pakkolaki ruotsin kielen ylioppilaskirjoituksiin , juurihan kommarit ja Demut lakkoilivat pakkolakeja vastaan , miten sellaiset nyt käy , taisi RKP kusettaa Rinnettä urakalla.
Pakkolaki kelpaakin vasureille ja Demareille !
13
53
Vastaukset
- Anonyymi
Vasurit ja DEMARIT hyväksyivät Caruna kaupatkin ollessaan hallituksessa , saapa nähdä mitä vielä keksivät.
- Anonyymi
Älä valehtele persuporvari koska Vasemmistoliiton Arhinmäki vastusti Caruna kauppaa.
Anonyymi kirjoitti:
Älä valehtele persuporvari koska Vasemmistoliiton Arhinmäki vastusti Caruna kauppaa.
Täällä linkki poikineen suomalaisesta korruptiosta, jota ei ole. Kannattaa lukea koko setti, jos jaksaa keskittyä... Mielenkiintoista oli se, miten H. Hautala (joka vastusti valtion omaisuuden myyntiä) heitettiin median raadeltavaksi ja alle kuukausi siitä, kun P. Haavisto pääsi puikkoihin - Caruna-kaupat oli taputeltu. Eikä koplaaminen siihen loppunut...
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15680922/caruna-kaupan-kahminnat-ja-koplaukset#comment-97843364- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä valehtele persuporvari koska Vasemmistoliiton Arhinmäki vastusti Caruna kauppaa.
Älä jauha skeidaa , Arhinmäki oli hallituksessa hyväksymässä Caruna kaupan , tosiasia ei muuksi muutu vaikka kuinka intät.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Älä jauha skeidaa , Arhinmäki oli hallituksessa hyväksymässä Caruna kaupan , tosiasia ei muuksi muutu vaikka kuinka intät.
Älä itse valehtele porvaripersu koska Arhinmäki vastusti Caruna kauppaa. Fakta.
- Anonyymi
Todetaan nyt tähän:
"Tuolla kokoonpanolla ja hallitusohjelmalla ei tule mitään muuta kuin silkkaa paskaa kaikesta mihin ryhtyvät."- Anonyymi
Katkeran persuporvarin joutavaa uikutusta.
- Anonyymi
varurit haluaisivat mielellään unohtaa olleensa hallituksessa hyväksymässä Caruna sopimuksen , onneksi kansa ei unohda.
- Anonyymi
Arhinmäki vastusti Caruna kauppaa. Sitä et valehtelullasi muuksi muuta persuporvari.
Miksi hallitusohjelmaa arvostelevat eivät ole lukeneet sitä?
- Anonyymi
Kommari yrittää paskanjauhamisella muuttaa tosiasian , että Arhinmäki ministerinä oli hyväksymässä Caruna kaupan , asiasta on dokumentit nähtävillä , mutta ei taida kommari osata lukea.
- Anonyymi
Muistellaanpa ketkä eivät olleet hallitusvastuussa , kun kiistelty Caruna sopimus tehtiin , oppositiossa oli vain Keskusta ja Perussuomalaiset , ja vain ja ainoastaan PERUSSUOMALAISET vastustivat kyseistä kauppaa.
- Anonyymi
Rkp pääsi jälleen hallitukseen , kun suostuu aivan mihin vain , kunhan Ruotsin kielen asema ei vaarannu.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2522308- 1921694
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä481367Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501045- 41846
- 15827
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä31810Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver23778Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25776Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647