovat tulossa tarkastamaan asuntoa, no en halua heitä asuntooni joten olen miettinyt mikä olisi hyvä keino estää heitä tulemasta, ajattelin viritellä sellaisen sähköshokkiansan ovenkahvaan virtapistokkeesta.

Luulisi tuon karkoittavan heidät?

5

58

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Parasta on että ammut itsesi. Jos et tiedä niin kerron että aseen piippu pannaan suuhun osittamaan ylöspäin niin varmasti onnistuu. Seinät ja katto siinä likaantuu mutta remonttihan on jo tulossa.

      • Anonyymi

        En osaa, voitko demonstroida?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        En osaa, voitko demonstroida?

        Varmaan olet niin kädetön että et saa sitäkään itse aikaan. Lähde isis-armeijaan niin muut tekee sen puolestasi.


    • Anonyymi

      Ei se ole sinun asuntosi, se on taloyhtiön (Jos olet osakkeenomistaja). Näinollen taloyhtiö saa laittaa kenet tahansa tarkastamaan asuntosi, kunhan ilmoittaa asiasta ennalta. Perusteeksi käy vaikkapa kunnossapitotarkastus. Itse menen yleisavaimilla aina osakkaiden asuntoihin, jos epäilen vaikka jotain ilmoittamatonta remonttia tms. tai muuta filunki peliä.

      PJ

    • Anonyymi

      Eiköö mikrofonien asentamisestakin pitäisi ilmoittaa etukäteen asunnon haltijalle?

      Pitääkö asentajalle tehdä valmiiksi kinkkujuustovoileipiä odottamaan?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      93
      2576
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      97
      1552
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1485
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1218
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      966
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      953
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      40
      867
    8. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      112
      851
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      803
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      726
    Aihe