Venäjän disinformattiota perusteellisesti tutkinutta ja palkittua toimittajaa on vainottu vuosikausia joka foorumila kaikin mahdollisin keinoin,: herjaamalla,tappouhkauksilla ja puhelinsoitoilla yötä päivää.
Halla-ahon mielestä "joku toimittaja on pahoittanut mielensä". Sikamaista ja moraalitonta vähättelyä!
Halla-ahon näkemyksiä
24
64
Vastaukset 24
- Anonyymi
Onko Halla-aho poliitikkona niin harhautunut, että uskoo olevansa vahva, koska on nuiva, eli kylmäkiskoinen ja tyly? Uskooko hän muutakin yhtä harhaista?
Onko Halla-aho moraaliton poliitikko? Siis sellainen, joka kieltäytyy kohtelemasta muita niin kuin vaatii tulla itse kohdelluksi?- Anonyymi
No allah-ahohan on entinen koulukiusattu siviilipalvelusmies, ei uskaltanut edes armeijaan mennä ettei kiusattaisi....Ajatusmaailma sen johdosta aika pahasti nyrjähtänyt, hänen kannattaisi hakea ammattiapua....
- Anonyymi
Kolme kommenttia antipersulta, ajattelematta yhtään mitä tulee suollettua palstalle ;) Kuvailee nähtävästi omaa toimintaansa palstalla, ja kokemuksiaan koulussa. Uskomaton urvelo :)
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kolme kommenttia antipersulta, ajattelematta yhtään mitä tulee suollettua palstalle ;) Kuvailee nähtävästi omaa toimintaansa palstalla, ja kokemuksiaan koulussa. Uskomaton urvelo :)
'Antipersu' on palstapersujen luoma uusi sana (vrt. antikristus).
Kaikille muille se sana tarkoittaa aivan muuta kuin persuille itselleen. Kaikille muille (eli ylivoimaiselle enemmistölle) 'antipersu' tarkoittaa fiksua ihmistä, sellaista joka tunnistaa palstapersujen propagandan ja sokean omahyväisen disinformaation. 'Antipersu' on kunnianimitys sellaiselle ihmiselle, joka tiedostaa ja tunnistaa persujen loputtomiin toistuvan (suorastaan epätoivoisen) taipumuksen projisoida oma huonous, pahuus, negatiivisuus ja nuivuus kaikkiin muihin.
Persut on antipuolue. Joku on myös käyttänyt nimitystä haittapuolue.
- Anonyymi
No jopas vasurit ovat itse rasistisia vihakirjoittajia!!!!
- Anonyymi
Vasemmiston rasismi onkin aina ollut parempaa.
Terveisin Antti, Li, Dan, Paavo, Hussein, Fatima ja näkkis
Aloittajakin voi ottaa nyt 2 viikkoa sairaslomaa demaritapaan. - Anonyymi
Mörköjä liikkuu ja onko nyky EU rankin?
PS EU on tuloillaan ja maahanmuutto kuriin-Trumpin mallihan se? - Anonyymi
Kokaiinin käyttö saa niiskuttamaan.
Vainoamisesta puhuminen on karkeaa liioittelua: mainitut toimet ovat tavanomaista PSn vaalityötä.
- Anonyymi
Sinä kyllä valheita ja vainoamista palstalla harjoitat, häiriköinniksi asti.
Anonyymi kirjoitti:
Sinä kyllä valheita ja vainoamista palstalla harjoitat, häiriköinniksi asti.
En liity uutiseen mitenkään joten voisitko edes yrittää pysyä asiassa?
- Anonyymi
Kränkkymaakari kirjoitti:
En liity uutiseen mitenkään joten voisitko edes yrittää pysyä asiassa?
No katos!!
KränkkyDille ihan Spedenä taas persuilee täällä!!!
- Anonyymi
Ennen persuille riitti poliittiseksi ihanteeksi sentään saksan-Aatu. Nyt ei riitä enää sekään. Uutena esikuvana on fasismin isä Mussolini ja hänen aatteelliset jälkeläisensä. Ja tietysti persut fanittavat myös kaikkea mitä "Kremlin kukko kiekuu".
- Anonyymi
Vasuri ammentaa elinvoimansa kateudesta, katkeruudesta, kaunasta ja sairaasta vihastaan Meitä Suomalaisia kohtaan.
Ei niin mitään tervettä noissakaan kommenteissa. - Anonyymi
Persut harjoittavat sellaisia parempilaatuisia sikamaisuuksia??
- Anonyymi
Eurovaalipettymyksen jälkeen Halla-ahosta on karissut lipevä kohteliaisuus ja akateeminen hienostelu.
Nyt hänen kommenteissa hohtaa neuroottinen rasismi ja totaalinen välinpitämättömyys muita ihmisiä kohtaan.
