Syyrian poika suoritti Suomen peruskoulun vuodessa

Anonyymi

21

<50

    Vastaukset 21

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toista se on pullamössäsuomalaisilla. Hyvä jos osaavat kengän nauhat sitoa yhteen.

      • Anonyymi

        Mistä teitä rasisteja oikein sikiää?


    • Se tarkennukseksi, että poika on kurdi. Heillä henkinen maisema on aivan erilainen kuin Syyrian kantaväestöllä. Toki kyseisen kaverin kohdalla poikkeuksellinen lahjakkuus on taustalla. Ei se kysy etnistä alkuperää.

    • Anonyymi

      moni suomalainen muksu haluaisi käydä peruskoulun parissa vuodessa,mutta se ei käy.

    • Anonyymi

      Harvinainen poikkeus kaikilta osin.

      Tullut yksin Suomeen, joten se aikaansaanut Suomen kielen opiskelun , kun vanhoillinen perhe ei ole ollut määräämässä ?

      Haluaa ruveta näyttelijäksi ja siksi pitää tärkeänä Suomen kielen osaamista.

      Luulisi että olisi muita mielnkiinnon kohteita ?

    • Anonyymi

      Siinä näette suomitytöt, että kannattaa ottaa Irakilainen, Afrikkalainen tai Syyrialainen mies itsellenne. Älkää tyytykö tyhmään kantikseen kun voitte saada menestyjän joka päätyy valtion johtotehtäviin.

      • Anonyymi

        Rasisti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Rasisti.

        Meikätytöllä on Irakilainen rakastaja ja suomalainen elättäjä.


    • Anonyymi

      On ollut opettajille huomattavasti helpompi tapaus kuin moni kantasuomalainen persuksi radikalisoituva ihmisjäte.

      • Anonyymi

        Rasisti.


    • Anonyymi

      On taas kaivettu oikein esikuva jälleen esiin, mutta kun ne ei kaikki ole samanlaisia. Suomalaisissakin löytyy samanlaisia esimerkkejä.
      Mutta on tämä aika heikko vastauutinen sille mitä nämä maahantulijat ovat oikeasti saaneet aikaan ja sitä pahuutta mitä on vielä tulossa ei kukaan pysty kertomaan.
      Muistakaa että kurdit poltti Tampereella ravintolan ja siinä kuoli kolme sivullista ihmistä. Tapaus on jo mennyttä ja syylliset istuneet tuomionsa ja ei mitään maastakarkoittamisen paineita. Tuttu kurdi kertoi tämän ja sanoi että suomen kurdiyhteisökin ihmettelee että näitä kriminaaleja ei karkoitettu .....

      • Anonyymi

        Oletko mv-paskan tyhjäntoimittaja? Kirjoitat ainakin sujuvasti omasta päästä keksimääsi skeidaa.

        Muista että kristityt ovat tappaneet eniten ihmisiä maailman historiassa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletko mv-paskan tyhjäntoimittaja? Kirjoitat ainakin sujuvasti omasta päästä keksimääsi skeidaa.

        Muista että kristityt ovat tappaneet eniten ihmisiä maailman historiassa.

        Huomaa että Kristityt aiheuttavat hyvin vähän ongelmia täällä.
        Älkää melkö jonnekin alkulimaan etsimään selityksiä se on tyhmää.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Oletko mv-paskan tyhjäntoimittaja? Kirjoitat ainakin sujuvasti omasta päästä keksimääsi skeidaa.

        Muista että kristityt ovat tappaneet eniten ihmisiä maailman historiassa.

        En ole mikään toimittaja ja tunnen muutamia oikeasti työssäkäyviä kurdeja. Nämä kurdit sanovat minulle aivan avoimesti että nämä nykyiset maahantunkeutujat ovat kaikki huijareita, pitäisi potkaista takaisin kaikki. Minä en keksi tarinoita, kun ei tarvi, koko ajan tapahtuu jotain.
        Teillä suvaisevaisilla tärähtäneillä on joku ihme viha omia kansalaisia vastaan, ihan kuin joku mielisairaus? Mikä ahdistaa totuuden edessä???


    • Anonyymi

      Yksittäistapaus, ei saa yleistää. Jos yksi pärjää niin ei he kaikki pärjää.

    • Anonyymi

      Sitä ei tarvi aivopestä monia vuosia monikulttuurin ihanuuteen. Kun sattuu itse olemaan sitä monikulttuuria.

    • Onhan noita opiskeluihmeitä. Muutama vuosi sitten Suomeen saapui aivan yksin sierraleonelainen kotimaassaan kidutettu poliittinen lapsukaisvanki Ahmed Kamara. Hän suoritti kieli- ja lukutaidottomana suomalaisen englanninkielisen lukion kolmessa vuodessa ja iltapäivälehdistö sekä suvakisto sekosivat.

      Kidututetuksi tulemisen ohessa kävi sitten ilmi, jos viitsi googlata, että Ahmed oli suorittanut Sierra Leonessa tutkinnon Government Rogel Secondary Schoolissa.

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000000765569.html

      • Anonyymi

        Nyt Ahmed Kamara varmaan suorittaa peliteorian tohtorin tutkintoa Oxfordissa?!


      • Anonyymi

        Muistan hyvin ja täytyy hyvin syvän myötähäpeän saattelemana sanoa että suvaitsevaisuus on tosiaankin sairaus. Kaiken huijauksen otamme avosylin vastaan ..


    • Anonyymi

      No on kyllä melkoinen einestein jos kotimaassaan ei ollut käynyt minkään asteen koulua ja maahanmuuttajana suorittaa peruskoulun vuodessa.

      • Anonyymi

        Näin meitä viedään kuin litran .......


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      51
      1278
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      84
      909
    3. Koska tulet minulle näkyväksi

      Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi
      Ikävä
      44
      737
    4. Nainen, olet ihanin maan päällä

      Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa
      Ikävä
      40
      730
    5. Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven

      Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviili­poliisiauton oven Mies kuvasi keski­viikkoiltana bus
      Maailman menoa
      250
      637
    6. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      48
      543
    7. Sano rakkaallesi

      Suorat sanat! Mikä mieltä kaihertaa!
      Ikävä
      43
      509
    8. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      176
      508
    9. " Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?

      Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied
      Pyhäjärvi
      58
      492
    10. jumala ei auta hittojakaan..

      kuka tahansa voi kirjottaa lapulle mitä vaan ja väittää että jumala olisi sen kirjoittanut... onko yksikään raamatun kir
      Sinkut
      204
      483
    Aihe