Antifa ja sosialistit tuhoovat ympäristön !

Anonyymi

NE töhrii joka paikan ja levittelee tarrojaan.
Antifan sotkenta tarroja on joka paikassa eikä tämäkään riitä !
He tägäilevät kantaa ottavia töherryksiä luvattomasti seiniin ja maalailevat ympäristöä räikeästi pilaavia sapluuna töitä ! Seiniin ja jopa kasvaviin puihin !
En ymmärrä antifan vimmaa tuhota ja sotkea ympäristöä . Sikailevat minkä ehtivät !
SKe olis laittanut tällaiset ympäristön tuhojat ruotuun !

9

111

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei ne mitään sosialisteja ole. Eräs toimiitaja sanoi, että parempi sana on mellakkaturisti tai adrenaliinihörhö, hokevat sitten natseista tai muusta mitä tahansa.
      Oikean sosialistin kassa pystyy keskustelemaan, kunhan kumpikin puhuu vuorollaan.

      • Anonyymi

        Itä-Pasila on tuhrittu antifan taholta pilalle. Joka talon kivijalassa ja siellä täällä aidoissa ja sähkökaapeissa antivan sapluunatuherruksia ja tageja. Sapluunatuherruksissa teksti: Fasismia vastaan, kohti sosialismia ja antifan anarkistiliput. Järkyttävää sotkua saavat ympäristössä aikaseksi. Enkä puolustele Vastarintaliikkeenkään tarranliimaajia. Sotkevat yhessä Pasilan


      • Anonyymi kirjoitti:

        Itä-Pasila on tuhrittu antifan taholta pilalle. Joka talon kivijalassa ja siellä täällä aidoissa ja sähkökaapeissa antivan sapluunatuherruksia ja tageja. Sapluunatuherruksissa teksti: Fasismia vastaan, kohti sosialismia ja antifan anarkistiliput. Järkyttävää sotkua saavat ympäristössä aikaseksi. Enkä puolustele Vastarintaliikkeenkään tarranliimaajia. Sotkevat yhessä Pasilan

        Äh - ei ne sotke - katso Pasilaa -betonia - aaltopeltiä jne... Kaupunkikuvaan kuuluu julisteet sähkökaapeissa graffitit ja tagit, tarrat ja muu tilapainen kommunikaatio !!

        Sotkua on paperit, pullot ja purkit ja tupakannatsat kaduila ja jalkakäytävillä - roskat roskiin - pullot kierrätykseen ja natsit sairaalaan!


      • Anonyymi
        jorevento kirjoitti:

        Äh - ei ne sotke - katso Pasilaa -betonia - aaltopeltiä jne... Kaupunkikuvaan kuuluu julisteet sähkökaapeissa graffitit ja tagit, tarrat ja muu tilapainen kommunikaatio !!

        Sotkua on paperit, pullot ja purkit ja tupakannatsat kaduila ja jalkakäytävillä - roskat roskiin - pullot kierrätykseen ja natsit sairaalaan!

        Vtun näsäviisas. Eikö se ole sotkimista, jos sapluunal vetää niit rumii punasii iskulauseit sinne tänne. Eikö se ole sotkimista, että talojen seiniin, kivijalkoihin yms vedetää tägejä?
        Eikö se ole sotkimista, että joka penteleen lyhtypylväs ja liikkemerkki tarroitetaan täyteen kaiken maailman tarroilla?
        Repikää pentele ne äärioikeiston tarrat ja laput veke, mutta älkää jukopliuta alentuko itekki samaan laputteluun, tägäilyyn ja tarroitteluun. Säälittävää touhua tollainen!


    • Anonyymi

      Selvästi huomaa, että keskustelun aiheet on taas suoraan nostettu Yhdysvaltojen nettifoorumeilta, soveltui ne Suomen asiantilaan tai ei.

