Siniset sai uuden puheenjohtajan Kari Kulmalasta kerrotaan ylellä ja maikkarissa.
https://yle.fi/uutiset/3-10822134
https://www.mtvuutiset.fi/aihe/sininen-tulevaisuus/7050580?fbclid=IwAR3tu_rcdXjweXh6L5cUFITzGnsB7ykW8lO7jx6NPTus5kHQYpXFMqFTCxk#gs.hodc4n
Sinisille uusi johto.
4
78
Vastaukset
- Anonyymi
Viiden ministerin sinisellä menneisyydellä puoluekokous. Koko kansalta hörö naurua, Sipiläkin nauraa maha kippurassa. Soini luikkinut koloonsa ja tuskin oli paikalla. Olikohan koko kansa rakastama ja kunioittama työministeri Lindström paikalla.
- Anonyymi
Oli yhteensä 6 entistä kansanedustajaa paikalla, ilmeisesti takarivissä, kun niin huomaamattomia olivat. Kulmala voi olla ainakin Rääkkylän johtaja, mutta valtakunnan tason menestystä ei tule. Eivät ole saaneet edes linjapuhetta julkaistua. Ainoastaan Tiina Ahvan puhe luettavissa netissä. Mites se toiminta tästä jatkuu..
- Anonyymi
Nyt on hyvä sauma.
Siniset saa maakunnissa ja kunnissa näkyvyyttä.
Paikallislehtien hehkuttaessa "oman paikkakunnan edustajan pääsystä sinisten johtoportaaseen.
Kiitos kaikille ministereinä ja kansanedustajana olleille.
Teitte ison työn.
Inhimillinen puolue, joka haluaa pitää koko maan asuttuna.
Kiinnostaa,
mukaan vaan,
kaikkia teitä kaivataan,
tasa-arvoa vaalimaan.
- Anonyymi
Torvinen pilasi Lapin tilanteen käytöksellään. Ymmärsi jäädä itse pois valtakunnan politiikasta. En nyt osaa sanoa, mitä valtakunnan politiikkaa on eduskunnan ulkopuolisella puolueella.
Taka-alalle asettuvat, ehkä uudet loikat mielessä. Luultavasti ei huolita muihin puolueisiin.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522165
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3401401Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.941365- 1681271
- 681061
- 35968
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31929Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59910Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta27862Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46839