haukutte persut koko ajan vasureita ja kysynkin teiltä mitä pahaa vasurit ovat teille persut tehneet?
m itä pahaa vasurit ovat teille tehneet
40
122
Vastaukset
- Anonyymi
en minä tiedä mutta mestari on käskenyt jostain syystä vihata
- Anonyymi
HÄPEÄ sinä kyykäärmeen sikiö! Mestari kirjoitetaan suurella alkukirjaimella!
- Anonyymi
Tuolla rasismi missä rkp.
http://heikkisantala.puheenvuoro.uusisuomi.fi/136378-rkpn-rasismi-ja-rotuoppi - Anonyymi
vasurit ovat ay-miehiä, he ovat vieneet meiltä rahakkaat työpaikat
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
vasurit ovat ay-miehiä, he ovat vieneet meiltä rahakkaat työpaikat
Kaikki vasureilla on mahdollista, tuhoaminen yksi niistä hyveistä.
https://yle.fi/uutiset/3-10735913
- Anonyymi
Tämä on nettipalsta! Kukin kykyjensä mukaan. Ei persuilta kannata kovin kummoisia kykyjä odottaa. Ja mieltänsä nyt ainakaan ei kannattaa pahoittaa moisten vähäsaattoisten parin lauseen kyhäelmistä, joita ne copypastaa solkenaan. Tyhmiähän ne on, ei siitä pääse yli eikä ympäri. Eikä ne edes halua salata tyhmyyttään. Tai eivät kykene salaamaan.
Kjäähkjäähkjääh- Anonyymi
Velkaa lisää kansalle.
https://www.iltalehti.fi/talous/a/200a4e99-a71a-4b7a-a6de-6369cca9e348
- Anonyymi
Se tarkoittaa, että vasemmiston Liin johtama puolue on vaikutusvallaltaan perussuomalaisiin verrattuna suurempi vaikka puolue on pienempi. Tämä harmittaa persuvässyköitä suunnattomasti.
- Anonyymi
Persut ovat tunneihmisiä. Sen tähden elämä on heillä umpisolmussa.
Sitten ne haukkuvat kaikki ihmiset netissä ja väittävät heidän olevan vihervassareita.
Persu-lifestyle, siinä ei ole mitään järkeä.- Anonyymi
Heh heh, tämä vasemmiston oma "ÄläMölläh" se taas julistaa sairaan rasistista Persuviha-sanomaansa !!
- Anonyymi
Mitäkö pahaa vasurit? No vihreiden kanssa samanlaisia turhan höpöttäjiä ja se ärsyttää, kun Suomi vouhottavat pilalle ns hsittaveroilla ym. Pakolaisia paikat täyteen. Eikö siinä jo ole pahaa näin alkajaisiksi.
- Anonyymi
Eihän vasurit olleet 2015 hyväksymässä pakolaispoliittista ohjelmaa hallitusneuvotteluissa.
https://www.suomenmaa.fi/paakirjoitus/jussi-hallaaho-unohtaa-oman-vastuunsa-6.23.460762.cbae461214 - Anonyymi
Ei niitä tänne kukaan raahannut, kaikkein vähiten vasurit. Ihan itse tulivat. Hallituksessa olleet persut toivottivat tervetulleiksi. Tuo 200000 on persun peräaukosta repäisty luku., 32000 niitä tuli pahimmassa tulvassa. Nyt on reilusti yli 10000 lähtenyt takaisin ja lisää lähtee, vaikka persujen mielestä pitäisi sulkea saareen keskitysleirille.
... heh heh hehheheh ... heh heh hehheh
- Anonyymi
Mitä pahaa persut on tehneet vasureille ??
Aina vasurit täällä huutavat persua kremliä ties mitä ????- Anonyymi
Persuthan on ryssäpuolue. Mutta ei se minua ainakaan haittaa. Eikä minulle mitään pahaa ainakaan ole kukaan persu tehnyt. Mikä tässä nyt taas on probleema? Onko persuilla jonkinlainen poliittinen identiteettiongelma?
- Anonyymi
"Kremlin huutaminen" ei ole haukkumista. Se on vain tosiasioiden lausumista ääneen. Jos se on mielestänne haukkumista, se tarkoittaa että olette itse eri mieltä puolueen linjasta. Kannattaisi ehkä ottaa aihe puoluekokouksessa esille.
- Anonyymi
MamuLi, MamuPekka ja MamuAntti tulevat vaatimaan Suomeen 200 000 uutta mamua!!!
Antti Rinteen 2019 laatima ja tulevan hallituksen hyväksymä maahanmuutto-ohjelma tuo meille 200 000 uutta matua elätettäväksi.
