POLIISI SAI TARPEEKSEEN VALETURVAPAIKANHAKIJOISTA.

Anonyymi

12

106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä ne kaikki olivat vainottuja homoja ja kristittyjä. Aliravittuja raukkoja.

    • Anonyymi

      Kumiveneestä heitettiin passit veteen ja eräs heistä piti sormea reiässä kun kumivene vuoti.

    • Anonyymi

      Mitäpä tuota turhaan enää kertomaan, vuosien kuluttua?

      Valveutuneet kansalaiset kun tiesivät asian jo invaasion alettua, mutta heille naurettiin, heitä pilkattiin ja ivattiin. Niitä rohkeita ihmisiä, jotka näkivät ja ymmärsivät.

      Asialla olivat ihmiset korkeimpia poliitikkoja myöten. Eräskin heistä sanoi, että tulijoiden motiivien arvostelu on rasismia.

      Nyt on jäljellä pska housussa ja moraalinen krapula, jota turhaan yritetään selitellä parhain päin.

      Liian myöhään. Ehditte jo tuhota suomalaisten luottamuksen.

    • Anonyymi

      Tuon linkin jutun "erikoinen tapaus" eli Ruotsiin saapuneen afrikkalaisen TURISTIN muiluttaminen Suomeen on suorastaan hulvaton!!! DDDD

      Todellakin elävä elämä voi olla taruakin ihmeellisempää. Tuo tapaus on kuin suoraan jostain sketsiohjelmasta...

      • Anonyymi

        Huomattavin asia on se; Ruotsalaiset viranomaiset
        järjestivät myös hänet tänne.
        -kuten kymmeniä tuhansia muita.

        Mutta tuskin ilman suomalaista myötävaikutusta.


    • Anonyymi

      Tosiasioista on aina hyvä muistuttaa kansalaisia vaalien alla.

    • Anonyymi

      Tämä tapaus kyllä haisee vuosienkin kuluttua. Jotain hämärää tässä on. Joko tahallista tai huonoa lakien ja sopimusten tulkintaa. Ruotsalaiset ovat saaneet "myytyä" suomalaisille " asukkaita". Hyviä kauppamiehiä kun ovat.

    • Anonyymi

      Se oli tuo pakolais aalto joka olisi pitänytt käsitellä hallitusti ja rekkisteröidä siellä mihin tuo kohdistui. Merkel päästi kävelemään läpi Euroopan koska halusi taakanjakoa pakolaisille. Tuli kaaos,jost seurasi mm. Ruotsissa samainen teko,jolla ohjattiin pakolaisia Suomeen .

      Lieveilmiönä paperittomia ,pimeetä työvoimaa ym tapauksia joita on uutisoinnessa esiin noussut .. Suomalaiset politiikot huusivat työvoimapulaa .Nyt on pimeetä työvoimaa .Silälaillako ne työt oli tarkoitus jatkossa teettää?

      https://yle.fi/uutiset/3-10802385

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005611420.html

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005611420.html
      https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/269227-poliisin-uudet-tilastot-seksuaalirikokset-lisaantyivat-eniten-helsingissa

    • Anonyymi

      YK:n tutkimuksen mukaan 85 % eurooppaan tulijoista on elintasopakolaisia, he hakevat vain parempaa elämää.
      Heitä ei vainota

      • Anonyymi

        Juuri näin tilastot kertovat. Totta kommentoit.


    • EI SUOMEA VOI PELASTAA.

      SUOMEA ODOTTAA JUMALAN KURITUS KAIKISTA SEN SYNNEISTÄ.

      TEHKÄÄ PARANNUS JA USKOKAA EVANKELIUMI JOTTA ETTE JOUDU SYNNEISSÄNNE IKUISEEN HELVETTIIN VAAN JOTTA PÄÄSETTE USKOSSA IKUISEEN ELÄMÄÄN.

    • Anonyymi

      Tervejärkiset tietää totuuden, noin viisi prosenttia oli oikeutettuja turvapaikkaan, loput oli juurikin niitä sosiaalisurffareita jotka kulkee euroopan läpi juuri suomeen, täältä kun ei poisteta vaikka saisi kielteisen päätösen ja sekin on jo lainvastaista.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Keitä täällä on??

      Kertokaa nimenne!! 🤔
      Ikävä
      125
      1238
    2. Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä

      Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait
      Ikävä
      89
      904
    3. Mitä sanoisit

      juuri nyt kaivatullesi jos uskaltaisit/kehtaisit?
      Ikävä
      90
      845
    4. Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?

      Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede
      Kuhmo
      20
      769
    5. Mitä hyvää

      Mitä hyvää hän on tuonut elämääsi?
      Ikävä
      93
      717
    6. Tuleeko Martinasta rouva Muhis

      Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      282
      702
    7. Ei enää kauaa rakkaani

      Ensin minun pitää saatella narsistit oikeuden eteen ❤️
      Ikävä
      109
      636
    8. Miten näytät / näytit ihastumisesi hänelle?

      Toimiko, miten hän vastasi? vinkki5
      Ikävä
      32
      603
    9. Oletko miettinyt sitä

      Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.
      Ikävä
      49
      543
    10. Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.

      Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet
      Suomussalmi
      116
      519
    Aihe