Ei voittoa eurovaaleissakaan. Samalla koko puolueen ”ääniharava” Paavo lähtee, jolloin tulevaisuus Seiskaliikkeellä näyttää olevan varsin harmaa ja ankea.
Paavo olisi voinut ajan kanssa nostaa Seiskaliikkeen vielä nousukiitoon ja sitä kohti oltiin menossa, mutta nyt sitten lähti Seiskaliikkeen sukellus unholan pohjattomaan mereen. Taisipa Paavokin tässä lopulta tehdä virheen, sillä tähtiryhmän jättäminen tuuliajolle ei ainakaan osoita hyvän kapteenin toimintatapoja. Miksi Paavo petti?
Taisi Seiskaliikkeen matka jatkua sitten tähän!
3
108
Vastaukset
- Anonyymi
Paavo on aina ajatellut ja ajanut yksinomaan omaa etuaan ja tilipussiaan. Rahaa , valtaa, julkisuutta ja mainetta. Viis muista.
Jo tuon pitäisi kaikkien tuntea ja tietää. - Anonyymi
Malttia. Sitten kun Paavosta on tullut presidentti, Tähtiliikkeen kannatus lähtee hänen imussaan nousukiitoon. Ukraina näyttää tässä meille mallia. Volodymyr Zelenskyi, joka valittiin toisella kierroksella presidentiksi yli 70 prosentin ääniosuudella, esiintyi vaaleissa näennäisesti sitoutumattomana ehdokkaana, mutta valtaan päästyään hajotti parlamentin nostaakseen oman puolueensa valtaan.
- Anonyymi
Eipä lähtenyt nousukiitoon - kävi juuri toisin päin. Tuli pikemminkin mahalasku. Voidaan perustellusti epäillä, että Väyrysen poliittinen ura on tullut päätepisteeseen. Monessa mukana - muttei kertaakaan pääministeri eikä presidentti - Väyrysen kaltaista miestä se syö.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e1705425Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä432615- 1562212
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla161749- 821374
Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1601297Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o241291Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!
Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https321223Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne221048Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista
Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.106982