MAAJOHTAJA aikoo tuhota merikotkia

Juuri saamamme tiedon mukaan MAAJOHTAJA on liittynyt metsästäjien webbirinkiin eivätkä he tiedä/tunne MAAJOHTAJAn tarkoitusperi. MAAJOHTAJA on kysellyt heiltä tietoja Pirkanmaan merikotkien asuinpaikoista.

Miksi ihmeessä tämä heikkolahjaisten ihmisten rahastaja kyselisi kotkien asuinpaikkoja muuten kuin että hän aikoisi tuhota ne.

Estäkää MAAJOHTAJAA pääsemästä päämääräänsä!

4

57

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tämä on totta. Hän kyselee facebookissa "Metsästäjät" ryhmältä sijainteja Pirkanmaan merikotkista

      • Anonyymi

        Avotampiolle, aikamme suurimmalle filosofille vastaisin "kuivan nasevasti" seuraavaa. Maajohtaja kerää kotkanpesästä munia ja aikoo itse hautoa ne uljaiksi linnuiksi.
        Ennen keskiajalla oli haukoilla pyydystäminen aatelisten kova juttu. Nyt myöhäisimmällä valistuksen ajalla kotkilla pyytäminen on pian trendikästä. Maajohtaja on innovatiivinen sillä Onekaivos on louhittu pohjia myöten, KOTKAT nousevat pian siivilleen. (pituushyppääjä samalla)


    • Anonyymi

      Alkaa olla valmista. Maajohtaja ja kahdeksan muuta.

    • Anonyymi

      Ennen pesärosvo nyt häkkilintu

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava

      Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I
      Maailman menoa
      118
      3120
    2. Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa

      Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk
      Maailman menoa
      61
      2795
    3. Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista

      Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro
      Maailman menoa
      35
      2172
    4. Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?

      Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä
      Maailman menoa
      103
      2098
    5. Mikä aate kaiken pahan takana?

      Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.
      Maailman menoa
      127
      1952
    6. Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa

      Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva
      Maailman menoa
      44
      1931
    7. Muistan vuosikymmenten takaa

      Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.
      Ikävä
      10
      1152
    8. Kristinoppi ja vähäkatekismus:

      Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas
      Luterilaisuus
      67
      974
    9. Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!

      Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville
      Suomalaiset julkkikset
      11
      918
    10. Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta

      Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu
      Kemijärvi
      77
      880
    Aihe