Tulossa myyntiin tila, jossa on noin 109 ha metsämaata. Tämä maa jakautuu niin, että siinä on tarkoitus jättää kiinteistölle noin 10 ha tontti. Ostettavaksi jää 30 ha metsää ja 70 ha hakattuja käsittelemättömiä aukkoja. Tila on keskisuomessa ja mitä olen niitä metsiä kiertänyt siellä on paljon pystyyn kuivuneita kuusia ja ne ei ole priimaa. Löytyykö asiantuntijaa, joka osaa neuvoa tarjouksen teossa?
Vastaukset 5
- Anonyymi
Tonni näkemättä.
- Anonyymi
Mukavaa saada asiallisia vastauksia. Suurusluokkaa haen. Huono metsä hehtaarihinta ja käsittelemätön aukko hehtaarihinta. Ei sen tartte olla sentilleen.
Aukot on osittain niin vanhoja, että ensimmäinen toimenpide on raivaussaha homma. - Anonyymi
Tarvitsetko injektion kassavirtaasi varten?
Haluatko rahoittaa seuraavaa projektiasi?
Oletko ollut liiketoiminnassa vähintään 6 kuukautta ja keskimäärin 10 000 euron tulot kuukaudessa?
Tarvitsetko 10 000–500 000 euroa? Lähetä minulle lisätietoja.Whatsapp me numeroon 34612292376 - Anonyymi
Huonokuntoinen metsä tai aukoksi hakattu metsäpohja tai märkä peltomaa on siinä 500-1000e/ha.
Sinuna myisin koko tilan tuollaisenaan. Saat paljon enemmän rahaa kokonaisuutena kuin pilkottuna. Kiinteistövälittäjät aina kertoo miten hyvän hinnan saa talousrakennuksista ja naapurit ostaa mielellään pellot ja metsät. Mutta totuus on se että tuollaista yli 100ha tilaa minäkin olen etsinyt jo vuosia. Ikävä kyllä ne on aina pilkottu ja sitten tarjotaan ostettavaksi tilan alkuperäisiä maita.
Rajoittuuko tilasi suuremman vesistön rantaan? Jos rajoittuu niin meidän pitää alkaa keskustelemaan.- Anonyymi
Ota tuo 70ha hakkuuaukeaa sisämaasta. Se on realismia.
Ketjusta on poistettu 16 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri481261- 83899
Koska tulet minulle näkyväksi
Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi44737Nainen, olet ihanin maan päällä
Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa40720Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven
Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviilipoliisiauton oven Mies kuvasi keskiviikkoiltana bus244630- 48543
- 43509
Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?
Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,176508" Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?
Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied59486jumala ei auta hittojakaan..
kuka tahansa voi kirjottaa lapulle mitä vaan ja väittää että jumala olisi sen kirjoittanut... onko yksikään raamatun kir204483