Uutisten vaikutus Bitcoinin arvoon

Anonyymi

6

144

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Myös muihin osakkeisiin vaikuttavat uutiset. Nokialta tulosvaroitus ja osake syöksyy samana päivänä. Talvivaarasta vähän huonompia uutisia niin kurssi meni niin alas että koko homma romahti. Mitkähän uutiset ovat nostaneet bitcoinin kurssia 1/2 vuodessa yli 200%? 4000€ —> 9000€.

      • Taas heikkolahjaisen logiikkaa. Hän ei käsitä vertaavansa banaania ja appelsiinia keskenään.

        Nerokkaasti hän kuitenkin havaitsee että jos yritys antaa negatiivisen tulosvaroituksen, niin osakkeen kurssi hyvin usein kääntyy laskusuuntaan. Nerokasta kerrassaan!

        Bitcoinista ei sen sijaan voi uutisoida mitään tämänkaltaista koska sen arvo ei perustu mihinkään. Siten myöskään bitcoinin arvonnousu tai -lasku ei perustu mihinkään. Käsitätkö, heikkolahjainen?

        MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAHAHAAAAA

        Poijjaat!! Taasen!


      • Anonyymi
        Avotampio_ kirjoitti:

        Taas heikkolahjaisen logiikkaa. Hän ei käsitä vertaavansa banaania ja appelsiinia keskenään.

        Nerokkaasti hän kuitenkin havaitsee että jos yritys antaa negatiivisen tulosvaroituksen, niin osakkeen kurssi hyvin usein kääntyy laskusuuntaan. Nerokasta kerrassaan!

        Bitcoinista ei sen sijaan voi uutisoida mitään tämänkaltaista koska sen arvo ei perustu mihinkään. Siten myöskään bitcoinin arvonnousu tai -lasku ei perustu mihinkään. Käsitätkö, heikkolahjainen?

        MUAHAHAMUAHAHAMUAHAHAHAHAAAAA

        Poijjaat!! Taasen!

        Turha toivo. Ei nämä ymmärrä yhtään monimutkaisempia asioita. Jos menet kysymään tältä mihin bitcoinin arvo perustuu niin tämä vastaa silmät kirkkaina "kysyntään, mitäs tyhmiä kyselet".


      • Anonyymi

        Mitä tarkoitatte? Bitcoinin arvo perustuu nimenomaan kysyntään!


      • "Mitkähän uutiset ovat nostaneet bitcoinin kurssia 1/2 vuodessa yli 200%? 4000€ —> 9000€. "

        No mitkä ne uutiset ovat?? Onko sellaisia? Mitkä uutiset ovat nostaneet bitcoinin kurssia? Häh? Halusitko sanoa jotain, oliko sinulla jotain sanottavaa?? Urpo!


      • Mikähän siinä aina on että nämä heikkolahjaiset ovat näitä hit-and-run väkeä, he tulevat ja heittävät käsittämättömän kommentin ja sitten häipyvät. Tietty täytyy ymmärtää että he eivät kenties käsitä että heiltä haluttaisiin lisäinformaatiota. Se menee heikkolahjaiselta yli hilseen

        MUAHAHAMUAHAHAMUAHHAAAAAA

        Poijjaat!! Taasen!

        PS. onko coinin arvo taas noussut? MUAHAHMUAHAHAHHAAAAA


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      83
      1601
    2. Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa

      Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.
      Maailman menoa
      269
      1531
    3. Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava
      Maailman menoa
      266
      1252
    4. Martina lähdössä Ibizalle

      Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      169
      1252
    5. Avustikset peruttu.

      Aettokosken ampuraan rahat otettu poekkeen valtiolle.
      Suomussalmi
      56
      857
    6. 65
      834
    7. Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa

      Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em
      Ikävä
      64
      827
    8. Miksi mies tuntee näin?

      Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui
      Ikävä
      40
      811
    9. Määpä tiijän että rakastat

      Minua nimittäin. Samoin hei! Olet mun vastakappaleeni.
      Ikävä
      40
      797
    10. Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg

      parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤
      Ikävä
      44
      771
    Aihe