Mikä saa sinut luulemaan

Anonyymi

että tunteet ovat molemminpuolisia? Olenko sanoin sen sanonut sinulle? Vai mistä niin olet päätellyt?

28

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ketä itse ikävöit täällä?

    • Anonyymi

      Hänen katseestaan mutta eipä viime aikoina ole ollut edes katse kontaktia vaikka ollaan nähtykkin. Viime näkemisestä n kuukausi tai vähemmän.
      T:T nainen

      • Anonyymi

        Hei, oululainen S-eukko, siis se adios amigos luuseri. Katsekontakti on yhdyssana


      • Anonyymi

        Ei ja ei ja en ole luuseri se on joka haukkuu. 🙂


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei ja ei ja en ole luuseri se on joka haukkuu. 🙂

        Muistan kyllä ite oot -oululaisen. Olet edelleen liian lihava.25 kg pois ja kauneusleikkauksia niin kelpaat. Sit kun sais susta vielä ton tyrkyn naikkosen pois niin oisit täydellinen


      • Anonyymi

        Tarkoitat varmaan rumuus leikkauksia sellaiseen kun joku erehtyy menemään niin rumemmaksi muuttuu. 😂


      • Anonyymi

        Kenelle T nainen kirjoituksesi on osoitettu?

        N. 2-3 viikkoa viime näkemisestä?


      • Anonyymi

        Mä oon aika pitkä ja varmaan liian painavakin, huoh. Vanhojen suhteiden hyvä puoli on, että ikää myöden voi pikkasen repsahtaakin, mutta jos erota meinaa niin et oo kellekkään niin rakas, että sisin olis se juttu joka kiinnostais. En oo mielestäni tyrkky, vaikka kiinnostuneita on, enkä oo Oulstakaan eli ei mulle, kunhan vaan vastasin.


    • Anonyymi

      Ei ne ookaan molemminpuolisia. Sua ei kaipaa täällä kukaan.

    • Anonyymi

      Vastaisitko sinä kysääriisi.

    • Anonyymi

      En luule, arvelen vain. Jotain merkkejä olen kuvitellut näkeväni, tiedä sitten liekö vain kuvitelmaa vaiko totta.

    • Anonyymi

      Aina ei välttämättä muista, minkälaisia käsityksiä antaa toiselle. Siksi antaa vääriä käsityksiä. Jotka sinun kannattaa oikaista välittömästi.

    • Anonyymi

      Katseesta, ppunastumisesta, hermostuneisuudesta ja söpöilystä.

      • Anonyymi

        Nuo ovat hyviä tunnusmerkkejä yleensä. Harva feikkaa


    • Anonyymi

      En luule, vaan toivon. Kaikkihan oikeasti viittaa siihen, että sinulla ei mitään tunteita minua kohtaan ole.

    • Anonyymi

      Ei ole.

    • Anonyymi

      En luule mitään. Välillä lähinnä mietin, miksi hän käyttäytyy ristiriitaisesti ja tietyissä tilanteissa jopa hieman ”kylmästi” .
      Toisissa tilanteissa taas rennommin.
      Jos ihan villiksi heittäydyn, niin tämä vähän haiskahtaa 😏
      Mutta en lähe näillä olettamaan mitään. Tulee sitten vastaan jos on tullakseen.

    • Anonyymi

      En todellakaan ajattele että kukaan kaipaa minua, enkä sitä odotakaan keneltäkään. Minä en kaipaa ketään, eikä ole mitään mielenkiintoa ruveta tutustumaan keneenkään. Kauhea "höykytys" ollut monta että "sinä et voi hyvin ilman suhdetta". Minä kai itse tiedän paremmin mitä tunnen ja ajattelen. Nyt pitää sen kaiken turhan tyrkyttämisen loppua, että psyyke alkaa selvitä kauheista vuosista.

    • Anonyymi

      Minulle ei ole todellakaan sanottu mitään sen suuntaistakaan eikä oikeastaan ole osoitettukaan mutta uskon ihmeisiin ❣️

    • Anonyymi

      En usko mihinkään. J

    • Anonyymi

      Nokialta iisi vastaus:


      Sinusta en tiedä yhtään mitään, mutta minun elämässäni miehet osaa kyllä ihan puhua ja jokainen on kyllä ihan sen sanallisesti kertonut. Tietäsittepä vaan kuinka paljon avoimempia minusta miehet on kuin naiset.


