Onneksi olkoon PS: Brysseliin uusoikeiston ryhmään 70 meppiä

Anonyymi

Hesari (29.5) ei uskaltanut nimitellä kansallismielisiä enää äärioikeistoksi vaan julkaisi otsikon uusoikeisto- nimellä. Sitä juuri ! Uutta muutoksen tuulta.
Uuteen kansallismielisten , EU-kriittisten ja maahanmuuttajavastaisten puolueiden ryhmään on tulossa varmuudella ainakin kymmenkunta puoluetta eri puolilta Eurooppaa , sanoo ryhmän perustamisneuvotteluihin osallistuva perussuomalaisten puheenjohtaja Halla-aho. Puolueita on tulossa mukaan vielä lisääkin.
Tästä ne muutoksen tuulet alkaa puhallella ! On muistettava, että Troijan Puuhevonen on jo sisäpuolella, aikaa ei ole loputtomiin. Eurooppaa ei voi uhrata.

15

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Joo onnittelut uutterille työnmiehille ja naisille Halla-aholle ja Huhtasaarelle !
      Ja muistetaan myös kaikkia niitä kansallismielisiä äänestäjiä ja tukijoita ja puolueen kannattajia, jotka joka päivä uhraavat jopa oman maineensa ja uransa puolustaessaan arvojaan, jotka pelastavat joku kaunis päivä noiden tyhjänpäiväisten ns. valtapuolueidenkin Suomen ja Euroopan tuholta.

    • Anonyymi

      Oho no jopas nyt. Ilmeisesti porukan kasvaessa ei voikkaan enää niin vain nimitellä miten haluaa. Enemmistön tolkun linjalla kun ei ole mitään laitaporukkaa kuten esim. laitavasemmistolais-vähemmistön väkivaltainen Antifa.

      • Anonyymi

        Ei voikaan. Mutta silti oli väärä tikki, ettei eilistä Seinäjoen Arabikevät-ohjelmaa näytetty ENNEN kaikkia vaaleja, tulos olisi ollut persuille vielä paljon, paljon parempi !


    • Anonyymi

      Ja sen kunnniakis kolme kertaa:

      Uraa! Uraaa! Uraaaa!

      • Anonyymi

        No, ajan kysymyshän tämä on, koska vanhat hyssyttelypuolueetkin tajuaa, missä mennään. Ja silloin ei vaan tietyiltä alueilta ja tietyistä kohteista purjehtiva haittamaahanmuutto vaan kaikki täällä jo vuosikymmenet loikoilleet integroitumattomat mamut menee vuosittain kansalaistaito- ja kielitenttiin !


    • Anonyymi

      Mutta nyt Halla-aho on pulassa kun Euroopan parlamentissa Teukka ja Laura laitetaan istumaan ÄÄRIOIKEALLE!

      Voisikohan heille omasta tahdosta vaatia poikkeuksen saada istua äärivasemmalla?

    • Anonyymi

      Toivotan onnea uusoikeiston yhteistyölle. Troijan Puuhevonen on jo sisällä.

    • Anonyymi

      Jotenkinhan se entinen äärioikeisto on rajattava tulevasta ryhmittymästä, joka koostuu eri tavoin.

      ps. Eikö sinusta itsestäsi koskaan tunnu, että olet hieman typerä?

    • Anonyymi

      Molskista sanoi Eemeli.

    • Anonyymi

      Voi tätä onnen ja ilon päivää
      Uunonappi

    • Anonyymi

      Persut on oikein ulkomaille lähteny. Kyllä mä oon nyt ylpeä.

    • Anonyymi

      Jospa Hesari ja Yle ryhtyvät toimimaan demokraattisesti ja sivistyneesti.

    • Anonyymi

      Jaa sitä nyt aletaan heti hesaria kehumaan kun hyvän uudissanan keksi.

      • Anonyymi

        Hesari yritti vaan siistiä itseään tasapuolisemmaksi, mihinkään ei Hesari ole varsinaisesti muuttumassa ! Ja Yle kaikkein vähiten.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?

      Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial
      Maailman menoa
      9
      1666
    2. Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin

      Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras
      Maailman menoa
      130
      1661
    3. Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä

      Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva
      Maailman menoa
      252
      1188
    4. Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot

      Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks
      Kaste
      422
      1078
    5. Mies profiloin sinut

      Etsit täysin hallittavaa mutta samalla poikkeuksellista ihmistä. Etsit jotain mitä et koskaan tule saamaan.
      Ikävä
      207
      1053
    6. Mitä haluaisit

      Tehdä kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      128
      929
    7. Salainen kastekoulutus

      Millainen on helluntailainen kastekoulutus ja kauanko se kestää ?
      Kaste
      284
      880
    8. Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."

      Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt
      Suomalaiset julkkikset
      3
      877
    9. Känsäkoura ja hotelli

      Tietoa kuka ostanut?
      Kuhmo
      10
      865
    10. Pirkanlinna yleisötapahtuma

      Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks
      Ähtäri
      49
      858
    Aihe