Koska olette soittaneet neuvolaan saatuanne tietää, että olette raskaana? Koska eka käynti? Mulla on viikkoja 11 6 enkä ole vieläkään saanut aikaiseksi soittaa, koska viime raskauden aikaisista neuvolakäynneistä on niin kurjia muistoja... Siihen ensimmäiseen rakenneultraan en ole ollut menossa, en halunnut viimeksikään, joten siksi ei ole kiire. Ja sen tiedän, että jos haluan äitiyspakkauksen, mun täytyy olla käynyt neuvolassa ennen neljännen raskauskuukauden päättymistä. Mutta kai sinne kohta täytyy ottaa yhteyttä, vai?
Koska eka neuvolakäynti?
ven
1306
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
heti huomenna! :)
Olet jo 'pitkittänyt' niin, että jos nyt menet niin varmastikin (ei tietenkään välttämättä vielä) kuuluvat jo pienen sydänäänet.
Itse soitin heti plussattuani ja eka neuvola oli 9 vkolla, sydänäänet kuului seuraavalla käynnillä, jolloin viikot 13 2.
Mukavaa odotusta! :)