Tottenham-Liverpool UCL

Anonyymi

Tänään on kotikorsussa tiedossa joko äänekkäitä riemunkiljahduksia tai hiljaista, lohdutonta nyyhkyttämistä sikiöasennossa perunakellarin kylmällä betonilattialla. Pakko uskoa Poolin voittoon, vaikka se ei mannermaalla olekaan ollut yhtä hyvä kuin Anfieldilla. Toivottavasti Pool tekee ensimmäisen maalin, koska olisi hermojaraastavaa joutua takaa-ajajaksi. Tulosarvaus 2-1 Poolin voitto.

4

115

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Loistava analyysi, tulosvetoarvaus, pitkävetopalstalla:))))))

      • Anonyymi

        Kiitos. On aina hienoa, kun fanit antavat palautetta. Kyösti paiskii yötä päivää töitä, jotta hän pystyisi tarjoamaan teille parhaat mahdolliset analyysit. Tällä hetkellä Kyösti odottaa kuumeisesti tietoa siitä, pelaako Harry Kane vai ei. Kyösti toivoo, että pelaisi, koska ei hän puolikuntoisena mikään vahvistus olisi.

        Jos nyt pitkävetokertoimia ajatellaan, niin Liverpool lakkasi kiinnostamasta, kun sen kerroin laski alle kahden. Jos tällaista kerrointa saisi kotiottelusta, niin sitä voisi survoa sisään ISOLLA, mutta kun pelataan jossain huitsin nevadassa, missä kotietua ei ole, niin tasuririski lienee aika suuri.

        Kyösti mietti, että mahtaisiko tulla rankkipotku Liverpoolille? Milner maalintekijä voisi olla ihan ok veto yli viiden kertoimella. Kyösti odottaa, että ainakin Salahia rikotaan rankkialueella, ja Salah menee aika helposti maihin vaikkei rikottaisikaan, joten riippuu tuomarista, mihin pallo viedään.


    • Anonyymi

      Taavetin vihje Kyöstille on, että finaalin aikana kättä kannattaa vaihtaa välillä, ettei tule pahempia kramppeja. Ja naapureiden kannalta olisi suotavampaa tehdä sitä peiton alla.

    • Anonyymi

      Mikäli Pool tänään sössii, annetaan kotikorsusta mahtikäsky Liverpoolin virallisella keskustelupalstalla erottaa Klopp tehtävistään.

      t, tiedättekyllä

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      436
      5462
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      171
      3252
    3. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      8
      2907
    4. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      98
      2791
    5. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      71
      2148
    6. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      44
      2098
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      52
      2054
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      87
      1797
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      12
      1541
    10. MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."

      Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim
      Tv-sarjat
      17
      1413
    Aihe