Älkää maksako huijareiden lähettämiä aiheettomia laskuja

Anonyymi

Mitään laskuja tuotteista tai palvelusta, joita te ette ole tietoisesti tilanneet tai joiden kokonaishintaa teille ei kerrottu yksikäsitteisesti, ei tarvitse eikä saa maksaa.

Teille riittää kiistää kaikki. Jos yhteydenotto huijariin ei onnistu vaivatta, teidän ei tarvitse tehdä yhtikäs mitään. Ette koskaan joudu oikeudeteen. Ei liene edes yhtä ainutta ennakkotapausta. Eikä koksaan tule olemaan. Täysin varmaa.

Tämä koskee kaikkia yrityksiä. Todistettavasti ei ole olamassa rehellistä puhelinmarkkinointiyritystä eikä yksikään niissä provisipalkalla työskentelevä henkilö ole rehellinen. Typeriä luusereita koko porukka.

11

145

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Parempi ohje olisi, että älä osta palveluita joita et halua tai sinulla ei ole varaa maksaa.

      • Anonyymi

        Olet selvästi lukutaidoton aivopesty huijari! Yrität oppiesi mukaan syyllistää viattomat uhrit. Todella sairasta ja epäinhimillistä.

        Uhreiksi valitut ostajathan eivät ole ostaneet mitään. Kaikki tietävät tämän.

        Älkää ikinä maksako mitään huijareille. Ja jos vahingossa olette jotain ostaneet, perukaa kauppa mahdollisimman nopeasti. Tähän teillä on aina oikeus ja perumisen on sujuttava ongelmitta. Jos peruminen ei onnistu huijarimyyjän "pakoilun" vuoksi, älkää maksako mitään, vaan riitauttakaa kauppa. Vastuu on aina huijarimyyjällä! Ei poikkeusta.


    • Anonyymi

      Entä sitten tämä pakkopalvelu?

    • Anonyymi

      Uskon aloittajan kärsineen huonoa ehkä rikollista palvelua/En kyllä ymmärrä mistä on kyse ja mitä aloitta kertoo, siinä ei ole konkretiaa. Ei selviä mistä syystä olet saanut laskun.

      Tuomitset kaikki puhelimella kauppaa käyvät yritykset (valtaosa lienee rehellisiä ainakin yli 80%) vaikka kokemusta lienee korkeitaan bromillesta niitä! Mutta kannattaa olla tarkkana.
      Mutta eihän kaikki olekaan yhtä viisaita kun Sinä ja minä!
      En ole koskaan saanut huijjareilta laskua, joskus saanut vahingossa toisen henkilön laskun.


      Mutta ymmärrän tekevälle sattuu!

      • Anonyymi

        Opettele lukemaan! Kirjoitin aivan yleisesti!

        Kerro nimeltä yksi rehellinen häiritsevää puhelinmarkkinointia käyttävä yritys. Ja siten kerro nimeltä yksi rehellinen puhelinmarkkinointiyritys. Arvaatkos miksi ovat käytännössä aina erillään toisistaan?

        Koko hommanhan perustuu epärehellisyyteen ja provisiopalkkaisten omassa elämässään epäonnituneiden aivopestyjen puhelinrobottien palkaamiseen.

        Tarkoitus on tehdä rahaa huijaamalla ja harhauttamalla ja syyllistämällä eri tavoin hyväuskoisia asiakkaita. Oletko eri mieltä? Eihän puhelinmarkkinointia kukaan oikeasti tarvitse.


    • Anonyymi

      Aloittajalla on kovasti huono olo. Mutta mitään konkreettista hän ei pysty esittämään etenkin sekavan aloituksen tueksi. Sekavia on hänen jatkokirjoitukset!
      Tuskin ymmärtää itsekkään mitä yrittää sanoa!

