Hei olen ostamassa Megane Cabriole, vm 2004, kovakattoinen avoauto. Mitä minun tättyisi tsekata autoton tekniikasta? Löytyykö pääkaupunkiseudulta Renaultin huoltoon erikoustunutta automekaanikkoa, joka voisi katsoa auton tekniikan läpi?
Reanault Megane Cabriole
Anonyymi
2
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Vastakysymys, miksi olet ostamassa renault megane cabriolettia, etkä mahdollisesti jotakin muuta avoautoa.
Kai olet tietoinen renaultin vikojen määrästä? - Anonyymi
Moi.Ostin juuri viime viikolla samanlaisen auton. kannattaa katsoa että kattomekanismi toimii tasaisesti...Autotohtorilla voi käyttää, saat kattavan tarkastusraportin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1043056
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on872405- 241946
Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s221510Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?291480Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää151375- 87902
Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?26897Mitä tarkalleen tunnet
Minkälaisia tunteita sisälläsi liikkuu, kun tiedät, että ajattelen sinua lämmöllä ja jotain syttyy myös sinussa? Haluai62846Syyskuussa 2025 ensirekisteröidyistä henkilöautoista 43 % oli täyssähköautoja.
Niitä rekisteröitiin 2 592 eli 41 % enemmän kuin vuotta aiemmin. Syyskuussa 2025 rekisteröidyistä uusista henkilöautois2759