Me maltilliset järjestetään taas mielenosotus! Se on elokuussa jo heti ensimmäinen lauantai Nivalassa. Oltin kateltu että ST1 kylmäaseman parkkialueella, mutta sitte virkavalta otti yhteyttä Ja mehän tehdään niinkuin laki sanoo! Eikä ollu mikään nuorempi konstaapeli mikä soitteli vaan vanhempi konstaapeli! Maltilliset neuvotellaan ylimmän johdon kanssa rauhassa eikän aleta rähjäämään niinkuin se Tampereenn diktaattori. Ajatelkaapa nyt jäsenet!
Sovittiin tämän VANHEMMAN konstaapelin kanssa ettei jäädä siihen parkkipaikalle vaan mennään siitä 45km pohojosseen. Suomi on iso maa ja me ei rikota lakia, tehhään niinkuin virkamies sannoo. Kaiken lisäks parkkialua oli varattu armeijan rekoilla että suavat tuoda irakilaisia miehiä maahan. Ja ajatelkaahan, virkavalta järjesti meille paremman paikan. Matti tulioo rillin kans ja Keijo tuopi makkarat. Jos vielä jallu suap Korhoseltä lövyt lainaks niin karaokkeekkiin on luvassa. Tuotanuinnii näin se tehhään!
SKE mielenosotus!
22
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Marco kihisee kiukusta kun on viety nimenkirjoitusoikeus et ja puheenjohtajuus.
- Anonyymi
Varmasti kihissöö kun näkkee miten hommat tehhään. Yhteistyössä. Akikkiin tulis mutta arvatkaapas miks ei? Annanko vinkin? Ei, ei oo huutelemassa Helsingissä, niin kuin tää diktaattori. Aki on hieromassa irakilaisen jalkoja. Miettikkää mikä ero! Pitkämatkalaista hoitamassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Varmasti kihissöö kun näkkee miten hommat tehhään. Yhteistyössä. Akikkiin tulis mutta arvatkaapas miks ei? Annanko vinkin? Ei, ei oo huutelemassa Helsingissä, niin kuin tää diktaattori. Aki on hieromassa irakilaisen jalkoja. Miettikkää mikä ero! Pitkämatkalaista hoitamassa.
Wittiläis lohkon ajatuksen kulku on ihmeellinen, kuten tämäkin osoittaa......
- Anonyymi
Et voi paremmin sitä enää sanoa!
- Anonyymi
Jopa pihvillä kehuttiin nyt SKE:taa. Kahtokkaahan nyt kun maltilliset ovat vallassa miten tullaan toimmeen. Keiho luki neljännen suuran "Pyhitä ne johtajat jotka ovat syntisi arvoisia, kunnes tulessa palavi". Tässä näätte eron vittiläisten ja maltillisten välillä.
- Anonyymi
Piffillä sanottiin että Riikka on hoitanut työnsä niin hyvin että turkissa asti miehet olleet tyytyväisiä. Eipä ihme tuon jälkeen että Riikka valittu puheenjohtajaksi.
- Anonyymi
Marcun olisi pitänyt antaa hampaattoman majavan pitää toripuheet, niin ei olisi tullut kananmuna sateita.
- Anonyymi
Riikkka vihaa tuota lempiniemään, joten voisitko olla käyttämättä sitä jatkossa kiitosa.
- Anonyymi
Ei Riikka ole hampaaton majava, hampaaton majava on pullea herrasmies, näin kun hän jutteli nuorukaisten kanssa, hän ei tullut syljetyksi eikä kananmunilla heitellyksi, nuorukaiset kuuntelivat aivanhiljaa häntä, samaan aikaan kun marcua heiteltiin pulloilla ja kananmunilla.
- Anonyymi
Hyvä maltilliset! Nyt taistellaan loppuun asti kävi miten kävi.