      Toisinaan jää suu auki itsellä kun kuuntelen miettien että minä, nainen, en osaa avautua yhtä hyvin. Minulle naisena on vaikeampaa sanoo fiiliksiäni vaikka kyllä minäkin niitä sanon ihan ääneen kun sanottavaa, mutta nämä miehet hämmästyttää mua usein sillä kuinka avoimia he minuun nähden on, vaikka hermona ovatkin puhuessaan.

      Kaippa se on tää nuorempi sukupolvi jotka on opetettu puhumaan tunteista. Pointsit tämän sukupolven miesten äideille. Opettaneet pojistaan vähemmän tuppisuita. Isäni sukupolvi on vielä sellasta että vaijetaan kuin muuri ja kaikki pantataan ja sitten ne sairastuu jotenkin..

    • Anonyymi

      Paha sanoa, vaik olis kartalla toisen tuntemuksista niin toinen voi silti sen kieltää? Joten luulo ei ole tiedon väärti vaan pitää löytää yhteinen sävel ja kemiat kohtaa, sen jälkeen on helpompaa kommunikointikin.

      Rohkeutta vaatii molemmilta, varsinkin jos tilanne on herkkä niin vaaranpaikka aina olemassa, jos toinen haluaakin ymmärtää tilanteen väärin, eikä usko toisen vilpittömyyteen? Vakuutteöut ei välttämättä auta silloin?

      • Anonyymi

        Hmmm, minkälaisissa tilanteissa on olemassa vaaranpaikka ettei usko toisen vilpittömyyteen kun puhutaan tunteista?

        Tuli vaan mieleen että kauhee tilanne, jos lopulta rohkaistuisi niin että saisi kerrottua tunteistaan ja toinen epäilisi vilpittömyyttä. Miksi joku feikkaisi tunteita?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Hmmm, minkälaisissa tilanteissa on olemassa vaaranpaikka ettei usko toisen vilpittömyyteen kun puhutaan tunteista?

        Tuli vaan mieleen että kauhee tilanne, jos lopulta rohkaistuisi niin että saisi kerrottua tunteistaan ja toinen epäilisi vilpittömyyttä. Miksi joku feikkaisi tunteita?

        Pelureitahan löytyy joukostamme? Joillakin voi olla myös kosto jostain mielessä, jos on joskus kokenut ikävän tilanteen ja haluaa kostaa? Tiedän yhdenkin tyypin, joka oli ostanut yhteisen asunnon ja ero tuli myöhemmin, otti tilanteen raskaasti, syytti toista kokemastaan ja yleisti kaiken silloin, et naiset olivat syypäitä ja harrasti yhden illan juttuja, välittämättä toisten tunteista. Puhui niistä jälkeenpäin ja koki ajan olleen aika rankkaakin henkisesti.

        Ja onhan näitä toisten mustamaalaamisia, koetaan oman rooliminän puolesta pelkoa jäädä kiinni valheista ja tehdään tarvittavia asioita, ettei vaan jäisi kiinni tai joutuisi huonoon valoon toisen silmissä? Aina on vaara olemassa, jos on yhteisiä tuttuja ja kemiat on menneet ristiin niin kaikki on silloin mahdollista hyvässä ja pahassa.


      • Anonyymi

        Sinulle on siis sanottu että ei ole mitään tunteita sinua kohtaan, mutta sinä uskot että henkilö ei puhu totta?

        Tuo on nimeltään kielto defenssi.
        Et halua uskoa totuutta koska se on sinulle liian kova pala purtavaksi. Mielesi haluaa uskotella että rakkautesi kohde ihan varmasti rakastaa sinua takaisin mutta kieltää tunteensa


    • Anonyymi

      Pitkät katseet hymyn kera, viihtyminen seurassa.

      • Anonyymi

        Samaa mieltä


    • Anonyymi

      Yleisesti ottaen omat harhaiset toiveajattelu-haihattelut saavat kuvittelemaan, että ihastuksen kohteella olisi tunteita myös itseä kohtaan, mutta sen verran on realistin vikaa tässäkin aivokäyttöliittymässä, että todellisuus paljastuu vähitellen. By the way - ei se luuleminen ketään muuta vahingoita kuin itseä ja sekin on harmiton ruttu muuten niin suloisella elonvainiolla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      179
      2688
    2. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      164
      2509
    3. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      2187
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      61
      2063
    5. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      3
      1729
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      59
      1444
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      204
      1420
    8. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      225
      1163
    9. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      1128
    10. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      370
      1073
    Aihe