    • Antifa = antifasisti - nykyään usein myös antikapitalistista yhteiskuntakatsantoa tukeva ihminen, joka vastustaa fasismia, äärioikeistolaista vihapolitiikkaa ja rasismia sekä muita tapoja srtaa ihmisiä vähemmistöidentiteeetin tms vuoksi.

      Antifa aktiivi voi kerätä tietoa natsiapinoista, poistaa natsipropagandaa seinistä, auttaa maahanmuuttajia sopeutumaan asettumaan, vastustaa musagenren käyttämistä vihapaskan levittämiseen, paiskoa paskapäänasuja turpaan kun ne uskaltautuvat ulos levittämään sairasta ohjelmaansa!

      Lähtökohtana on ihmisen epäämättömät oikeudet ja saman arvoisuus siis yhdenvertaisuus! Lähdemme antifasisteina siiträ, ettei noiden oikeuksien kiistäminen siis ole mielipide, vaan rikollinen hyökkäys vähemmistöjen ja heikommassa asemassa olevien kimppuun. Antifasismi on siis itsepuolustusta AINA!

      Antifa katoaa kun fasistit katoaa terrorisoimasta kaduilla, kapakoissa eduskunnassa! Arvokonservatiivit, fasistit ja äärioikeistto pyrkivät kategorisesti kieltämään miloin homoseksuaalisuuden tai ainakin sen julkisen ilmentämisen, abortin, naisten tasa-arvon jne... Antifa ei aja lakeja tai yhteiskunnan kieltoja - antifastit uskovat että sorrettujen ryhmien ja heitä tuykevan porukan tulee hoitaa fasismiongeloma estämällä rikoksen leviäminen fyysisesti ja informatiivisesti - ei julkista tilaa natsismille, rasismille, seksismille ... Tarroista olen ylpeä - olen itse tehnyt paljon sen eteen että niitä leviää - ne ovat haltuunotto julkisessa tilassa - ne ovat solidarisuuden osoitus feministeille, naisille, transsukupuolisille, värillisille, pakolaisille KAIKILLE JOTKA RAKASTAVAT vapautta , yksilöllisyyttä ja oikeutta rajattomaan itsemäärittämiseen ja oikeuteen olla oma itsensä - ei ole tieteellisiä perusteiya miksi monokulttuurin pakottaminben toisi mitään hyvää yhteisöön!

      • Anonyymi

        Militantti antifasismi ei ole oikein. Ketään ei saa lyödä turpaan, eikä käyttää aseellista väkivaltaa. Tottakai fasismia ja rasismia vastaan täytyy käydä taistelua, mutta ei nyrkein ja pyssyin. Niillä ei rakenneta rauhaa!


    • Anonyymi

      Antifa on luonnon saastuttaja.

      • Anonyymi

        Antifan paukkupommit, spraymaalit, muovitarrat yms saastuttaa penteleesti ympäristöä. Hiivatin saastuttajat!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois

      Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie
      Maailman menoa
      165
      5491
    2. Seksuuaalivinksataneiden toimintaa rahoitetaan valtion varoilla.

      Setan toimintaa rahoitetaan valtionavustuksilla, joilla mm kierretään kouluissa haalimassa alaikäisiä mukaan perverssii
      Maailman menoa
      86
      4905
    3. Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia

      Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta
      Maailman menoa
      35
      3775
    4. Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat

      Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom
      Maailman menoa
      26
      3143
    5. Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?

      Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole
      Maailman menoa
      49
      3038
    6. Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!

      Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut
      Maailman menoa
      158
      2816
    7. Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa

      Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava
      Maailman menoa
      27
      2656
    8. Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!

      Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten
      Maailman menoa
      86
      2653
    9. Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki

      Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin
      Maailman menoa
      71
      2366
    10. Ranskan vasemmistojohtaja tunnustaa, että väestö on vaihtumassa

      ja se on vaan hyvä asia hänen mielestään. Kyseessä siis Ranskan vasemmistojohtaja Jean-Luc Mélenchon jonka puheet järkyt
      Maailman menoa
      65
      2009
    Aihe