pakkolaki ruotsin kielen ylioppilaskirjoituksiin , juurihan kommarit ja Demut lakkoilivat pakkolakeja vastaan , miten sellaiset nyt käy , taisi RKP kusettaa Rinnettä urakalla.
Pakkolaki kelpaakin vasureille ja Demareille !
13
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Vasurit ja DEMARIT hyväksyivät Caruna kaupatkin ollessaan hallituksessa , saapa nähdä mitä vielä keksivät.
- Anonyymi
Älä valehtele persuporvari koska Vasemmistoliiton Arhinmäki vastusti Caruna kauppaa.
Anonyymi kirjoitti:
Älä valehtele persuporvari koska Vasemmistoliiton Arhinmäki vastusti Caruna kauppaa.
Täällä linkki poikineen suomalaisesta korruptiosta, jota ei ole. Kannattaa lukea koko setti, jos jaksaa keskittyä... Mielenkiintoista oli se, miten H. Hautala (joka vastusti valtion omaisuuden myyntiä) heitettiin median raadeltavaksi ja alle kuukausi siitä, kun P. Haavisto pääsi puikkoihin - Caruna-kaupat oli taputeltu. Eikä koplaaminen siihen loppunut...
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15680922/caruna-kaupan-kahminnat-ja-koplaukset#comment-97843364- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä valehtele persuporvari koska Vasemmistoliiton Arhinmäki vastusti Caruna kauppaa.
Älä jauha skeidaa , Arhinmäki oli hallituksessa hyväksymässä Caruna kaupan , tosiasia ei muuksi muutu vaikka kuinka intät.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä jauha skeidaa , Arhinmäki oli hallituksessa hyväksymässä Caruna kaupan , tosiasia ei muuksi muutu vaikka kuinka intät.
Älä itse valehtele porvaripersu koska Arhinmäki vastusti Caruna kauppaa. Fakta.
- Anonyymi
Todetaan nyt tähän:
"Tuolla kokoonpanolla ja hallitusohjelmalla ei tule mitään muuta kuin silkkaa paskaa kaikesta mihin ryhtyvät."- Anonyymi
Katkeran persuporvarin joutavaa uikutusta.
- Anonyymi
varurit haluaisivat mielellään unohtaa olleensa hallituksessa hyväksymässä Caruna sopimuksen , onneksi kansa ei unohda.
- Anonyymi
Arhinmäki vastusti Caruna kauppaa. Sitä et valehtelullasi muuksi muuta persuporvari.
Miksi hallitusohjelmaa arvostelevat eivät ole lukeneet sitä?
- Anonyymi
Kommari yrittää paskanjauhamisella muuttaa tosiasian , että Arhinmäki ministerinä oli hyväksymässä Caruna kaupan , asiasta on dokumentit nähtävillä , mutta ei taida kommari osata lukea.
- Anonyymi
Muistellaanpa ketkä eivät olleet hallitusvastuussa , kun kiistelty Caruna sopimus tehtiin , oppositiossa oli vain Keskusta ja Perussuomalaiset , ja vain ja ainoastaan PERUSSUOMALAISET vastustivat kyseistä kauppaa.
- Anonyymi
Rkp pääsi jälleen hallitukseen , kun suostuu aivan mihin vain , kunhan Ruotsin kielen asema ei vaarannu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit355253Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3984526Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1483819KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti1433005Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku112500Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei212292Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja182038Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1511982- 1231910
Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241459