Bemarin Z4 lähes kokonaan Toyotan tekniikkaa. No ei ihme bemarilla venttiilit tippuu moottorista niin nyt ostettu valmis laadukas tekniikka. Nyt kun bemari pojat ajelee bemullaan niin ajaakin laadukkaalla Toyotalla.
Z4 Toyotan tekniikkaa
17
57
Vastaukset
- Anonyymi
Hehee, taas epätoivoinen provo.
- Anonyymi
BMW kuskitkin pääsee nyt joskus perille tojon tekniikalla.
- Anonyymi
Z4 omistajat voivat olla tyytyväisiä, koska kerrankin autossa on luotettavaa tekniikkaa.
- Anonyymi
Z4 ja Supra perustuu kyllä enempi BMWn tekniikkaan.
- Anonyymi
Katoppa Suprasta tehty dokumentti, on meinaan kaukana vikapesän tekniikasta, ei sillä että olisin Toyota fani, mutta faktat faktoina.
BMW todella käyttänyt moottoreissaan Toyotan tekniikkaa ja ihan luvankin kanssa.
- Anonyymi
Onhan siinä Tojoa muutama logo siellä täällä.
- Anonyymi
Hauskoja nämä ystävämme aloitukset, säälittävää.
- Anonyymi
Supra on Toyota mihin on saatu bemarin ongelmat.
- Anonyymi
Hehee, ei Toyotasta autoa saa kuin muiden avustamana, nyt on pieni mahdollisuus että onnistuvat kun tekniikka on lainatavaraa.
- Anonyymi
Toyota laittoi ensin Z4 moottoreiden laatuasiat kuntoon, lisäsi ko malliin oman eletroniikkansa moottoriohjaukseen, suunnitteli jousitusgeometrian ja ohjaamon uusiksi jne ja lopulta saatiin melko mukava paketti Toyota Supra.
- Anonyymi
Hihii, Toyota ei pysty kuin korkeintaan pilaamaan tuon paketin. Paljon koetaulussa on Bemaria ja tekniikkaa muutenkin Bemun logoilla.
- Anonyymi
Jännä juttu tuo Supra. Siinä on valmiina virittäjille
- helposti positettavat "tulpat" ilman syöttämisen jarruille ja etupään down forcen parantamiseen.
- etupään poikittaistuelle
- takaluukussa vahvikkeet siiven kiinnitykseen ym.
Joko Tojo petaa selvästi järeämmän mallin paikkaa tai sitten antaa virityspajoille vaivattoman tien. Molemmat on ihan päteviä busineksen kannalta.
Voihan Tojo itsekin alkaa myymään viripalikoita.- Anonyymi
"Joko Tojo petaa "
Jos joku niin BMW petaa. Toyotan rooli tässä pelissä on vain kiinnittää Tojon logot Bemarin suunnittelemaan ja tekemään autoon. - Anonyymi
Noitahan paljon just tarvitaan siviililiikenteessä.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Joko Tojo petaa "
Jos joku niin BMW petaa. Toyotan rooli tässä pelissä on vain kiinnittää Tojon logot Bemarin suunnittelemaan ja tekemään autoon.Autot on kyllä aika erinäköiset eikä bemarilla on vastaavia valmiuksia rakennettu autoon.
Ei oikein tulisi heti mieleen että on vain pistetty tojon tarrat.
Mehän emme sitten myöskään tiedä kuinka paljon Toyta osallistui auton suunnitteluun. Mitä ilmeisemmin hyvinkin paljon koska autot ovat aika erilaiset.
Monet sporttiautolehdet ovat sanoneet Suprasta että se on BMW millainen Bemarinkin olisi pitänyt tehdä... vaan ei tehnyt ja kyse oli ajettavuudesta.
Ei tulisi mieleenkeenkää ostaa tuota Bemarina muta Tojona voisin harkita jos ei olisi auto tarpeen toisenlaiset.
Jotenkin vaan bemarit on kaikki samanlaisia . Yksi F30 oli uudesta eikä heti ole tarvetta toiselle bemarille kun tuon sai pois käsistä. - Anonyymi
Sulle kyllä sopii Toyota, mutta Yaris ehkä parhaiten.
- Anonyymi
Sinäpä hienosti kykenet keskustelemaan.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658