Nyt perussuomalaisilla on aikaa, jos vain taitoa riittää, opiskella Jussi Halla-ahon johdolla kirkkoslaavin alkeita.
Veikko Vennamon perustamasta pientalonpoikain puolueesta lähtien on puolueella ollut oppinut johtaja, joka villitsee puolueen oppimattomia jäseniä. Samoin oli SMP:n johto Vennamoiden käsissä, ja sitten Timo Soinin demakogia nostatti perussuomalaisia. Halla-ahon aikana aluksi puolueen kannatus nousi, mutta kyllä se kahdeksan vuoden kuluttua on eduskunnasta ulkona.
Kirkkoslaavia Jussin johdolla
Anonyymi
3
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä se Suomen " rootesimiehet" (roteesi aivojen paikalla), jonkun rymän perustaa, mihin kaikki kuona voi liittyä.
"Suomen tyhmyys, yhtykäämme". - Anonyymi
On tärkeää, että Teuvo oppii tilaamaan kaljaa Brysselissä myös kirkkoslaaviksi.
- Anonyymi
Ja Li onkin innokas neuvomaan Teuvoa oikeassa humalakäyttäytymisessä:
https://www.seiska.fi/Uutiset/Tuhti-sunnuntaikanni-kuvina-Li-Anderssonin-puolueristeily-venahti-pitkaksi-ystavatar
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552533Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482367Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011059- 64891
- 65819
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648