Heidän tavoitteenaan on luoda uusi Suomi, Suomalia.
Siinä vain ulkomaalaisilla on kaikki edut.
Me suomalaiset maksamme sitten verot tuota varten.
vihervasemmisto kiittää jo etukäteen veronmaksajia osallistumisesta. - Anonyymi
Mitä eroa on Rinteen kielellä ja Sipilän varpaalla?
Vaikea sanoa, mutta toistaiseksi ne ovat olleet erottamattomat :))) - Anonyymi
Luulen, että ns. isänmaallisten mielestä vasemmisto on pettänyt heidät. Aikoinaan he luulivat vasemistoa itsekin kannattaessaan että vasemmistoaate tarkoitti sitä että valkoihoiselle / kantasuomalaiselle tulee maksaa kovempaa palkkaa kuin ulkomaalaiselle ja muutenkin hänet pitää asettaa aina etusijalla. Ja että Suomen rajat tulee sulkea ja pitää pelottava taloudellinen kilpailu maan rajojen ulkopuolella. Nyt sitten ollaan kovasti pettyneitä kun vasemmisto ei kannatakaan em. asioita.
- Anonyymi
Rakkikoirilla täytyy aina olla räksytyskohde, ei siihen asiallista syytä tarvita. Purkavat omaa pahaa oloaan.
- Anonyymi
Kaikkea tuo äärivasemmistolaisuus teettää!!!
- Anonyymi
Jutuista päätellen persuilla on aina paha olo. Jos ei krapulasta johtuva niin sitten muuten, eiks´jeh?
- Anonyymi
Vasurilla on taas todella paha olo, kun copy-pastaa noin rankasti, Eiks'jeh??
- Anonyymi
Ryssäpuolue osti Venäjältä ydinvoimalan, ryssäpuolue ostaa Venäjältä puutavaraa metsäteollisuuden käyttöön. Ryssäpuolue konsultoi kaasuputkihanketta Venäjältä Eurooppaan. Onneksi meillä presidentti Niinistö on ymmärtänyt katkaista diplomaattisuhteet Putinin kanssa ja kieltänyt venäläisiltä ostosmatkailun Suomeen.
- Anonyymi
Kaikkea tuo äärivasemmistolaisuus teettää jälleen....
- Anonyymi
Toiset tekee, persut ulisee - siinä se ero.
- Anonyymi
Persut purkaa vaan kannatustaan ...
- Anonyymi
Persuilun olemassaolon ehto näyttää olevan, että heillä "pitää" olla aina jokin vihan kohde? Persuilun peruspilarit ovat törttöily, viha ja uhriutuminen.
- Anonyymi
Kannattaisi tutustua Suomen historiaan.
- Anonyymi
Se kannattaa aina.
Oppii mm. sen tosiasian että aikoinaan juuri vasurit junaili jutut siten että sossupummit ym. persumieliset voivat makailla yhteiskunnan tuella kehdosta hautaan.
- Anonyymi
Miksi? Kirkkoslaavihan on persulassa pop??
- Anonyymi
Ja rukousaamiaiset.
- Anonyymi
Taitaa siinä kirkkoslaavissa kiinnostaa enemmän se slaavi kuin kirkko.
- Anonyymi
persut nyt mölisee mitä sattuu mistään mitään ymmärtämättä
- Anonyymi
yksi tapa olisi ottaa kommunistien/ateistien rahat, ja antaa ne köyhille
- Anonyymi
Esimerkiksi Halonen sosdem, on ihallut kansainvälistä terroristia julkisesti. Luin Hesarista jutun 8.6. (en tilaa). Äärivasemmistolainen Juho Typpö kirjoittaa terrorismista sivulla C6
Selasin minuutissa. Vähän alle oikeasti. Mainitsee Bredvikin, joka teloitti muutamia sosdemeita, EI MAINITSE Santa Claran sankaria Che Guevaraa, joka teloitti KAIKKI kiinnisaamansa sosialidemokraatit ja tuhosi Kuuban sosdem-puolueen, joka vaivoin pakeni USAhan ja siellä katosi
Äärivasemmistolainen Typpö ei myöskään mainitse terrorismiartikkelissaan Tarja Halosta, joka piti Penan kuvan vieressä ihailemansa Chen kuvaa yksityistiloissa
En normaalisti lue Hesaria, joka näyttää aina vain koventavan putinismi-tyylistä feikkiuutisointia (putinistitapana on demonisoida vastustajiaan julkisesti nimeltä kuten Hesarilla päivittäin, nimeltä mainiten esittää sitä sun tätä marginaalia puheista
Ketjusta on poistettu 17 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2892411Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1372157Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132028- 1681521
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381257Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193878- 85876
- 174846
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala449786- 50635