Onko kenelläkään omaa Shopify verkkokauppaa

Anonyymi

Vaikuttaa vähän liian hyvältä "hehkutukselta tämä" https://somestari.com/palvelut/shopify-verkkokauppa/ ja mua kiinnostaisi tietää onko jollain omaa verkkokauppaa joka ois rakennettu Shopifyyn. Onko muita huonoja puolia muuta kuin tuo enkunkielisyys?

Tarkoitus olisi alkaa myymään spesiaalipelikortteja, eli aika pienimuotoista toimintaa ainakin alkuun.

Toinen mitä olen harkinnut on Suomalainen MyCashFlow, siitäkin kuulisin mielelläni.

5

8423

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kyllä sitä kannattaa. Itse omistan shopify verkkokaupan. Yhden vuoden kokemuksen jälkeen teen tonnin päiviä helposti ja passiivisesti sillä se ei vaadi paljon aikaa sinulta :).
      Kannattaa käydä eka netti kursseilla ja opiskella facebook mainontaa ja sen jälkeen vasta aloittaa.

      • Anonyymi

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Ahh Shopify.. Huijareiden luvattu kusetusalusta.

      Itse tilasin sen alustan kautta kauppiaalta kummipoikaa varten 60 euron lelun. Tilausvahvistukset ja kaikki tuli sekä seurantakoodi. Seurantakoodin kun kahta viikkoo myöhemmin löin Suomen postin järjestelmään niin kävi ilmi että paketti jota odottelen kovasti onkin jonkun ihan muun paketti ja toiselle puolelle Suomea. Laitoin viestiä kauppiaalle niin sähköpostiosoite ei toiminut ja verkkokauppaisvu oli jo kadonnut. Shopify pesi kätensä hommasta.
      Täytyy muistaa sitten kun on rahat tiukilla että on sitä vaihtoehtoja rahan tienaamiseen näköjään monenlaisia.

      Mutta joo en tuon alustan kautta tilaisi edes euron pikkareita...

    • Anonyymi00005

      Shopify on tällä hetkellä yksi parhaista. Jäätävän kokoinen firma taustalla, joka kehittää Shopifyta huimaan tahtiin. Nykyään kaikki tekoälyominaisuudet ja muut ovat ihan huipputasoa. Henkilökohtaista kokemusta on Shopifysta (vieläkin pyöritän verkkokauppaa Shopifylla) ja täytyy sanoa, että on hyvä. Aikanaan kirjoitin Shopify oppaan, joka vieläkin on ajankohtainen. Kannattaa käydä tsekkamassa jos Shopify kiinnostaa: https://www.tuotemaailma.com/shopify/

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      33
      2104
    2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      47
      1721
    3. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      112
      1496
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      104
      1236
    5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

      Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
      Ikävä
      104
      1034
    6. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      76
      988
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      59
      865
    8. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      34
      862
    9. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      52
      799
    10. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      101
      753
    Aihe