Ameriikan pesidentti/kansallis mieliset

Anonyymi

Hän on vakavasti narsisti.Toimii uhkailujen siivittämänä sitten taas peruu osin puheensa.Hän on halvaannuttanut jo ystävyys ja talous suhteissa niin eurooppaa aasiaa lähi itää ,nyt hän haavoittaa tulleillaan eteläameriikkaa jonka vaikutukset myös näkyy heti suomessa "alihankintaa..Eräs näkemys on myös se että tämä mulkero bulvaanein kautta sekä myös tiettyjen piirien hyväksi heiluttaa pörssiä niin että joku/jotkut tekee miljardeja..Tässä on nyt mopo karannu käsistä,kaikki yhteiset demokratian eteen tehdyt työt alkaa oleen trumbin astin lautoja.Trumb fanittaa euroopan pilkkootumista ja brexittiä,ja sehän myös sopii Puutinnille mainiosti..Näätekö yhtymäkohtia...Euroopassa kansallis mieliset nousee ja bropakanda kasvaa,haluavat hajoitta jälleen kaiken jos vain mahdollista"ei tule onnistuun"Onko ihmis kunnan muisti noin lyhyt,eikö pitkäjänteisyytä enään ole,demokratia ja rauha on meidän ainut vaihtoehto yli 7 miljardin ihmisen tolkuillaan pitäminen. Nään Kiinankin maltillisempana ja kuuntelevana kansana kuin mitä tämä trumbin sekoittama muurahais pesä nykyään on.
Kiinassa tiedettiin kaikesta kapitalismista aivan kaikki,silloin jo kun me asuttiin vielä luolissa .Tämä viimeksi mainittu ajatus vain siksi ,luin kiinalaisen talousmiehen ajatuksia kauppasodasta,hän sanoi että he käyttävät hyväksi todettuja kapitalismin sääntöjä vielä jotka osaltaan ovat yli 3000 v takaa..Pitäis meillä länsimaillakin olla hieman pitenpi muisti...Terveisiä euroopan kansallismielisille putkesta katsojille!
Demokratia ja hyvät keskustelu yhteydet aivan kaikkien kesken,se on pitkä tie jonka perille ei koskaan päästä,mutta se on ainut oikea suunta..

0

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

        Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
        Maailman menoa
        3
        2711
      2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

        Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
        Sinkut
        106
        2491
      3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

        Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
        Maailman menoa
        4
        2229
      4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

        Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
        Maailman menoa
        44
        1855
      5. Miten must tuntuu

        et sä ajattelet mua just nyt
        Ikävä
        32
        1433
      6. Anteeksipyyntöni

        Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
        Järki ja tunteet
        14
        1423
      7. Kun et vain tajua että

        sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
        Ikävä
        176
        1145
      8. Sydämeni valtiaalle

        En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
        Ikävä
        101
        1124
      9. Persu ajoi autoa

        Ajoi lapsen yli https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/597a7468-3d1d-455e-bed2-21c1efc31ac1
        Perussuomalaiset
        20
        1043
      10. Oletko tyytyväinen

        Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
        Ikävä
        81
        928
      Aihe