Easydriver Turku Mp-opetus

Kerron suoraan kokemuksistani Easydriverin mp-koulutuksen osalta. Menin ajamaan A-korttia ihan nollasta, ei mitään kokemusta pohjalla. Mp-opettajaksi on siellä Kyösti. Alussa luulin että hän antaa vaan kovaa opetusta, mutta sehän on ihan jotain muuta: ilkeyttää just nuorille ja naisille, edellyttää että kaikki osaa heti. Heti parin epäonnistuneen yrityksen jälkeen kitisee "ei tästä mitään tuu, ihan älyttöntä touhua, älä ole tommonen". Hänen palaute ei ole rakentavaa vaan kaiken itseluottamuksen tuhoava , alentava ja törkeää. Hän vie muuten rauhallisetkin ihmiset itkun äärelle, minut myös. Viimeisellä ajotunnilla ennen inssiä antoi samamallisen mutta eri pyörän, millä oli näkyvästi kaaduttu: vaihdepoljin löysä, peili ei pysynyt paikoillaan, tasapainopiste eriläinen. Kun koitin sanoa että tässä on näitä vikoja, oli palaute vaan että "älä etsi vikaa pyörästä, katso peiliin, vika on sussa". Inssi aaamuna kun kysyin että saisinko sen toisen pyörän mikä oli alussa, sanos että älä näe unta, mulla ei oo semmost ollutkaan. Kun eka inssi epäonnistui (hermot petti), ja kädet tärisivät, se oli sanonut mun miehelle hetki myöhemmin ettei hän oo nähnyt että naisen kädet tärisee näin paljon muuten kun isoa kyrpää nähdessä.

Olen saanut saman alueen toisella laidalla olevan TT-drivers autokoulun mukavilta kavereilta enemmän vinkkejä ja apua, silloin kun olen omalla pyörällä käynyt harjoittelemassa. On oikeesti auttanut eteenpäin ja kasvattanut itseluottamusta lyhyessä ajassa. Suosittelen lämpimästi heitä, halvemmat hinnat, tehokasta ja loogista opetusta, rennot ja mukavat opettajat. PS. Easydriverissa opettaja ei istu ikinä pyörän selkään eikä näytä tehtäviä, kuivaa vaatimista vaan.
PSS: Easydriversin opetusalue on epätasaista, pujottelu alamäessä, kiihdytysalue epätasaista, vanhaa alfalttia, irtohiekkaa jms.
Minkäläisiä kokemuksia on muilla sen autokoulun mopo/moottoripyöräkoulutuksesta?

3

696

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Huonot opettajat.

    • Anonyymi

      Kusettavat asiakkaita.

      • Anonyymi

        Sekin on pelkkää petosta, kuten opr finance oyssäkin.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      59
      1170
    2. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      57
      1098
    3. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      114
      1032
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      7
      940
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      95
      914
    6. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      5
      755
    7. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      27
      711
    8. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      191
      662
    9. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      71
      649
    10. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      73
      617
    Aihe