Onko tänään sinisen tuhnun viimeiset vaalit? Miten käy kansanturvallisuuden, kun loikkarit eivät ole sitä puolustamassa ? Porukalle kävi niinkuin punakaartille aikanaan : johtomiehet luikkivat pakoon ja rivimiehet jäivät vastaamaan.
Viimeiset vaalit?
7
122
Vastaukset
- Anonyymi
Iltasanomat kirjoittaa kuinka Maria Lohelasta tulee Hajlliksen sihteeri. Tällaista se on loikkarin elämä.
- Anonyymi
Ei ole rivimiehiä koskaan ollutkaan, on ollut vain johtajia. Ensin Soini puolueen perustaja yhdessä Sipilän ja Orpon kanssa tukenaan S. Niinistö. Mukaan piti saada joukko kansanedustajia, joita palkittiin ministerisalkuilla. Siinä on puolue. Sitten jos rivijäseneksi voi kutsua joitakin Vennamon aikaisia, kavereita ja sukulaisia. Nyt tåmä viimeksi mainittu on jäljellä. Ei sieltä puolueen nostajaa löydy.
- Anonyymi
Näyttää melko synkältä soini-loikkareitten työllistyminen, jos ei ole mitään valtion ym paikkaa minne mennä? Jos Marja Lohela olisi pysynyt rivissä, niin nyt olisi aivn varmasti jatkanut eduskunnassa kansanedustajana.
KYLLÄ SINISILLE VARMAAN JOTAIN TÖITÄ JOSTAIN LÖYTYY
SUOSITTELEN RAKENNNUSAPUMIEHEN TÖITÄ NIITÄ KYLLÄ LÖYTYY VARMASTIKKIN PÄÄKAUPUNKISEUDULTAKIN.
KENTIES OSA VOISI KOULUTUTTAUA LÄHIHÖITAJIKSI MYÖS- Anonyymi
Tällä hetkellä siniset saaneet vajaa 4000 ääntä.Kari Kulmala äänistä vajaa puolet, seuraavana Tiina Ahva vajaa 500 ääntä, kolmantena Jalonen. Veikkaukseni on, että puolue lopetetaan 8.6. Tietysti kunnissa on valtuutettuja 1-3 muutamassa kunnassa. Vimeistään kahden vuoden jälkeen nähdään lopullisesti.
Pienistä puolueista Paavo Väyrysen puolue oli menestynein,seuraavana piraatit ja siniset kolmantena. Feministinen puolue ja Eläinoikeuspuolue menestyivät huonosti. Junes Lokka sai lähes 3000 ääntä. Kansalaispuolueen menestys oli huonoa.SKP huono menestys.- Anonyymi
SKP on ujuttanut "puolueettoman" asiantuntijansa kommentoimaan ylelle
- Anonyymi
Kaksi vuotta sitten viisi ministeriä, eduskunnan puhemies ja parikymmentä kansanedustajaa. Nyt eurovaaleissa enää reilut 6000 ääntä. Terho, Niinistö, Soini ja kumppanit ovat tehneet ennätyksen, jota tuskin koskaan lyödään.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 595089
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai544592Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1224529Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san2961747- 911422
- 811388
- 2281328
- 3151039
- 199950
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.50850