Suomi hävinnyt jo USA:lle, Saksalle ja tulee häviämään Venäjälle - ISOSTI!
On tärkeää, että osaa erottaa epäolennaisen olennaisesta. Maailmanmestaruuden tulee voittamaan Venäjä ja finaalivastustajana on Tshekki!
Suomi häviää ISOSTI!
8
101
Vastaukset
- Anonyymi
Heh.. Taavetti siellä taas koittaa päteä, mutta odotetusti päin helvettiä.
- Anonyymi
Hiehot rukoilevat Kanadaa voittamaan. Muuten Taavetti tulee kostamaan pelitappionsa lehmille.
- Anonyymi
Ei hätää. Taavetti ja lehmät pureskelevat heinää navettassa tyytyväisinä kun Taavetti vihdoin voittaa vedonlyönnissä Kanadan opettaessa Suomen pyrkyripoikia tavoille.
- Anonyymi
Nyt taisi käydä Taavetin vedoille jälleen ohkaisesti ja lehmät tulevat saamaan opetuksen. Saa nähdä kestääkö lypsyjakkara yön rasitukset.
- Anonyymi
Hikikarpalot Gilbertin otsalla yhtyvä noroiksi. Gilbertin sydän takoo kahtasataa, mutta purkupallon kokoinen terskannuppi ei vain millään uppoa nuoren pojankollin uskomattoman tiukkaan herkkureikään. Epätoivo valtaa Gilbertin mielen. Onko tämä ensimmäinen kerta, kun yhdyntä epäonnistuu liian tiukan tavaran takia?
- Anonyymi
Japanlainen samuraimiekka helpottaa kummasti Gilbertin ongelmia kun sinikärki katkaistaan yhdellä liipaisulla pois kuleksimasta.
- Anonyymi
Jos vedonlyönnillä tienata meinaa, kannattaa jättää tuo showpainista vaikutteita saanut jääkiekon MM vedonlyönti vähenmmälle huomiolle.
- Anonyymi
Jääkiekon MM-kisat on ihan paskaa kun jämämaat juhlii. On helvetinmoinen jääkiekon pyhäinhäväistys, että tolla jengillä nostellaan pystiä kansainvälisessä turnauksessa.
Maailman valtaapitävissä metropoleissa tosin yksi kuppainen jääkiekko on tuntematon käsite ihmisten mielissä. NIinkuin pitää ollakin. Jalkapallo tätä maailmaa pyörittää. Onneksi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP jo 100 % suositumpi kuin persut
Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst25114379Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia
tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,1483867PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas
https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija1283732Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.
Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt1661539En minä kyllä enää odota sinua
Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O211504Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu
Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun3721496Jos joku luulee että kaikki käy
Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn491286Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan
Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var81071Sakin hivutus - ilmiö
Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok45948En pystynyt vaan vastaamaan...
Kaikki on ihan solmussa eikä ole voimia alkaa ratkaista naisena 😔104829