Koitan päästä elokuussa paikalle ja tuoda jotain evästä mukana. - Anonyymi
Tässä linkki faktaa uhrien haukkumisesta olkaa hyvä https://youtu.be/SWO3gVXq38c
- Anonyymi
Wittiläis-lohkon pastorin suurin riemu on Koraanin repiminen ja heittäminen- ilmaan......kuin sirkuksen pelle
- Anonyymi
Kaikki maltilliset ovat tervetulleita! Luvassa makkaraa ja karaokea hyvässä yhteishengessä. Keskustellaan ja rakennetaan puoluetta, näin sen tulee mennä! Ei mitään Helsinki-keskeistä jossa haukutaan poliisia joka tekee vaan työtään.
- Anonyymi
Konstaapeli soitteli ja sano ettei sovi että pidetään mielenosotus siinä, kun maahanmuuttajat saattavat pahoittaa mielensä. Samalla toivoivat ettei paistettaisi kesällä makkarraa, kun siinä on sitä sian lihhaa.
Myö maltilliset ei käyä polliisia vasttaan! Tässä on se ero maltillisten ja niie wittiläisten välillä. Oisko se wit suostunut, voin sanoa, EI IKINÄ.
Myö totellaan mitä virkamies sannoo. Huom. Ei siis mikä tahansa, vaan virkamies!
Mieitettiin että mitä paistettas sitten makkaran tilalla, se vois olla kurkkua ja semmosta. Toisaalta vois olla parempi ettei rillasttas ollenkkaan nii ei tuu epäselevyyksiä.- Anonyymi
Lakia pittää noudattaa. Jos polliissi sannoo ettei mielenosoituksia pidetä, niin sillon niitä ei pidetä, Niin heleppoa se on. Missään nimessä ei ruveta vastustammaan virkamiehen päätöstä. Maltilliset neuvotellaan aina virkamiesten kanssaa, miettikkääpä, virkamiesten! Ei ihan kenen tahansa.
Kempeleen patja. - Anonyymi
Sen verran se virkamies lisäs loppuun, että mänet tornioon rajalle heiluttelet peppuas ruotsin suunnttaan. Silleen viehkeästi. Meitä ei tarvvii käskkee vaan ihan pyyntö oli. No minä tottelen. Eheeeiii...minä en ruppee rikkomaan lakia kun virkamies sannoo. Tässä se on se ero maltillisten ja niitten wittiläisten välillä.
- Anonyymi
Nyt on suunnitteilla mielenosoitus Marcoa vastaan, kun meni heittelemään koraania. Pahoitti siinä muslimien mielen ja tuhosivat maltillisten hienon maineen!
Miekkariin mukaan pyydetty kirkko, spr, seta ja maahanmuuttovirasto, antifa ja vokkien asukkailla suunnitellaan kimppakyytejä.- Anonyymi
Rauhoituhan nyt jo vähän, sillä eihän sinne miekkariin nyt valtaosa koko suomen kansasta sentään mahdu.
- Anonyymi
Te "maltilliset" ette järjestä yhtään mitään, korkeintaaan jonkun rättikeräyksen jouluna, siitä kun saa itselleen niin kivan joulumielen. Maltilliset menkää vokkeihin vapaaehtoiseksi niin tunnette itsenne hyväntekijöiksi, lampaat.
- Anonyymi
Hyvä maltilliset! Juuri tämmösta tarvitaan. Me persuissa ei haluta että tulee räväkkää puoluetta kilpailemaan, joten tuollainen mitään sanomaton vässykkä jota Ari ja Riikka edustaa on juuri oikein.
- Anonyymi
Polliisi sano että pitäkkee mielenosotus niie turvapaikanhajjoijen puolesta. Myö maltilliset ei lähetä virkamiestä vasttaan väittämmään, myö totellaan lakia. Myö piettään niie pitkämatkalaista, irakilaisten miesten puolesta se.
- Anonyymi
Tässä nähdään että maltilliset tekevät koko ajan ja toimivat tehokkaasti, tapahtuiko mitään ennen kuin maltilliset ottivat vallan ? EI! Ei yhtään mitään. Nyt on tapahtumia jokaiseen makuun.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 915896
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h804762Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv933001Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p262780Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska252036Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1191486Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..
...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam3351047Oletko tyytyväinen
Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?851018Jos oikeasti haluat vielä
Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚125940- 48754