Mies käyttäytyy kuin palstan persut.- Anonyymi
Hallittu maahanmuutto ei ole rasismia. Tosin vihe.r.va.sureiden eli ns. "Parempien " ihmisten kanssa tästä asiasta ei voi edes keskustella. Jos olet heidän kanssaan eri mieltä, alkaa huuto. Minua eivät Perussuomalaisten kannattajana pelota nämä ns pakolaiset, vaan nämä yksisilmäiset suvaitsevaisiksi itseään kutsuvat henkilöt. He vaikka ennemmin kuolisivat ideologiansa puolesta, kuin myöntäisivät olevansa väärässä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hallittu maahanmuutto ei ole rasismia. Tosin vihe.r.va.sureiden eli ns. "Parempien " ihmisten kanssa tästä asiasta ei voi edes keskustella. Jos olet heidän kanssaan eri mieltä, alkaa huuto. Minua eivät Perussuomalaisten kannattajana pelota nämä ns pakolaiset, vaan nämä yksisilmäiset suvaitsevaisiksi itseään kutsuvat henkilöt. He vaikka ennemmin kuolisivat ideologiansa puolesta, kuin myöntäisivät olevansa väärässä.
Halla-ahon asenne on selkeästi rasistinen.
Hallittu maahanmuutto on asia, jota jokainen puolue haluaa ajaa ja jokainen kansalainen odottaa sitä. Prosessi on vaikea ja epäonnistumisia on tapahtunut.
Toistaiseksi onnistumiset ovat rohkaisseet projektin jatkamista.
Tuleva ongelma kotouttamisessa on Suomessa leviävä rasismi.
Halla-aho on itse heittämässä bensaa vihan liekeihin.
Se ei ole kovin hallittua maahanmuuttopolitiikkaa.
- Anonyymi
Moni persukellokas on EU vaalien jälkeen pudottanut inhimillisyyden naamarinsa.
Mutta mihin koira karvoistaan pääsee, saati persu rasismistaan?- Anonyymi
Tuo pitää paikkansa. Persut paljastavat taas oikean karvansa, mitä Halla-aho sai vähän hillittyä vaalien alla.
Hakkarinenkin kehui Unkarin Orbania maasta taivaaseen A-studiossa.. Sai kyllä kaikilta muilta lärviinsä perusteellisesti.. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuo pitää paikkansa. Persut paljastavat taas oikean karvansa, mitä Halla-aho sai vähän hillittyä vaalien alla.
Hakkarinenkin kehui Unkarin Orbania maasta taivaaseen A-studiossa.. Sai kyllä kaikilta muilta lärviinsä perusteellisesti..kuinka unkarin olis käyny jos ei rajat kiinni
onko kuitenkin pienien maiden suojeltava itseään
- Anonyymi
Teuvo tietää, miten asioihin vaikutetaan.
https://yle.fi/uutiset/3-7135316- Anonyymi
Tattispala -Teuvo lähetti naisille siis kuvia aivoistaan?
- Anonyymi
Luin koko ketjun kaikki viestit. Parhaaksi valitsin aloittajan viestin. Kiitokset ja onnittelut hänelle!
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä haluaisit minusta mies
Meidän tilanne on ns.vaikea, eikä olla koskaan puhuttu tai edes ehditty puhua siitä, että mihin me tällä kaikella säätäm67916- 54903
Kun olet noin varovainen, niin tehdään näin
Ollaan luontevia kun tavataan. Ei mitään paineita. Halataan lämpimästi toisiamme, ja sitä hetkeä voi viivyttää, kunnes s39839Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti - Rajua röykytystä nyrkkeilymatsista "Ettei naisten botoksi..."
Martina Aitolehti ja Nanna Karalahti nyrkkeilevät toisiaan vastaan Immu Fight Nightissa. Naiset ovat saaneet osakseen k54655Selvitetään tämä meidän välinen juttu
Kertoisin sulle, mitä sinussa näen ja mikä viehättää eniten. Pitkä tarina tulisi siitä, mutta haluisin nähdä, kun kuunte21634- 33605
Martina ja Levin kiinteistö
Ei ole enää "mun Leviä". Kiinteistöllä uudet omistajat ja välillä palautui takaisin rakennuttajallekin, miksköhän.246542Harmittaa kun en saa edes tietää
miten elämässäs menee. Niinkin tärkeä asia, et miten jaksat. Kuinka terveys jne. Olet niin tärkeä, että haluaisin tietää44518Onko jo liian törkeää? Selviytyjät Suomi herättää kummastusta
Selviytyjät Suomi juhlistaa 10. tuotantokauttaan - ja tiedossa on entistä ankarampaa menoa. Mutta mennäänkö jo liian pi5481- 37468