Uusimman HS gallupin mukaan, persujen kannatus on kääntynyt laskuun. Kansa tajuaa, että vaikka puolueella olisi paljon kansanedustajia, se ei kuitenkaan saa pelkällä oppositiomölinällä juuri mitään aikaan. Hallituksen avaimet on otettu äärioikeistolaisilta persuilta ikuisiksi ajoiksi pois. Se syö vääjäämättä kannatusta etenkin, kun persut paljastuivat myös umpivenäjämielisiksi.
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000006131437.html
https://www.hs.fi/politiikka/art-2000006131437.html
Vastaukset 21
Vanhimmat
Saas+nährä+mitä+se+on+syksyllä.+Veikkaan+n.+13,%
persut on gallupin mukaan suomen suurin puolue tällä hetkellä
tatähän suvakit eivät kerro ja tulevissa eduskuntavaaleissa
kun hallitus kaatuu 1-2 kuuikauden sisållä.,persujen ja muiden
arvokonservatiivien kannatus kasvaa rajusti.se nähdään pian
saatanan ajalle tulee äkkiloppu.näin on ilmoitettu
Missäs tollei on ilmotettu?
Laitappa vähän tietoa eikä pelekkää öyhöttämistä.
Älä nyt vasuri heti katkeroidu, vaan lue ne gallupit.
Jännää ettei vasurit vieläkään siedä persujen parempaa kannatusta.
iAnonyymi. Miissä Helluntai seuroissa noin kerrotiin.
Anonyymi. Jos persut viimeinkin lopettaisitte tuon toisten vasuriksi,matu tuntumalla huutelemisen- KUN PERSUT ITSEKKIN KERTOVAT OLEVANSA VAS TYÖVÄENPUOLUE
No jospa vasuri itse lopettaisit paskanpuhumisen persuista ensin, miin saataisiin järkeä keskusteluun.
Aloituksesi oli juuri tuota persuvihamielistä paskaa.
Paljon riippuu siitä, jatkaako Halla-aho persujen puheenjohtajana. Jos jatkaa, persujen kannatus laskee maltillisesti. Mikäli persujen puheenjohtaja vaihtuu johonkin b-sarjalaiseen, kannatus romahtaa hyvinkin nopeasti.
Taas itse positiivisuus on avannut ketjun, onkohan koskaan elämänsä aikana ollut tyytyväinen mihinkään, itse luulen, että ei ole.
Vasemmistolaisuushan perustuu luokkavihaan ja kateuteen.
Tanskassa vaalit tänään. Näyttää huonolta sikäläisten populistien kannalta.
Olisihan+se+ihme,+jos+ei+hallituksen+kokoamisen+uutisoinneilla+ja+tuolla+epämääräisellä+"populistisella"+hallitusohjelmalla,+joka+kosiskelee+kansalaisia.+Lähinnä+niitä+jotka+eivät+ajattele,+mitä+se+tulee+tarkoittamaan+heidän+elämänlaatuunsa+ja+talouteensa.+Molemmat+tulevat+heikkenemään.
Ilmastohuuhaa+alkaakin+jo+onneksi+menettää+merkitystään,+siis+se+jolla+Vihreät+ratsasti,+sillä+heillä+laskua+0,6%.
Ennustin+tällä+palstalla+parisen+viikkoa+sitten,+että+persujen+kannatus+kääntyy+laskuun+viimeistään+heinäkussa.++Lasku+alkoikin+jo+touko-kesäkuun+vaihteessa.+
Meneillään+on+samankalatinen+ilmiö+kuin+vuonna+2011+eduskuntavaalein+jälkeen.++Silloin+kesäkuussa+persujen+kannatus+oli+peräti+23%.+Siitä+se+sitten+lähti+pikkuhiljaa+laskemaan.
Vaalien jälkeen, ne joilla ei ole medianäkyvyyttä . .nyt hallitusneuvottelujen ja -ohjelman rakentamisen aikaan, luonnollisesti laskee niiden, jotka eivät hallitusneuvotteluihin osallistu, kannatus kyselyissä. Eikä sitä kannatusta tarvitakaan kuin vaaleissa. Nämä välikyselyt ovat sellaisia hp-palstan täytteitä, jotka eivät kerro mistään mitään.
Ennustin pari viikkoa sitten että demarit laskee ja niinhän siinä kävi.
Antti on nyt kaikkien eläkeläisten suosikki.
50 syytä vihata Anttia.
Persujen pikaista romahdusta olette ennustaneet jo vuodesta 2011 lähtien, mutta vielä sitä ei ole tapahtunut, vaan aina ovat persut jotenkin onnistuneet pitämään kannatuksensa tai jopa lisäämään sitä. :D
Persut ennustivat demareille ja vasureille laskua. Kumpienkin kannatus nousi. Toivottavsti persut ennustavat jatkossakin samoin, niin vasurit menevät kohta persujen ohi. :-)
No onpas se vasuri taas katkeran vihamielinen ja rasistisen kateellinen persuja kohtaan.
Ei näytä mitkään luvut kelpaavan työväen diktatuurille😁😁😁😁😁😁😁
Nyt kelpasi persuille HS gallup, vaikka se näytti laskua. Aika hyrrätakkeja nuo persut!
Tanskan persut romahduksen tiellä. Suomen persut seuraavat mukana kohti poliittista rotkoa.
https://yle.fi/uutiset/3-10817810
Persut näkevät salaliittoja ja pikku vasuriukkoja kaikkialla. Osa varmaan johtuu helteestä, mutta loput ovat synnynnäistä humalatilaa?