Näin susta unta viime yönä. Kohtasimme siinä pitkästä aikaa. Tunnistimme kuitenkin heti toisemme. Unesta jäi tosi hyvä mieli. Samanlainen kuin parhaimpina hetkinä aikanaan oikeassa elämässä. Olit unessa se ihminen, jonka sinussa aina kuvittelin näkeväni...
Mukavaa päivää Juhalle
Anonyymi
5
51
Vastaukset
- Anonyymi
Muistan sinut unesta ja muistan sen kuinka aallot löivät rantakiviin, siellä nouseva aurinko hohtaa ja sydämelles lempeän rauhan suo. Purjehdus on päättynyt, meri huokaa rantakiviin.
- Anonyymi
Loihdit kauniin mielikuvan, mutta en usko sinun olevan uneni miehen.
- Anonyymi
En oo en koska me tehtiin unesta totta.
- Anonyymi
Edellisen kerran näin samantyyppisen unen sinusta viitisen vuotta sitten. Silloinkin unessa kaikki tuntui todella hyvältä ja oikealta.
Edelleen aina välillä mietin miksi olin kuitenkin niin väärässä sun suhteen...
- Ap 🤔 Unisieppari.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
6 kW saunan lämmityksestä kohta 10 euron lisämaksu / kerta
Kokoomuslainen sähköyhtiöiden hallitsema Energiavirasto ehdottaa 5 kW:n rajaa, jonka ylittämisestä tulee lisämaksu. Tark2417487Duunarit hylkäsivät vasemmistoliiton, siitä tuli feministinaisten puolue
Pääluottamusmies Jari Myllykoski liittyi vasemmistoliittoon, koska se oli duunarien puolue. Sitä samaa puoluetta ei enää1393921Oppiiko vasemmistolaiset valehtelun jo kotonaan?
Sillä vasemmistolaiset/äärivasemmistolaiset valehtelee ja keksii asioita omasta päästään todella paljon. Esim. joku vas1172188Olen väsynyt tähän
En osaa lopettaa ja koen huonoa omaatuntoa tästä. Kaikki on muutenkin turhaa ja tekemisesi sattuvat. Tunteita on vain hy261497- 441473
- 331372
Minneapolisin tapauksesta hyvä video
Runoilijan auto oli poikittain tiellä ja kun poliisit lähestyivät sitä, runotyttö painoi reippaadti kaasua. Auto syöksäh3411190Miksi et voi tutustua minuun irl?
Vastaa yleisellä tasolla/ympäripyöreästi, jos pelkäät tunnistamisia.1411002Milloin palaat
Odotan niin kauan kun vaan jaksan toivoa. Tiedät että sua jäi joku ikävöimään. ❤️23938Tiesitkö? Uusi Bachelor on raivannut tietään määrätietoisesti somessa, myös Böckermanin ex-rakas!
Arttu Kilpeläinen tuli julkisuuteen Pernilla Böckermanin rakkaana. Pariskunta päätyi eroon v. 2024. Ex-poliisi Kilpelä7917