Hintaa_kysyn

Anonyymi

Tulossa myyntiin tila, jossa on noin 109 ha metsämaata. Tämä maa jakautuu niin, että siinä on tarkoitus jättää kiinteistölle noin 10 ha tontti. Ostettavaksi jää 30 ha metsää ja 70 ha hakattuja käsittelemättömiä aukkoja. Tila on keskisuomessa ja mitä olen niitä metsiä kiertänyt siellä on paljon pystyyn kuivuneita kuusia ja ne ei ole priimaa. Löytyykö asiantuntijaa, joka osaa neuvoa tarjouksen teossa?

5

100

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tonni näkemättä.

    • Anonyymi

      Mukavaa saada asiallisia vastauksia. Suurusluokkaa haen. Huono metsä hehtaarihinta ja käsittelemätön aukko hehtaarihinta. Ei sen tartte olla sentilleen.
      Aukot on osittain niin vanhoja, että ensimmäinen toimenpide on raivaussaha homma.

    • Anonyymi

      Tarvitsetko injektion kassavirtaasi varten?
      Haluatko rahoittaa seuraavaa projektiasi?
      Oletko ollut liiketoiminnassa vähintään 6 kuukautta ja keskimäärin 10 000 euron tulot kuukaudessa?
      Tarvitsetko 10 000–500 000 euroa? Lähetä minulle lisätietoja.Whatsapp me numeroon 34612292376

    • Anonyymi

      Huonokuntoinen metsä tai aukoksi hakattu metsäpohja tai märkä peltomaa on siinä 500-1000e/ha.

      Sinuna myisin koko tilan tuollaisenaan. Saat paljon enemmän rahaa kokonaisuutena kuin pilkottuna. Kiinteistövälittäjät aina kertoo miten hyvän hinnan saa talousrakennuksista ja naapurit ostaa mielellään pellot ja metsät. Mutta totuus on se että tuollaista yli 100ha tilaa minäkin olen etsinyt jo vuosia. Ikävä kyllä ne on aina pilkottu ja sitten tarjotaan ostettavaksi tilan alkuperäisiä maita.

      Rajoittuuko tilasi suuremman vesistön rantaan? Jos rajoittuu niin meidän pitää alkaa keskustelemaan.

      • Anonyymi

        Ota tuo 70ha hakkuuaukeaa sisämaasta. Se on realismia.


    Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä

      ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis
      Maailman menoa
      421
      7328
    2. Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia

      Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai
      Maailman menoa
      92
      6126
    3. Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)

      No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j
      Maailman menoa
      207
      5602
    4. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      89
      4339
    5. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      22
      4243
    6. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      66
      4060
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      67
      3568
    8. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      94
      3523
    9. HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi

      Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok
      Maailman menoa
      72
      3481
    10. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      21
      3474
    Aihe