Siellä on nyt vain muutama matsi. Tietääkö kukaan ilmestyvätkö loputkin nähtäväksi?
Miksi Nummelan SM-videoita puuttuu?
2
106
Vastaukset
- Anonyymi
Youtuben kanssa menee hermot. Pinna katkeaa. Päreet ja käämi palavat. Saattaa kuppikin mennä nurin ja herne hiertää nenää.
Judovideoita ei suinkaan pilkota käsin pitkästä videosta ja ladata Youtubiin weppisivun kautta hiirtä jumppaamalla kuten nuo nykyajan julkkikset ja trendsetterit eli tubettajat tekevät. Manuaalisesta latausurakasta tulisi saada vähintäänkin iskurityöläisen arvonimi alumiinisen pinssin kera. Ei, homman tekee puuhastelemani ohjelma, joka käyttää lataamiseen Youtuben APIa eli koneille tarkoitettua rajapintaa.
Historia: Aikojen alussa videot sujahtivat Youtubeen niin nopeasti kuin nettiliittymästä löytyi kaistaa (tosin vähän hitaammin kuin Väyrysen ilmoitus ehdokkuudestaan kuninkaan viran tullessa hakuun). Sitten tuli pyytämättä ja yllättäen rajoitus 50 videota per päivä. No, tuon voi vielä ymmärtää. Videoiden lataamiseen meni siis muutama päivä. Ei mikään katastrofi.
Sitten tuli SM-kisat. Youtube ilmoitti, että en ole laittanut latausasetuksia päälle APIin. Petrolo finito, propello stoppo. Mihinkään en ollut koskenut ja kaikki näytti olevan kunnossa. Mutta ei kun ei. Joten ainut vaihtoehto oli tehdä uudet autentikointitunnarit. Nyt homma lähti pelittämään, mutta ilmeni, että uusien tunnareiden kanssa rajoitus on neljä videota päivässä! Ei ristus prkle... Tällä mentiin kunnes muutaman videon jälkeen homma lakkasi kokonaan toimimasta.
Olen suunnittelemassa robottisoftaa, joka osaa käyttää weppiliittymää. Siihen menee vielä aikaa, joten pikaista apua puuttuviin videoihin ei ole. Jos joku tietää jonkun ilmaisen vaihtoehdon Youtubelle niin saa kertoa.
PS. Mika Saarela videoi pohjoisen kisoja ja koska käytämme eri tunnareita niin tämä ongelma ei juuri nyt koske hänen lataamiaan videoita. Vielä.
Hannu JokinenToivottavasti ei koske tulevaisudessakaan
Mika
Miksihän anonyymitilillä vastatessa vastaus poistettin?
"Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä."
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413928Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3573048Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt141978Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101685Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41129- 71974
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar42889Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23831- 70818
- 44794