      Osapuilleen jokseenkin pitkässä juoksussa isossa kuvassa jotakuinkin suunnilleen osapuilleen puuta heinää ja pettuleipää. Kannattaisi rauhoittua ja hoitaa mielenrauhaa!
      PS. minulla ei ole ollenkaan ollut tarve asioida puhelinmyyjien kanssa, miksi sinä haksahdat, "mielestäsi viisas ihminen"

    • Anonyymi

      Kyllä aloittaja on siinä oikeassa, että puhelinmyynti jossain tapauksessa on aivan tarpeellinen. Kukaan ei pakota sinua asioimaan puhelinmyyjien kanssa. Ongelmasi ei liity markkinointiin (ainakaan yksin) vaan

      Asia taitaa olla enempi mielenterveyteen liittyvä. Siihenkin saa apua, mutta pitää olla avoin kertoessaan ongelmista hoitohenkilökunnalle!

      • Anonyymi

        Olet aivopesty epäinhimillinen lukutaidoton puhelinrobotti.

        Minulla ei ikinä ole ollut eikä ikinä tule olemaan pienintäkään ongelmaan sekopäisten puhelinrobottien kanssa.

        Epärehellisellä puhelinmarkkinoinnilla elää yli 10 000 aivopestyä puhelinrobottia. Tekevät mielestään vain työtä, vaikka vain terrorisoivat muita.


    • Anonyymi

      "Tuomitset kaikki puhelimella kauppaa käyvät yritykset (valtaosa lienee rehellisiä ainakin yli 80%) "

      Minun useiden kymmenien vuosien aikana en ole kohdannut yhtään täysin uskottavaa ja rehellisen tuntuista puhelinmyyhää.

      Jos puhelimessa ostaa, ei saa aina selkeää tietoa miten tilauksen lopettaa tai peruu, tai valittaa jos ei ole mitään tullut.

      Tuo yllä kirjoitettu pitää muistaa,
      meillä kyllä on joka puhelimessa automaattinauhoitus,

      Ladatkaa tekin.
      Anroid app, Punaisella pyöreällä pohjalla vihreä luuri.
      "Puhelujen Nauhoitus". Ei vie oikeastaan mitään tilaa puhelimesta, voi kaikki poistaa kerralla jos haluaa, helppoa.
      Voi kuunnelle vaikka lääkärin vastaanottoajan , todella toimiva sovellus.

      • Anonyymi

        lisään itselleni.

        Meilläkin kielsimme ostamisen , eikä edes nimeä mainittu, joku essätyöntekijä lähetti tavaraa , aivan puhelinluettelon osoitteen perusteella.

        nykyään vain kuuntelemme ja jos on kauppias, laskemme luurin pöydälle, kyllä he yksinpuhelun lopettavat.
        Ja jokainen oikea soittaja on kysellyt asiallisesti ja puhelut on onnistuneet.

        älä sano nimeäsi, vain haloo, ja kysy "mitä asiaa on".


    • Anonyymi

      Kuten noista huijareiden epätoivoisista puolusteluista voidaan havaita, kaikki perustuu yritykseen huijata hyväuskoisia kokemattomia vanhukasia yms. Ja tätä tekee työkseen yli 10000 oikeisiin töihin kykenemätöntä robottiaivoa. Ja kaikki ihan valtiovallan tukema. Tulisi yhteiskunnalle paljon kalliimmaksi laittaa koko porukka vankiloihin opiskelemaan porukalla rikostieteitä.

      Omatunto ja inhimillisyys lienevät suurimmalle osalle täysin tuntemattomia käsitteitä!

    Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.

      https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr
      Maailman menoa
      247
      1836
    2. Arvaa miten paljon

      Haluan sua?
      Ikävä
      95
      1832
    3. Mitä toiveita ja ajatuksia sulla

      On kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      91
      1393
    4. Sunnuntai terveiset kaivatulle

      Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!
      Ikävä
      69
      1077
    5. Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !

      Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si
      Suomussalmi
      12
      975
    6. Aika usein mietin sitä

      Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t
      Ikävä
      46
      951
    7. Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?

      Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman
      Ikävä
      38
      938
    8. Rakastan sinua ja

      Tiedät sen.
      Ikävä
      47
      938
    9. On ikävä sua

      Rakas ❤️.
      Ikävä
      46
      892
    10. IS Viikonloppu 26.-27.4.2025

      Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika
      Sanaristikot
      39
      875
    Aihe