Hintaa_kysyn

Anonyymi

Tulossa myyntiin tila, jossa on noin 109 ha metsämaata. Tämä maa jakautuu niin, että siinä on tarkoitus jättää kiinteistölle noin 10 ha tontti. Ostettavaksi jää 30 ha metsää ja 70 ha hakattuja käsittelemättömiä aukkoja. Tila on keskisuomessa ja mitä olen niitä metsiä kiertänyt siellä on paljon pystyyn kuivuneita kuusia ja ne ei ole priimaa. Löytyykö asiantuntijaa, joka osaa neuvoa tarjouksen teossa?

5

143

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Tonni näkemättä.

    • Anonyymi

      Mukavaa saada asiallisia vastauksia. Suurusluokkaa haen. Huono metsä hehtaarihinta ja käsittelemätön aukko hehtaarihinta. Ei sen tartte olla sentilleen.
      Aukot on osittain niin vanhoja, että ensimmäinen toimenpide on raivaussaha homma.

    • Anonyymi

      Tarvitsetko injektion kassavirtaasi varten?
      Haluatko rahoittaa seuraavaa projektiasi?
      Oletko ollut liiketoiminnassa vähintään 6 kuukautta ja keskimäärin 10 000 euron tulot kuukaudessa?
      Tarvitsetko 10 000–500 000 euroa? Lähetä minulle lisätietoja.Whatsapp me numeroon 34612292376

    • Anonyymi

      Huonokuntoinen metsä tai aukoksi hakattu metsäpohja tai märkä peltomaa on siinä 500-1000e/ha.

      Sinuna myisin koko tilan tuollaisenaan. Saat paljon enemmän rahaa kokonaisuutena kuin pilkottuna. Kiinteistövälittäjät aina kertoo miten hyvän hinnan saa talousrakennuksista ja naapurit ostaa mielellään pellot ja metsät. Mutta totuus on se että tuollaista yli 100ha tilaa minäkin olen etsinyt jo vuosia. Ikävä kyllä ne on aina pilkottu ja sitten tarjotaan ostettavaksi tilan alkuperäisiä maita.

      Rajoittuuko tilasi suuremman vesistön rantaan? Jos rajoittuu niin meidän pitää alkaa keskustelemaan.

      • Anonyymi

        Ota tuo 70ha hakkuuaukeaa sisämaasta. Se on realismia.


    Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?

      Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-
      Maailman menoa
      45
      8980
    2. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      103
      6468
    3. Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä

      Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain
      Maailman menoa
      99
      6149
    4. Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin
      Maailman menoa
      131
      4674
    5. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      164
      4538
    6. Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli

      Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.
      Maailman menoa
      79
      3119
    7. Pystyisitkö olla

      Kanssani kaiken sotkun jälkeen? Ainakaan tunteet ei ole loppuneet
      Ikävä
      166
      2260
    8. Paras muistosi

      kaivatustasi?
      Ikävä
      65
      2148
    9. Miksi miehen on hankala ymmärtää

      Että hänen on tehtävä aloite. Niin sen kuuluu mennä luonnollisesti.
      Ikävä
      159
      2096
    10. Mitä sä musta oikein haluat?!

      Anna olla jo.
      Ikävä
      49
      1881
    Aihe