Harkimo puhuu eduskunnassa! Harvinaista

Anonyymi

9

<50

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hjallis lipaisee syvältä Kepun peffaan. SDP saa kyytiä, lupauksesta työllistää laittomia maahanmuuttajia. Vappusatanen saa tuomion Hjallikselta etc.

      Nyt on alkanut oikea Oppositiokausi myös Liike Nyt:issö.

      • Anonyymi

        Jos ei edes omassa eduskuntaryhmässään puhuisi niin se merkitsisi lähtöä ensi vaalien jälkeen. Kokoomuksessa kaveri ei paljon puhunut saati näkynyt eduskuntaistunnoissa.


    • Anonyymi

      Aikamoista soperrusta lukirajoitteiselta Harkimolta. Ei mikään yleisönvillitsijä.

      • Anonyymi

        Kyllä se esitystapa siitä paranee, kun kerran viikossa Hjallis menee salin pulpetin taakse, ja lukee avustajiensa kirjoittamat puheet läpi.


    • Anonyymi

      Joka kolmas sana menee väärin ekalla kertaa.

      • Mielummin Jallista kuuntelee kuin P. Arhinmäen tai E. Karin paatosta tai omahyväisen (ei siis itsevarman) Adlercreutzin tai S. Marinin populistista, kerta kerran jälkeen samansisältöistä jargoniaa.


    • Anonyymi

      Ikä ei ole vaan pelkkä numero, niin kuin kepeästi on tapana sanoa. Hjalliksella on ikää mittarissa jo 65 v. verran. Takana ainakin yksi sydänveritulppa, vuodelta 2010.

    • Anonyymi

      Odotan innolla koska meidän laphalais heinhähathu P-P Petelius pithää ensimmäisen puheensha !!!!!nunnukalailaaleilaa vaan !!!!

      • Anonyymi

        Eihän tupta P.P.P Peteliusta voi ottaa tosissaan edes kun se juontaa radion Luontoilta ohjelmaa. Puheesta paistaa, että täysin sketsinä ja pelleilymielessä se vääntää juttuansa. Muka tosissaan ihmettelee västäräkin papanoiden väriä tai koostumista tms.

        Eduskunnassa pitäisi edellyttää että Petelius sanoo aina ennen puheenvuoroansa, että heittääkö se tämän jutun nyt täys läpällä vai onko tosissansa.

        Jos ei siellä sano mitään etukäteen, niin olen siinä käsityksessä että kaikki Peteliuksen eduskuntapuheenvuorot on läppää. Ruudussa esitettävää sketsijatkumoa Velipuolikuulle ja Mutapainin ystäville.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

      sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
      Maailman menoa
      356
      4208
    2. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
      Maailman menoa
      133
      3692
    3. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

      Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
      Maailman menoa
      9
      2411
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      11
      2224
    5. Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!

      Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit
      Maailman menoa
      150
      1881
    6. Onko kaivattusi spesiaali?

      Millä tavalla ja miten?
      Ikävä
      118
      1779
    7. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      18
      1778
    8. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      67
      1642
    9. Typeryyttä

      Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik
      Ikävä
      124
      1399
    10. Martina mukana erikoisjoukossa

      Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j
      Kotimaiset julkkisjuorut
      155
      1075
    Aihe