Tähän toivoisin miehien kommenttia tai kokemuksia omaavien mielipiteitä.. Mulla töissä ärsyttävä tilanne, kun kohta vuoden verran on ollut ihastusta ilmassa mun työkaveriin, joka myös mun pomo.Meillä on rento ilmapiiri töissä ja pomo on yksi porukasta, ei mikään auktoriteetti. Viime kesänä istuttiin aftereilla ja yhtäkkiä oltiinkin upottu höpöttelemään useaksi tunniksi, ja esim. polvet osu yhteen koko keskustelun ajan. Kun hän lähti, laitto viestissä linkin yhdestä musabiisistä ja siinä vielä muutamat musalinkit jaettiin. Tän jälkeen satunnaisia illanistujaisia ollu,, yhtien jälkeen lähettiin samaan aikaan, käsi kynkkää käveltiin asemalle, halit vaihdettiin ja suukon muiskautin poskelle, mut tilanne ei oo edennyt mihinkään, jatkunut samanlaisena. Silleen ollaan lähennetty, et oon pari kertaa heittänyt lentokentälle ku lähteny reissuun ja satunnaisesti vkonoppusin jotain viestittelyjä. Talvella hän yks ilta myöhään laittoi linkin biisistä (Ville Valo & Lauri Ylönen, Apocalyptica) Bittersweet.. Voiko siinä ollu joku juttu takana, et laitto just ton biisin? Myös vappuna oli reissussa, ni laitto sit myöhemmin pikku videon sieltä. Toki pikku kännissä näissä, mut voiko nää olla merkkejä siitä et on oikeesti jotain muutakin ku kaveruutta ja vähän ku saanu rohkasuryyppyä niin tälleen ilmenee. Mä tuun kohta hulluksi tän asian kanssa ku kelailen.ja just oli taas illanistujaiset, jossa sitten taas pitkä tovi istuttiin polvet yhdessä. Koko työporukka ympärillä niin eipä siinä sit muuta taas ollu. Mut kuvittelenko mä nyt vaan oman ihastumiseni takia et muutakin ku kaveruutta.
Onko työkaverini ihastunut
11
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Siinä kehoitetaan jättämään rauhaan.
- Anonyymi
Miten niin? Millä perusteella?
- Anonyymi
Eiköhän sun pomo oo varattu mies. Siksi toi aloitteen teko on noin hankalaa.
- Anonyymi
Ei ole, enkä oo minäkään. Tullaan hyvin juttuun, samanlainen huumorintaju, kiusottelluakin joskus. Ja just nyt kun oli hetki sitten illanviettoa työporukalla, niin istuttiin vierekkäin,ja taas polvet yhdessä, joka kerta kun hän korjasi asentoaan ja jalka irtosi niin painoi sen selvästi mun jalkaan taas kiinni. Mitä se sit on? Sit kyllä mun kaverikin oli tullut paikalle ja halus lähtee jatkamaan iltaan kaveri pyysi mukaan, mutta sanoi ettei voi et on seuraavalle päivälle aikasin menoja.. Tiedä sitten... Mut onko sit niin ettei tarpeeks kiinnostunut, vai et ku ollaan samassa paikassa töissä, niin estää. Oishan se kyllä tietty haastaavaa.
- Anonyymi
Voi olla varattu. Jos olisi vapaa ja kiinnostunut oikeasti, niin juttu olisi jo edennyt.
- Anonyymi
Jotain kiinnostusta on selvästi ilmassa
- Anonyymi
Miettii ehkä asemaa, kommentti naiselta.
- Anonyymi
Aika hankala juttu jos on samassa paikassa töissä. Minä sanoisin miehenä, että tuo kaveri on kyllä varattu vaikka muuta väittäisikin.
- Anonyymi
Kyllä jopa meijän uudelle työntekijälle kertoi ettei ole tyttöystävää kun hän kyseli, on semmonen utelias tyyppi. Mä vaan kelaan et miks noita satunnaisia videoita yms lähettelee jos ei muuta.. Vai ollaanko vaan
vähän parempia kavereita...- Anonyymi
Se on joskus haastavaa näin miehenä tulkita naisten aatoksia:)
- Anonyymi
Niin ja näin naisena vaikee tulkita miestä 🤔
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1492489Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot97999- 64871
- 60753
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273691Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18677Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85670Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202648Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap21637