Miksi petetty mäkättää

ja vahtii, mutta ei eroa???
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Voisin kuvitella että vaikkapa lasten vuoksi?

Äänestä

petturi kannattaa jättää ilomielin ei ole rakkauden arvoinen ihana päästä luikurista eroon ei surun arvoinen kyllä tässä maailmassa on jokaiselle se oikea joka oikeasti rakastaa eikä haikaile muita.

Äänestä

Se lienee jokaisen kohdalla oma asia, tuskin kuuluu täällä kenellekään meille.
Miksi pitää muden asioita ja tekemisiä märehtiä.

Äänestä

Nokialta ajatus tässä:

Se on sairaalloista mustasukkaisuutta.

Jokainen terve, normaali ihminen eroaa kun rakkaus muuttuu sairaaksi ja satuttavaksi.

Äänestä

Pettävät saavat tehdä itse päätöksensä ja laittaa eron vireille, jos se rakkaus on loppunut. Ei se muille kuulu, ei varsinkaan Satunnaisille ihastuksille.

Äänestä
  • Mutta useimmiten eropäätöksen tekee se petetty!

    Pettäjä ei useinkaan halua erota vaan syödä monesta kuormasta ja elää fantasiaa moniaviollisuudesta

    Äänestä

Kummallista miksi petetyn pitää erota? Eiköhän sen pettäjän pitäisi ottaa ero ja vaihtaa. Se taas miten petetty saa tiedon kertoo kyllä yleensä lopputuloksen. Mäkättää kelle? Mistä tiedät että mäkättää? Kuinkahan monta kertaa kakkoselle tulee totuus vasten kasvoja kun kotona ei olekkaan ongelmia tai kuuluisaa säälistä kerrottua kuinka rakkaus loppui ja ihan kavereita ollaan jne.... Ei se kuulu kellekkään miksi petetty ei eroa. Tai kelle mäkättää. Tämä on valintojen maailma.

Äänestä
  • Nokialta tämä:


    Omaan korvaan kuulostaa todella sairaalta että petetty haluaa raivota, vahtia, kontrolloida, sättiä ja vuosia pelätä että koska taas...

    Minusta se on luonnotonta ja sairasta jos valitsee sen tavan eläää.

    Itse jätän heti koska oikeasti on olemassa parempaakin ja sinkunkin elämä on laadullisesti parempaa kuin elää jatkuvassa pelossa että koska taas..

    Äänestä

Sairaita aloituksia taas. Etsikää niitä vapaita nii ei tarvitse täällä ruikuttaa toisten asioita.

Äänestä

SEMMOINEN JOKA TYKKÄÄ OLLA USEAMPIEN KANSSA PYSYKÖÖT YKSIN EIKÄ ANNA TURHIA LUPAUKSIA PARISUHTEESTA KENELLEKKÄÄN.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

ja vahtii, mutta ei eroa???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu