kun "puhemies Heinäluomaa" mainostettiin Helsingissä. Käväisin viime viikolla Hesassa ja ajelin metrollakin.
Joka puolella ja joka vaunussa kaikissa näytöissä muutaman minuutin välein puhemies heinäluomaa mainostettiin ja kun filmi päättyi (muutamaa muutakin mainostettiin välillä) niin kaikki alkoi alusta, vaunun ensimmäiseltä näytöltä viimeiseen ja molemmin puolin vaunua.
Jos metroon mennessä ja tietenkin myös tullessa neuvostomaiset naamagalleriat tervehtivät tyhmää kanssa sen seistessä liukuportaissa.
No, tämä nyt oli vain pieni osa massiivisesta mainonnasta, TVstä puhumattakaan, mitä kohdennetut mainokset olivat esillä.
Kuulin jostain, että puhemies Heinäluoman mainoksia maksoi myös SAK. -Törkeää!
Tämä EU-vaalimainonta näytti kokonaisuudessaan, että rahalla saa - mainoksia - ja että mainokset vaikuttavat.
Kaikki metron mainoksissa esiintyneet henkilöt pääsivät brysseliin - heinäluoma, RKPn Thurnvall, kokoomuksen virkkunen ja pulleaposkinen ja punahuulinen nainen, en nyt muista nimeä.
En ole koskaan ennen nähnyt niin massiivista henkilömainontaa kuin nyt
7
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kiva, kun kävit Helsingissä ihmettelemässä. Hyvää kannattaakin mainostaa!!
Eikös se äänestysaktiivisuuskin ollut pääkaupunkiseudulla vähän toista kuin esim. Kaavilla ...- Anonyymi
No en minä ihan sen takees hesas käyny. Ohimennen ihmettelin, että samoja naamoja joka paikassa mainostetaan. Ihan kuin täsmäammuntaa. No sitähän se tietysti onkin.
Kaikki muut ehdokkaat ovatkin sitten vain rekvisiittaa. Ei kovin mieltä ylentävää. Mutta tähän on tultu. Harvainvalta joka paikassa. Raha ratkaisee.
Ja tietenkin suhteet, olihan se Virkkunen siinä joukossa ja eikös se jykä tykänny siitä ... - Anonyymi
Keskustan metroasemien seinillä oli hulvattomasti myös kissankiduttaja-Näkkäljärven mainoksia ainakin vielä 10.5.
Röyhkeää tukea ihmisten koteihin ylimitoitetuilla TV-mainoksilla.
Toinen vaihtoehto on uhota ja öyhöttää somessa - kirjoitella ylimielisiä vastauksia asiallisiin kannanottoihin ja solvata eri mieltä olevia henkilökohtaisella tasolla. Näissä vaaleissa PS ylsi sillä menetelmällä neljännelle sijalle😁
- Anonyymi
Paljon Onnea Heinäluomalle! Hieno tulos, johon ei kukaan muu yltänyt näissä vaaleissa ... tsemppiä Brysseliin!
- Anonyymi
SDP = SAK eli me suomalaiset maksoimme heinäluoman mainokset.
Peuhumies Heinäluoma ihme Perttisetä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta703540Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1483463Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463312- 532759
- 322016
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘301942- 481676
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k401665Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä961625- 391390