Puhdasta ja lähellä tuotettua lihaa pitää saada tuotettua Suomessa myös tulevaisuudessa. Tämä on otettava huomioon hallitusneuvotteluissa, ettei ala kuohu Suomessa kokonaan. Silloin joudutaan syömään tuontilihaa, joka on mitä nyt sattuu ja eläimet on syötetty antibiooteilla ja muilla epäterveellisillä aineilla. Lisäksi monet työpaikat ovat uhattuna!
Nyt pitää olla tiukkana
Anonyymi
2
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Suomalainen liha on antibiooteilla höystettyä rääkättyä sontaa.
- Anonyymi
Rääkkäyksestä tuli mieleen "ministeri " Anttilan (kesk) kausi. Juuri tuolloin tiloilla paljastui melkoinen määrä eläinrääkkäyksiä. Sikojen ja turkiseläinten kohtelu oli karmeaa. Anttila pesi niistä kätensä.
Suuri joukko suomalaisia ja osa kansanedustajista vaati Anttilaa eroamaan välittömästi tehtävistään. Anttila ei kuitenkaan ymmärtänyt erota, kuten hyvin muistamme. Luonto-Liitto "palkitsi" Anttilan välinpitämättömyydestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1572558Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658