Parhaillaan Suomessa on mahtava kansallistunne ja ylpeys!

Haiskahtaa hieman perussuomalaisuudelta. Jääkiekkokulta sai nationalismin kukoistamaan, HYI HELVATA!

Vasemmistoliittolaisena vierastan moista pröystäilyä. Mahakin menee kovalle.

13

98

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pikkuinen junttimaa haluaa nyt näyttää muille että kyllä pärjätään. Voitto oli pelkkää moukkajuntin tuuria. Suomi ei koskaan tule olemaan niin hieno kuin USA tai Kanada.

    • Anonyymi

      Jääkiekkokullan aiheuttamalla kansansallistunteella ei ole mitään yhtäläisyyttä persuihin.
      Tässä iloitaan eikä yritetä lietsoa vihaa ja katkeruutta.

    • Anonyymi

      Oon samaa mieltä että tuollainen nationalistinen leijonaöyhötys on niin yesterday. Paljonko tuli hiilijalanjälkeä kun pitää lennellä lentokoneilla ja hawkeilla saattaa. Pelaisivat pleikkarilla netin kautta niin tulisi halvemmaksi ja luonto säästyisi.

    • Anonyymi

      Varmaan kauhean väärin, että isänmaataan ja äidinkieltään rakastava suomalainen nauttii ja liikuttuu kansallistunteestaan, kun suomalaiset kiekkoilijat ylittävät itsensä ja menestyvät yli odotusten?

      • Anonyymi

        Yli odotusten todellakin. Ei olisi siitä rupusakista uskonut.


    • Anonyymi

      Maanpetturipunikeille kansallistunteen herääminen ja kansallinen yhtenäiskulttuuri ovat suorastaan kauhistus.

    • Anonyymi

      Persuja on ne jotka juhlii Venäjän pronssia. Isänmaalliset suomalaiset on kokonaan eri asia.

    • Anonyymi

      Ei koko kansa juhli vaikka valhemedia niin lööpeissään ilmoitattaa. Jääkiekkoa seuraa noin 200 000 suomalaista, tähän tulee 100 000 lisää kun mennään torille vaikka heistä vain 1% on pelejä seurannut.

      Valtaosaa suomalaista ei kiinnosta urheilu ja ne joita urheilu kiinnostaa niin heistäkin on jääkiekosta kiinnostunut vain murto-osa.

      Mitä tulee kansallismielisiin, niin vain heistä jääkiekkoa seuraa vain homoseksuaalit.

    • Anonyymi

      TV lähetystä seuraa 2,5 miljoonaa Suomalaista heh.

    • Anonyymi

      MM-Jääkiekkokulta on asia, joka ei politisoidu. Kansallistunne on nyt suomessa todella korkealla ja tämä jos mikä on nykyaikana hienoa. On upeeta nähdä, kuinka Suomi ja suomalaiset yhdistyvät jonkun, oikean asian ja ilonaiheen myötä. Tällainen yhteisöllisyys ja yhtenäisyys ovat arvoja, joita ei yksikään peruslaiska vasemmistohamppi pysty omalla negatiivisuudellaan romuttamaan. Aloittaja voi kaikessa surkeudessaan käpertyä itseensä ja omaan mitättömyyteensä.

      • Suomalaisista näkyi tulleen yhdessä hujauksessa nationalistisia persuja Suomen voittaessa. Juhlien häivyttyä horisonttiin astuu esiin poliitikkojen ja leikki-isänmaallisten kokkareiden ja sossudemareiden globalismi ja EU:n liittovaltiokehitys.

        HOHHOOO!, Teitä kustaan silmään paineella!


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      705
      2300
    2. Mopomiitti!

      Menikös öoliisilta yli tuo mppedinkans kisaaminen tais olla melkoinen riski vahigoittaa tarpeettomasti jopa kuolla tuoss
      Tuusula
      419
      1285
    3. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      80
      1103
    4. Poliisi kiilasi mopoilijan

      Ylellä leviää video jossa poliisi pysäyttää rajusti kiilamalla mopo pojan. Toivottavasti poliisi ottaa tuosta mallia myö
      Kiuruvesi
      232
      1010
    5. Käviskö tällainen suhde

      Tutustutaan, fyysistä kontaktia, mutta ensijaisesti tarkoituksena ei ole aloittaa mitään virallista tai rikkoa mitään? E
      Ikävä
      65
      696
    6. Onko täällä ketään

      Joka kaipaa M alkuista? Millä kirjaimella nimesi alkaa?
      Ikävä
      46
      644
    7. Vetovoima

      Onko välillänne suuri vetovoima ja miten se ilmenee? Onko siitä haittaa?
      Ikävä
      33
      637
    8. Aina vaan mietin sua

      Miksen saa sinua mielestäni pois
      Ikävä
      34
      618
    9. Niin kauan tätä

      Onko vuotesi menneet hukkaan
      Ikävä
      88
      607
    10. Nainen. Onko meissä

      Sinusta jotain samaa? Näköä tai luonteenpiirteitä? Utelias
      Ikävä
      43
      591
    Aihe