Huomenna hymy hyytyy

Anonyymi

Kanada vie. Näin se vaan on.

13

121

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuinka monta kertaa oma hymysi on hyytynyt tämän turnauksen aikana?

    • Anonyymi

      Kanadan tähtipelaajien voittaminen kaksi kertaa peräkkäin samassa turnauksessa on erittäin vaikeaa. Mutta tärkeintä on Leijonat lähtevät taistelemaan tosissaan ja uskovat mahdollisuuteensa pärjätä Joukkueena loppuun asti.

    • Anonyymi

      No eivät ainakaan huonolle häviä jos niin kävisi

      • Anonyymi

        Kanadaa ilmeisesti tarkoitat?


    • Anonyymi

      Jaahas, viisi lammasta minulle, kun epäilin Lankista. Venäjää vastaan kaikki meni nappiin, voiko sen vielä toistaa? Jos puolustus- ja maalivahtipeli toimii yhtä hyvin, niin kanukeilla tulee olemaan vaikeata. Sitten kaapomainen ratkaisu ja se on siinä.

      Juuri tämä onkin parasta jääkiekossa. Lähdetään vahvinta vastaan, eikä kukaan tiedä, miten tulee käymään. Parasta viihdettä ikinä ja toinen sijakin lämmittää mieltä.

    • Anonyymi

      Olisi voinut olla SuperSunnuntai.
      Monacon F1-voitto Bottas.
      Jääkiekon MM-kulta Suomi.
      Voittoja ei vaan tänään tule.

    • Anonyymi

      Kun venäläiset arvostelivat Suomen maalia, että mikä sekin nyt oli ja Suomen peliä epäjääkiekoksi, ei siis jääkiekoksi ollenkaan.
      Niin esitänkin siksi jääkiekossa otettavaksi käyttöön puolikkaat maalit.

      Jolloin vaikkapa kolme videotuomaria arvostelee kunkin tehdyn maalin siten, että ns. likaiset maalit, maalinedussutaisut ja kimpoamiset vastustajan luistimista yms. määriteltäisiin pääsääntöisesti puolikkaiksi maaleiksi. Kun taas hienosti pelaamalla ja rajusti laukomalla tehdyt olisivat koko maaleja. Aivan erikoisen hienot maalit voitaisiin arvostella puolentoista maalin arvoisiksi.

      Ja ottelun voisi voittaa vain koko maalin tai tietenkin kahden puolen maalin tai enemmän etumatkalla.

      :)

    • Anonyymi

      Heja Finland!

    • Anonyymi

      Hymy hyytyy kun ei vienykään kanada Nyt tuota vouhotusta pitää kuunnella vuositolkulla

    • Anonyymi

      Lätkä on paska laji.
      Apinat jahtaa tikuilla mustaa nuuska rullaa jäällä.

    • Anonyymi

      Niin olisi luullut! Kun Ruotsi johti Suomea vastaan 3-1 lopetin katselun. pidin Ruotsin voittoa varmana. Kanadaa vastaan arvelin Kanadan tutkineen Suomen peliä ja tässä toisessa keskinäisessä yhteenotossa voittavan Suomen helposti, jotain 4-1. Minulle oli Suomen voitto Kanadasta jättiyllätys. Jotain merkillistä oli Suomen pelissä - tai olisivatko vastustajat arvioineet Suomen kyvyt alakanttiin. Järjellistä selitystä ei ole. Oli se niin suuri yllätys!

    • Anonyymi

      Onhan tuolle olemassa ihan järjellinen selitys. Seurasitko kisoja? Luistelivatko suomalaispelaajat hitaanlaisesti? Ei luistellut, vauhtia riitti luistimien terissä pelin viimeiseen minuuttiin saakka joka ikisessä Suomen pelissä. Vauhdin määrä hyydyttää kovimmankin vastustajan. Paras ei silloin jaksa välttämättä olla paras.
      Toinen selkeä ero Suomen aiempien vuosien peleihin.Kun jätkät laukoivat toisilleen niin se kiekko pysyi siinä mailan lavassa eikä lipunut vastustajalle tai päin kaukalon laitoja. Vertailepa pelejä! Kiekon ja mailankäsittelytaito näillä nuorilla huippuluokkaa, silloinkin kun oltiin jo täydessä vauhdissa.
      Puolustus huippuluokkaa eikä tyydytty vain laukomaan kohti vastustajan maalia. Sinne vastustajan maalille mentiin röyhkeästi. Hyökättiin kuvia kumartelematta. Pelasivat jokaisen peliminuutin loopuun asti. Fyysinen kunto kohdillaan. Siinä se!
      Tuollaista joukkuetta vastaan tarvii olla jo saatanan onnekas, että sen voittaa!

    • Anonyymi

      Nunnuka nunnuka lai lailaa...

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      289
      986
    2. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      58
      793
    3. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      64
      701
    4. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      681
    5. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      39
      648
    6. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      56
      621
    7. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      33
      546
    8. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      42
      541
    9. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      40
      495
    10. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      48
      487
    Aihe